دفاع از توسعه‌دهندگان بیت کوین

جک دورسی و تاسیس صندوق دفاع قانونی بیت کوین

این صندوق به ارائه دفاع قانونی برای توسعه دهندگان بیت کوین کمک می کند و شامل تیمی از داوطلبان و وکلای پاره وقت می شود.

جک دورسی و تاسیس صندوق دفاع قانونی بیت کوین

جک دورسی، مدیرعامل و بنیانگذار سابق توییتر، برنامه‌های خود را برای ایجاد «صندوق دفاع قانونی بیت‌کوین» با الکس مورکوس، بنیان‌گذار Chaincode Labs و مارتین وایت، که به نظر می‌رسد از دانشگاه‌های ساسکس است، اعلام کرده است.

این اعلامیه در یک لیست پستی برای توسعه دهندگان بیت کوین، bitcoin-dev، در ساعت ۰۰:۱۳:۴۵ UTC در ۱۲ ژانویه ارسال شد. از یک آدرس ایمیل که به نظر می رسد متعلق به دورسی است.

کوین تلگراف برای تایید مشروعیت ایمیل با اعضای هیئت مدیره تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

در این اطلاعیه آمده است که این صندوق به ارائه یک دفاع قانونی برای توسعه دهندگان بیت کوین، که “در حال حاضر موضوع دعاوی چند جانبه” هستند، کمک خواهد کرد.

یک ایمیل به لیست پستی توسعه دهنده بیت کوین از @jack که صندوق دفاع قانونی بیت کوین را توضیح می دهد pic.twitter.com/y1XY3XG0IR

– Zack Voell (@zackvoell) 12 ژانویه ۲۰۲۲

دعوی قضایی و تهدیدهای مستمر اثر مورد نظر خود را دارند. در این ایمیل آمده است که تک تک متهمان تسلیم شدن را در غیاب حمایت قانونی انتخاب کرده اند که به توسعه دهندگان منبع باز که اغلب مستقل هستند و بنابراین در معرض فشار قانونی هستند، اشاره می کند.

ما یک پاسخ هماهنگ و رسمی را برای کمک به دفاع از توسعه‌دهندگان پیشنهاد می‌کنیم.»

در ادامه این اطلاعیه صندوق دفاع حقوقی بیت کوین به عنوان یک “نهاد غیرانتفاعی که هدف آن به حداقل رساندن سردردهای قانونی است که توسعه دهندگان نرم افزار را از توسعه فعال بیت کوین و پروژه های مرتبط منصرف می کند” توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: «هدف اصلی این صندوق دفاع از توسعه‌دهندگان در برابر دعاوی حقوقی مربوط به فعالیت‌هایشان در اکوسیستم بیت‌کوین، از جمله یافتن و حفظ وکیل مدافع، توسعه استراتژی دعوی قضایی و پرداخت صورت‌حساب‌های حقوقی است.»

در ابتدا، این صندوق شامل داوطلبان و وکلای پاره وقت برای توسعه‌دهندگان می‌شود تا «اگر بخواهند از آن بهره ببرند»، اگرچه، ایمیل همچنین بیان می‌کند که «هیئت مدیره صندوق مسئول تعیین اینکه به کدام شکایت‌ها و متهمان برای دفاع کمک خواهد کرد، هست.

“در حال حاضر، صندوق به دنبال جمع آوری پول اضافی برای عملیات خود نیست، اما در صورت نیاز برای اقدامات قانونی بیشتر یا پرداخت هزینه کارکنان، این کار را به دستور هیئت مدیره انجام خواهد داد.”

طبق این ایمیل، اولین پروژه صندوق به عهده گرفتن دفاع موجود از «دعوی تجارت لاله» رامونا آنگ علیه توسعه دهندگان از جمله ایرا کلیمن به دلیل سوء رفتار ادعایی در مورد دسترسی به ثروت بیت کوین خواهد بود.

مطالب مرتبط: بنیاد نانو از صندوق قانونی حمایت می کند تا به قربانیان هک BitGrail نمایندگی ارائه دهد.

حساب کاربری توییتر نخست وزیر هند هک شد

دورسی که در پایان نوامبر ۲۰۲۱ از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کرد، مدت‌ها از طرفداران بیت کوین است. هنوز مشخص نیست که آیا دورسی شرکت رسانه های اجتماعی را ترک کرد تا بر برنامه های Square برای توسعه یک صرافی غیرمتمرکز بیت کوین تمرکز کند.

در نوامبر در ۱۹، پروژه تبادل غیرمتمرکز به نام tbDEX کاغذ سفیدی را منتشر کرد که در آن جزئیات برنامه های خود برای ایجاد یک پروتکل پیام طراحی شده برای تسهیل روابط اعتماد بدون تکیه بر فدراسیون برای کنترل دسترسی طراحی شده بود.