محیطی امن بین رمزارزها و صنعت Game

توکن سندباکس (The Sandbox)

در این پلتفرم بازیکنان می توانند به ایجاد دارایی های دیجیتال و توکن های NFT بپردازند و با فروش آنها از طریق فروشگاه این شبکه ، کسب درآمد کنند .

توکن سندباکس (The Sandbox)  چیست؟

در واقع، Sandbox یک دنیای مجازی است که افراد می توانند با استفاده از توکن نرم افزاری پلتفرم SAND  ،از طریق تجربیات و امکانات درون بازی ها در بلاک چین تحت نظر اتریوم ، NFT بسازند، مالک آن شوند و به وسیله سندباکس درآمد کسب کنند.

پلتفرم بازی سندباکس توانسته چشم انداز خوب و جدیدی رو در صنعت بازی سازی آنلاین ترسیم کند و موفق شده است دنیای گیمینگ رو با سیستم های غیر متمرکز تعاملی (Defi) ترکیب کند.

علاوه بر این، در این پلتفرم بازیکنان می توانند به ایجاد دارایی های دیجیتال و توکن های NFT بپردازند و با فروش آنها از طریق فروشگاه این شبکه، کسب درآمد کنند.

ارز دیجیتال سندباکس (The Sandbox)  با علامت انحصاری SAND شناخته می‌شود

ارز دیجیتالی سندباکس بلاکچین انحصاری ندارد و در مبنای استاندارد ERC20، مبتنی بر بلاک چین متن باز اتریوم قرار دارد.

Sandbox در اصطلاح انگلیسی به محوطه‌ای گفته می‌شود که از شن پر شده است و برای بازی بچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارز دیجیتال سندباکس (The Sandbox) 

یک محیط حفاظت شده است که به خوبی و در ایمنی کامل بچه‌ها می‌توانند در آن به بازی بپردازند. پلتفرم Sandbox نیز دقیقاً با الهام از این مفهوم ایجاد شده است و در تلاش است تا یک محیط امن برای ایجاد ارتباط بین دنیای رمزارزها و صنعت Game ایجاد کند.برای توضیح بیشتر یعنی پروژه‌های نرم افزاری تحت وب بدون این که به سیستم برنامه‌نویس و یا توسعه دهنده آسیبی برساند، اجرا می‌شود. علاوه بر این پیاده سازی برنامه نوشته شده بر دیگر برنامه‌های در حال اجرا نیز، تاثیرگذار نیست.

تمرکز این پلتفرم بر تسهیل یک مدل خلاقانه برای کسب درآمد است که به کاربران امکان می‌دهد هم‌زمان به عنوان سازنده و بازی‌کننده باشند.

ارز دیجیتال سندباکس (The Sandbox) 

بازی سند باکس و معرفی دو بخش اصلی بازی

ارز متاورس سندباکس یکی از ارز هایی هستش که برای بازی سازی خلق شده و در حال حاضر هم از ارز های مطرح پروژه متاورس به حساب میاد.

و بازیکنان می‌توانند اقدام به خرید و فروش دارایی خود در سندباکس کنند. دارندگان این ارز دیجیتال در حاکمیت پلتفرم نیز حق رأی دارند به این صورت که دارندگان توکن‌های sand بسته به میزان دارایی‌شان از حق رأی برای تصمیم‌گیری‌های پلتفرم برخوردار هستند.و به این ترتیب زمینه برای اداره مشارکتی جامعه و بازی‌های مبتنی بر سندباکس به طور کامل ایجاد شده است.

در محیط بازی، کاربران می توانند زمین در اختیار بگیرند و اقدام به ساخت و ساز و تولید دارایی های دیجیتال کنند. دارایی های دیجیتال در پلتفرم سندباکس توسط ارز بومی این بازی یعنی ارز متاورس SAND می توانند خرید یا فروش بشوند.

یک بخش بازی ابزار شبیه سازی و مدل ‌سازی سه‌ بعدی بر پایه ووکسل  هست تا بازیکنان  انسان‌، اشیاء، حیوانات و بوته و درخت و … بسازند و همچنین کاربران می توانند موارد ساخته شده خود را در محیط بازی استفاده کنند یا اون رو به محیط فروشگاه بازی ارسال کنند.

بخش دیگر بازی بازار و فروشگاه سندباکس هست و به بازیکنان اجازه میده تا طرح های سه بعدی ساخته شده را در این محیط نمایش داده و به شکل توکن ها ERC بفروشند.

NFT های Sandbox یک دارایی واقعی دیجیتال هستند 

توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) در واقع توکن‌های مجازی است که برای نواقص دیجیتالی، امنیت و اعتبارسنجی در بلاکچین ضرب می‌شود.حال این توکن‌ها منحصر به فرد، غیر قابل تقسیم و غیر قابل تعویض هستند و به شما این امکان را می‌دهند که درون بازی یک دارایی واقعی دیجیتال داشته باشید.

ارز دیجیتال SAND توکن اصلی برنامه است که به عنوان پایه‌ای برای معاملات Sandbox عمل می‌کند.یعنی به کاربران اجازه می دهد تا به سیستم بازی دسترسی پیدا کنند، دارایی‌های خود را خرید و فروش کنند، در حاکمیت مجموعه مشارکت داشته باشند، نقدینگی ایجاد کنند و کارهای زیاد دیگری هم انجام دهند.

همانطور که گفتیم پروژه ارز سندباکس روی بلاک‌چین اتریوم قرار دارد در بلاک‌چین اتریوم برای تأیید تراکنش‌ها از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌شود. که در این مکانیزم تأیید تراکنش‌ها توسط دارندگان بزرگ ارزهای دیجیتال انجام می‌شود.

و همچنین در بلاک‌چین اتریوم نیاز به مصرف برق و توان محاسباتی بسیار زیادی برای تأیید تراکنش‌ها وجود ندارد پس  به همین دلیل سرمایه‌گذاران روی این رمزارز علاوه بر خود آن می‌توانند از مزایای جانبی آن نیز بهره‌مند شوند. امنیت بلاک‌چین اتریوم در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و جای هیچ‌ نگرانی از امنیت ارز دیجیتال sand وجود ندارد .

برای خرید سندباکس نیز مانند بقیه رمزارزها در بستر صرافی‌های آنلاین انجام می‌شود.

کیف پول تراست والت (Trust wallet) به عنوان کیف پول رسمی صرافی بایننس بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ارز sand است.

ارز دیجیتال سندباکس (The Sandbox) 
کیف پول تراست والت (Trust wallet) به عنوان کیف پول رسمی صرافی بایننس بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ارز sand است.

نتیجه

Sandbox به عنوان یک شرکت متاورسی با سرمایه گذاری کلانی که غول های فناوری مثل فیس بوک، مایکروسافت و اپل روی متاورس انجام داده اند انتظار آینده ای با پیشرفت چشمگیر در این مدل پروژه های واقعیت مجازی داریم.

از آنجایی که اقتصاد دنیای متاورس دیجیتالی است و ارز های دیجیتال قسمت اصلی این پلتفرم ها خواهند بود، جا دارد که با یک دید بلند مدت به ارز های متاورسی نگاه کنیم و با شناسایی ارز های با قایلیت زیاد برای رشد، اقدام به سرمایه گذاری آینده دار کنیم. از نظر ما آینده SANDو بقیه ارز های متاورسی قابل توجه و روشن است و گزینه خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت می توانند باشند.