ترکیه بایننس را جریمه کرد !

جریمه بایننس ترکیه به دلیل عدم رعایت قوانین پولشویی

MASAK بایننس ترکیه را به دلیل نقض قانون جلوگیری از پولشویی و عواید ناشی از جرم، که به نام قانون AML نیز شناخته می شود، مجرم شناخته است.

جریمه بایننس ترکیه به دلیل عدم رعایت قوانین پولشویی

هیئت بررسی جرایم مالی (MASAK) بایننس ترکیه را ۸ میلیون لیر (نزدیک به ۷۵۰۰۰۰ دلار) جریمه کرد، زیرا صرافی ارزهای دیجیتال در ممیزی ناظر مالی برای نظارت بر رعایت قانون مبارزه با پولشویی (AML) شکست خورد.

هیئت بررسی جرایم مالی (MASAK) که به عنوان واحد اطلاعات مالی ترکیه زیر نظر وزارت دارایی و خزانه داری خدمت می کند، عملیات صرافی ارز دیجیتال Binance در ترکیه را به دلیل نقض قوانینی که قصد جلوگیری از پولشویی و از طریق مجرمانه به دست آمده را مقصر دانست. به گزارش رسانه های خبری محلی خبرگزاری آناتولو، MASAK قانون شماره ۲۲ را ممیزی کرد. ۵۵۴۹ در مورد جلوگیری از پولشویی و عواید ناشی از جرم، همچنین به عنوان قانون مبارزه با پولشویی شناخته می شود.

قانون AML در ترکیه شرکت ها را ملزم می کند تا اطلاعات هویتی شخصی مشتریان را در پلتفرم شناسایی که شامل جزئیاتی مانند نام خانوادگی، تاریخ تولد، T.C. شماره شناسایی (معادل شماره تامین اجتماعی ترکیه) و نوع و تعداد مدارک هویتی است تأیید کنند. این قانون همچنین مشاغل را ملزم می کند که در یک بازه زمانی ۱۰ روزه فوراً به دولت در مورد فعالیت های مشکوک اطلاع دهند.

همانطور که کوین تلگراف ترکیه گزارش داد، سازمان دیده بان حداکثر جریمه اداری ممکن را ۸ میلیون لیره ترکیه برای تخلف ادعا شده تعیین کرد. علاوه بر این، این جدول زمانی نیز مصادف است با روزی که رئیس جمهور اردوغان از تکمیل پیش نویس قانون رمزنگاری خبر داد که به زودی برای تصویب به پارلمان تحویل داده می شود.

بایننس همچنین اولین کسب و کار ارزهای دیجیتال است که توسط دولت ترکیه جریمه می شود. به گفته لطفی الوان، وزیر سابق هزینه و خزانه داری ، علاوه بر این، MASAK از نزدیک با گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، یک تنظیم کننده جهانی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم همکاری می کند.

FATF خواستار اتخاذ تدابیری علیه پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو شده است.

در راستای این درخواست، MASAKنیز پذیرفته است که معاملات بیش از ۱۰ هزار لیر را ظرف ۱۰ روز گزارش دهد.

مرتبط :

ظهارات رئیس جمهور اردوغان در ارتباط با قانون کریپتو

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تکمیل قانون کریپتو را تایید کرد که به زودی برای اجرای جریان اصلی به پارلمان تحویل داده خواهد شد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، قانون کریپتو یک مدل اقتصادی جدید را پیش بینی می کند که می تواند تلاش ترکیه برای بازگرداندن کاهش ارزش لیر تقویت کند. اردوغان همچنین گفت که تورم اخیر لیر ترکیه مربوط به ریاضیات نیست، بلکه یک موضوع فرآیندی است – که به احتمال و پتانسیل رشد ارزش لیر اشاره دارد.

با این درک، ما قصد داریم آن را به یک نقطه امن هدایت کنیم. اما نرخ ارز قیمت خودش را در بازار پیدا خواهد کرد.»