به دنبال جایگزینی غیرمتمرکز

جذابیت استیبل کوین‌های غیرمتمرکز برای سرمایه‌گذاران

تهدید مقررات استیبل کوین و تمرکز USDT و USDC، استیبل کوین های غیرمتمرکز مانند MIM، FRAX و UST را برای سرمایه گذاران DeFi جذاب می کند.

جذابیت استیبل کوین‌های غیرمتمرکز برای سرمایه‌گذاران

استیبل کوین ها به دلیل توانایی آنها در ارائه یک فرامپ به معامله گران کریپتو در زمان نوسانات و ادغام گسترده آنها با امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در چند سال گذشته به عنوان بخشی اساسی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال ظاهر شده اند. اینها برای سلامت اکوسیستم به طور کلی ضروری هستند.

در حال حاضر، تتر (USDT) و USD Coin (USDC) استیبل کوین های غالب در بازار هستند، اما ماهیت متمرکز آنها و تهدید مداوم مقررات استیبل کوین باعث شده است که بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال از آنها دوری کنند و به دنبال جایگزین های غیرمتمرکز بگردند.

نگرانی‌های مربوط به مقررات رمزنگاری، استیبل کوین‌های غیرمتمرکز را برای سرمایه‌گذاران DeFi جذاب می‌کند

۹ استیبل کوین برتر بر اساس ارزش بازار گزارش شده. منبع: مساری

بایننس USD یا همان (BUSD) استیبل کوین رتبه سوم است و توسط صرافی ارز دیجیتال Binance کنترل می شود. DAI، بالاترین رتبه بندی استیبل کوین غیرمتمرکز، ۳۸ درصد از عرضه خود را توسط USDC پشتیبانی می کند که مجدداً سؤالاتی را در مورد “غیرمتمرکز” بودن آن ایجاد می کند.

چرخش سرمایه گذاران به سمت استیبل کوین های غیرمتمرکز را می توان با افزایش ارزش بازار و تعداد پلتفرم های DeFi که TerraUSD (UST)، FRAX (FRAX) و Magic Internet Money (MIM) را ادغام می کنند، مورد توجه قرار داد.

در اینجا نگاهی به برخی از عوامل حمایت کننده از رشد هر استیبل کوین می اندازیم.

TerraUSD

TerraUSD (UST) یک استیبل کوین الگوریتمی بهره‌دار است که بخشی از اکوسیستم Terra (LUNA) است و به گونه‌ای طراحی شده است که ارزش آن با دلار ایالات متحده ثابت بماند.

به منظور ایجاد UST جدید، کاربران باید با پروتکل Anchor تعامل داشته باشند و یا مقداری معادل از توکن LUNA اصلی شبکه را بسوزانند یا مقدار معادل اتر (ETH) را به عنوان وثیقه قفل کنند.

افزودن اتر به‌عنوان نوعی وثیقه واقعاً کمک کرد تا همه چیز برای UST افزایش یابد، زیرا باعث شد تا مقداری از ارزش موجود در اتر به اکوسیستم Terra مهاجرت کند و این منجر به افزایش عرضه در گردش UST شد.

۱ / beTH اکنون در برنامه وب Anchor فعال است!

اکنون می‌توانید UST دلار را در مقابل beTH، یک نسخه پیچیده از مشتق سهام stETH برای ETH 2.0 قرض کنید.

ما با @LidoFinance همکاری کردیم تا راهنمای استفاده از beTH در Anchor را ارائه دهیم. https://t.co/T5KkGNNAYE

– Anchor Protocol (@anchor_protocol) 13 اوت ۲۰۲۱

در نتیجه رشد UST، شبکه Terra اخیراً از زنجیره هوشمند بایننس از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل پیشی گرفته است که طبق داده های DefiLlama اکنون به ۱۷٫۴۳ میلیارد دلار می رسد.

Terra همچنین توسط اکوسیستم استیبل کوین Curve پذیرفته شده است که به توزیع آن در پروتکل های متعدد DeFi کمک کرد. این همچنین به دارندگان UST راه دیگری برای کسب بازدهی در کنار بازده درصدی ۱۹٫۵ درصدی سالانه (APY) ارائه شده به کاربرانی که UST خود را در پروتکل Anchor سهام دارند، می دهد.

FRAX

FRAX (FRAX) اولین استیبل کوین الگوریتمی کسری در نوع خود است که توسط پروتکل Frax توسعه یافته است. بخشی از آن توسط وثیقه پشتیبانی می شود و بخش باقی مانده به صورت الگوریتمی تثبیت می شود.

داستان واقعی رشد FRAX با پذیرش آن توسط جامعه DeFi در چندین پروژه معروف و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) شروع می‌شود که برای افزودن پشتیبانی از استیبل کوین در اکوسیستم‌ها و خزانه‌های خود رای می‌دهند.

FRAX در اوایل پروتکل بازبنیاد OlympusDAO به عنوان شکلی از وثیقه که می‌توان آن را برای به دست آوردن توکن OHM اصلی پلتفرم متصل کرد، پذیرفته شد. همچنین در پروتکل TempleDAO که اخیراً راه اندازی شده است، به استیبل کوین انتخابی تبدیل شد.

در ۲۲دسامبر ۲۰۲۱ ، FRAX به Convex Finance (CVX) اضافه شد و بلافاصله وارد جنگ‌های Curve شد، جایی که تعداد انگشت شماری از پروتکل‌های اصلی DeFi در حال مبارزه برای بازدهی استیبل کوین و جمع‌آوری CVX و Curve (CRV) برای به دست آوردن قدرت رای در شبکه Curve و افزایش آن‌ها هستند.

راه اندازی نرم افزاری @fraxfinance Convex آغاز شده است.https: //t.co/oZ9WKZxNXR

سپرده + تبدیل $ FXS به $ cvxFXS

– Convex Finance (@ConvexFinance) 22 دسامبر ۲۰۲۱

این هفته، جنگ منحنی یک شرکت‌کننده جدید دریافت کرد، پس از آن که اعضای Tokemak به افزودن FRAX و Frax Share (FXS) به راکتور توکن خود رای دادند و قول دادند که “مبارزه را به مقیاسی جدید بیاورد.”

پول اینترنتی جادویی

Magic Internet Money (MIM) یک استیبل کوین با پشتوانه وثیقه است که توسط یک پروتکل محبوب DeFi به نام Abracadabra.Money صادر می شود. چیزی که این ارز را متمایز می کند این است که زمانی که کاربران یک ۱۶ ارز رمزپایه پشتیبانی شده را در “کاولدرون”هایی که از MIM پشتیبانی می کنند، “احضار” می کند.

محدودیت‌هایی برای مقداری که می‌توان از دارایی‌های پشتیبانی شده در Abracadabra وام گرفت وجود دارد و این بخشی از تلاش پروتکل برای جلوگیری از مشکلاتی است که MakerDAO (DAI) با آن مواجه است. یعنی وجود بیش از حد استیبل کوین های متمرکز و تاریخچه نقدینگی های فاجعه بار در طول نوسانات بازار.

برخی از توکن‌های محبوب موجود برای گرو گذاشتن به عنوان وثیقه به MIM منت شامل اتر پیچیده (wETH)، اتر، شیبا اینو (SHIB)، توکن FTX (FTT) و Fantom (FTM) است.

‍♂️!

اولین بازار وام بدون بهره ما اینجاست!

۱️⃣ $ WETH را به عنوان وثیقه ارائه دهید و $ MIM را برش دهید یا از $ ETH خود استفاده کنید!

– سود ۰%
– هزینه انحلال ۴%
– LTV 90٪
– هزینه وام ۰٫۵٪

آنون منتظر چی هستی؟ اکنون ضرابخانه بزنید! Https: //t.co/N3r54iPo7n

– ‍♂️ (@MIM_Spell) 31 دسامبر ۲۰۲۱

MIM همچنین در استخرهای Curve Finance ادغام شده است و نقش مهمی را که Curve برای استیبل کوین‌ها در اکوسیستم DeFi ایفا می‌کند برجسته می‌کند و بر انگیزه‌های شرکت در Curve Wars تأکید می‌کند.

ادغام متقابل پلت فرم و صرافی متمرکز MIM، از جمله لیست طولانی گزینه های وثیقه آن، عرضه در گردش آن را به ۱٫۹۳۳ میلیارد دلار افزایش داده است و آن را در رتبه ششم استیبل کوین از نظر ارزش بازار قرار داده است.

در حالی که مقدار ارزش نگهداری شده در این استیبل کوین‌های غیرمتمرکز تنها کسری از ارزش موجود در USDT و USDC است، احتمالاً در ماه‌های آینده همچنان شاهد افزایش سهم بازار خود خواهند بود زیرا طرفداران تمرکززدایی آن‌ها را نسبت به همتایان متمرکز خود انتخاب می‌کنند.

اطلاعات بیشتری در مورد تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای کریپتو می خواهید؟
پذیرش TerraUSD (UST) از صعود LUNA به بالاترین رکورد جدید حمایت می کند.
۳ دلیل برای اینکه Convex Finance در دسامبر ۲۱۵ درصد رشد کرد و به بالاترین حد خود رسید
شاخص تورم معیار قیمت Frax در بلاک چین Partisia راه اندازی می شود
Magic Internet Money از ۱ میلیارد دلار عبور می کند و MakerDao را به نمایش می گذارد
آیا تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده استیبل کوین‌ها را به بانک‌های با فناوری پیشرفته منتقل می‌کنند؟

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com و مجموعه سهم آموز نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.