علارقم مقاومت دولت ها ...

تولد نوجوان ۱۳ساله به نام بیت کوین

امروزه، بیت کوین پس از تجربه افزایش تدریجی 7,749,999,900 درصدی از زمان عرضه، ارزش معاملاتی خود را بالای 60 هزار دلار حفظ کرده است.

تولد نوجوان ۱۳ساله ای به نام بیت کوین

کاغذ سفید نمادین بیت کوین (BTC) سیزده سال اختلال مالی را پس از انتشار اولین بار در ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ توسط شخص یا نهاد ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو جشن می گیرد.

کاغذ سفید با عنوان بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا، نیاز به یک سیستم پرداخت آنلاین همتا به همتا را که خودگردان، امن و از نظر کمیت محدود باشد، پیش بینی کرد. شبکه بیت کوین در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ راه اندازی شد و هر بیت کوین ۰٫۰۰۰۸ دلار قیمت داشت.

کاغذ سفید بیت کوین ساتوشی ناکاموتو اکنون یک نوجوان 13 ساله است

در حالی که بیت کوین در ابتدا توسط موسسات مالی سنتی به عنوان یک تهدید تلقی می شد، سیزده سال حمایت جامعه و پایگاه کاربران رو به رشد، بیت کوین را به یکی از سودآورترین سرمایه گذاری ها برای عصر اینترنت تبدیل کرده است. امروزه، بیت کوین پس از تجربه افزایش تدریجی ۷,۷۴۹,۹۹۹,۹۰۰ درصدی از زمان عرضه، ارزش معاملاتی خود را بالای ۶۰ هزار دلار حفظ کرده است.

کاغذ سفید بیت کوین راه حلی را برای جلوگیری از هزینه مضاعف و همچنین بدون خطر اعتماد به شخص ثالث پیشنهاد می کند. برای انجام این کار، استفاده از گره های “صادقانه” را ذکر می کند که تراکنش ها را با غلبه بر بازیگران بد از نظر قدرت واحد پردازش مرکزی خام (CPU) رایانه ها تأیید می کند.

به اندازه کافی جالب توجه است که کاغذ سفید بیت کوین دارای ۱۵ علامت “صادقانه” و یک “غیر صادقانه” است که نیاز به گره های صادقانه را برای اطمینان از اعتبار هر تراکنش توضیح می دهد. به قول ساتوشی ناکاموتو:

ما سیستمی را برای تراکنش های الکترونیکی بدون اتکا به اعتماد پیشنهاد کرده ایم. آنها [گره های صادق] با قدرت CPU خود رای می دهند و پذیرش بلوک های معتبر را با کار بر روی گسترش آنها و رد بلوک های نامعتبر با امتناع از کار بر روی آنها ابراز می کنند.

بلاک چین بیت کوین بلوک شماره ۷۰۷۵۴۲ را استخراج کرده است که پاداش استخراج ۶٫۲۵۰۰۰۰۰۰ بیت کوین را ارائه می دهد.

از آنجایی که اکوسیستم بیت کوین به آرامی به سقف سخت خود یا حداکثر عرضه ۲۱ میلیون بیت کوین نزدیک می شود، جامعه توسعه دهندگان باید قوانین موجود را اصلاح کنند تا برای استخراج کنندگانی که تراکنش های بیت کوین را در بلاک چین تایید می کنند انگیزه ایجاد کند. کاغذ سفید پیشنهاد می کند:

هر گونه قوانین و مشوق های مورد نیاز را می توان با این مکانیسم اجماع اجرا کرد.

کارآفرینان برجسته ای از توییتر کریپتو مانند آنتونی پمپلیانو به این جشن ها می پیوندند.

فردا سیزدهمین سالگرد انتشار کاغذ سفید بیت کوین است.

ما به طور رسمی پیتزا بیت کوین را در ۲۰ شهر با تقریبا ۱۰۰ مکان راه اندازی می کنیم.

هر دلار از سود من به توسعه دهندگان بیت کوین می رسد pic.twitter.com/oh5gHnJ7iP

— Pomp (@APompliano) 30 اکتبر ۲۰۲۱

علیرغم مقاومت مداوم بسیاری از دولت ها و مقامات، امسال آغاز میراث بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی در السالوادور است. تأثیر بلندمدت بیت کوین بر اقتصاد تورم السالوادور، پذیرش جریان اصلی دارایی در میان سایر حوزه های قضایی را تعیین می کند.

مرتبط:نتایج نظرسنجی تصویب BTC در السالوادور

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید: نابود کردن کریپتو غیرممکن است

موفقیت بیت کوین و اکوسیستم های کریپتو به عنوان سرمایه گذاری های بادوام همچنان باعث جذب سرمایه گذاران از همه اقشار جامعه می شود. یکی از ثروتمندترین افراد جهان، مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، اخیراً در کنفرانس کد در کالیفرنیا از ارزهای رمزنگاری شده حمایت کرد:

من فکر می‌کنم امکان نابودی کریپتو وجود ندارد، اما ممکن است دولت‌ها پیشرفت آن را کند کنند.»

ماسک همچنین معتقد است که «ارزهای دیجیتال اساساً با هدف کاهش قدرت یک دولت متمرکز است» که می‌تواند یکی از دلایل اصلی کاهش نرخ پذیرش بیت‌کوین باشد.

بیت کوین کلمه امن من است

— ایلان ماسک (@elonmusk) 20 دسامبر ۲۰۲۰

ماسک همچنین در تأثیرگذاری بر قیمت بازار سایر ارزهای دیجیتال مانند Dogecoin (DOGE) بسیار تأثیرگذار بوده است.