استخراج رمز ارزها

جنگ گیمرها و ماینرها برسر تراشه های کمیاب Nvidia

با کمبود جهانی تراشه های نیمه هادی ، گیمر های رایانه ای نا امیدتر نسبت به دستیابی تراشه ها

ماینر ها به ویژه ماینر های اتریوم در حال تبدیل شدن به یک رقیب بزرگ برای گیمر ها هستند

شرکت انویدیا در حال حاضر یکی از پرسرو صدا ترین شرکت ها میباشد ، این شرکت سال گذشته به عنوان با ارزشترین سازنده تراشه از شرکت اینتل پیشی گرفت و قیمت سهام آن با رسیدن به نتایج بهتر از پیش بینی شده در این سه ماه به رکوردی جدید در تاریخ این شرکت دست یافت

مطابق مقاله بلومبرگ که این هفته منتشر شد ، خرید یک کارت گرافیک عادی انویدیا برای افراد سخت شده و در مقاله ذکر شده است که این قیمت می تواند سه برابر لیست قیمتی در Ebay باشد..همچنین بیان می کند که تاجر آنلاین کامپیوترهای شخصی Newegg فقط برای شانس خرید افراد متقاضی کارت های با قیمت ۶۰٪ مارک ، قرعه کشی می کند..

گیمرها به طور سنتی بخش عمده ای از این بازار را برای خرید کارت گرافیک تشکیل می دهند و این همیشه یک درآمد ثابت برای تولیدکنندگان کارت گرافیک است زیرا گیمرها برای رقابت در بازی ها به دنبال سرعت بیشتر هستند

با این حال ، این روزها ، ماینر ها به منظور گرفتن کارت های گرافیکی و ارزهای دیجیتال ، به طور جدی رقابت می کنند. با افزایش ناگهانی قیمت ارز های دیجیتال طی چند ماه گذشته ، استخراج ارز دیجیتال می تواند یک کار بسیار سودآور باشد.

به هر حال خبر خوبی برای تولیدکنندگان کارت گرافیک نیست،چرا که با توجه به نوسانات زیاد قیمتی در ارزهای دیجیتال قیمت هر ارز خاص می تواند کاملاً ناگهانی کاهش یابد و منجر به ترک خریداران از بازار شود. نتیجه سیل کارت های گرافیک استفاده شده به بازار دست دوم می باشد که می تواند بر فروش جدید تولیدکنندگان تأثیر منفی بگذارد.

انویدیا سعی دارد با ساخت کارت های گرافیک بدون خروجی نمایشگر ، از مشتریان بازی های خود دلجویی کند. ماینر ها نیز به طور خاص از کسانی که دارای صفحه نمایش هستند درخواست همکاری می کنند.

با این وجود ، ماینر ها ذاتاً متفکرانی رو به جلو هستند و آنها می دانند که همه چیز می تواند به سرعت در دنیای رمزنگاری تغییر کند. بنابراین ، خرید کارتهای گرافیک توسط گیمرها نیز ارزش زیادی دارند ، به این معنی است که اگر شرایط سخت شود وبازار رو به افول گذاشت ، می توانند آنها را بفروشند.