بازپس گیری وجوه رمزنگاری

توقیف رمزنگاری در روش های باج افزارها در استرالیا

طبق قوانین جدید ، مقامات استرالیایی قادر خواهند بود ارزهای رمزپایه مرتبط با جرایم سایبری را توقیف یا مسدود کنند.

توقیف رمزنگاری در روش های جدید باج افزارها در استرالیا

قانونگذاران استرالیایی با طرحی جدید که مجازات مجرمان را افزایش می دهد ، موضع سخت تری در برابر باج افزارها اتخاذ می کنند.

اقدامات جدید و پیشنهاد اصلاح قانون نظارت که توسط دولت فدرال در ۱۳ اکتبر اعلام شد ، پس از افزایش ۶۰ درصدی حملات سایبری به مشاغل و سازمان های ایالتی استرالیا در سال گذشته است. بر اساس گزارشات ، این هجوم ها ۱٫۴ میلیارد دلار استرالیا (حدود ۱ میلیارد دلار آمریکا) برای اقتصاد کشور هزینه داشته است.

برنامه” اقدام باج افزار” ( Ransomware Action Plan ) به مقامات این قدرت را می دهد که تراکنش های مالی را با ارزهای رمزنگاری شده مرتبط با جرایم سایبری بدون در نظر گرفتن کشور مبدا ، متوقف یا مسدود کنند.

هدف دولت این است که قوانین جاری را مدرن کند تا تلاش برای بازپس گیری وجوه رمزنگاری شده توسط مجرمان سایبری برای مقامات آسان شود.

وزیر امور داخلی کارن اندروز گفت که اقدامات جدید برای جلوگیری از هدف قرار دادن مشاغل استرالیایی توسط هکرهای بین المللی طراحی شده است. وی افزود: “قوانین جدید سختگیرانه ما این جنایت آنلاین را مورد هدف قرار می دهد و کلاهبرداران سایبری را در جاهایی که بیشترین آسیب را به آنها وارد می کند – موجودی بانکی آنها را هدف قرار می دهد.”

برخورد با داده های سرقت شده و خرید و فروش بدافزارهای مورد استفاده در حملات باج افزار نیز جرم محسوب می شود.

برای مقابله با حملات باج افزار در ماه جولای یک گروه کاری چند آژانس به نام عملیات Orcus ایجاد شد. بیشتر حملات در روسیه با استفاده از بدافزارهایی مانند REvil یا DarkSide انجام شده است که داده ها را رمزگذاری یا سرقت می کند و سپس باج ارزهای رمزپایه را می طلبد.

اخیراً چندین حمله باج افزار به اهداف استرالیایی صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به Uniting Care Queensland ، شرکت دم آوری Lion ، Nine Entertainment ، حزب کار NSW ، Toll Holdings و BlueScope Steel اشاره کرد. حمله به شرکت فرآوری گوشت JBS در ماه مه آن را مجبور به تعطیلی ۴۷ سایت خود در استرالیا کرد.

قانونگذاران در ایالات متحده نیز تلاش خود را برای مقابله با باج افزار افزایش می دهند. اوایل ماه جاری ، الیزابت وارن ، سناتور ضد رمزارز ، قانون افشای باج را معرفی کرد که هدف آن جمع آوری داده ها در مورد نقش ارزهای رمزنگاری شده در حملات باج افزارها بود.

در ۶ اکتبر ، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis شرکت تحقیقاتی جرایم سایبری Excygent را خریداری کرد تا زرادخانه خود را در جنگ جاری علیه باج افزارها تقویت کند.