استرالیا پیشرو در جهان

حمایت استرالیا از اصلاحات پیشرو در حوزه رمزنگاری

جاش فریدنبرگ، خزانه‌دار، گفت: «آنچه واضح است این است که اگر ما از این پیشرفت‌ها استقبال کنیم، استرالیا فرصت عظیمی برای سرمایه‌گذاری بر روی همگرایی بین مالی و فناوری دارد.

حمایت استرالیا از اصلاحات پیشرو در حوزه رمزنگاری

دولت استرالیا به طور جدی در حال بررسی عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است و از پیشنهادات نظارتی آینده‌نگر متعددی به عنوان بخشی از یک «طرح اصلاح پرداخت‌ها و ارز دیجیتال» حمایت کرده است.

جاش فریدنبرگ، خزانه‌دار، می‌گوید این اصلاحات «استرالیا را محکم در میان تعداد انگشت شماری از کشورهای پیشرو در جهان قرار خواهد داد».

گفته می‌شود که طرح اصلاحی بزرگترین تغییر سیستم پرداخت استرالیا از دهه ۱۹۹۰ است، با بخشی از زمینه‌های مرتبط با رمزنگاری که توسط پیشنهادهای نوآورانه ارائه شده توسط کمیته سنای استرالیا در ماه سپتامبر تنظیم شده است.

بر اساس بررسی مالی استرالیا، دولت با شش اصلاحات از ۹ اصلاحات پیشنهادی کمیته سنا، از جمله رژیم مجوز برای مبادلات رمزنگاری، قوانین حاکم بر سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز و یک رژیم دسترسی مشترک برای پلتفرم‌های پرداخت جدید، موافق است.

دو پیشنهاد مربوط به انطباق مالیاتی و مالی برای بررسی به ارگان‌های دولتی مربوطه ارجاع شده است، در حالی که دولت پیشنهاد دیگری در رابطه با تخفیف‌های مالیاتی استخراج بیت‌کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر را رد کرده است.

MD @ChloeWhiteAus در AFR در مورد مقررات رمزنگاری نقل شده است. این مقاله شامل یک جدول خلاصه مفید از پاسخ دولت به پیشنهادهای اخیر کریپتو است که مسیر رو به جلو را برای مقررات در استرالیا نشان می دهد. بیشتر ببینید: https://t.co/q9ZLuf4r4b pic.twitter.com/ZxmiwoDdjQ

– Genesis Block Advisory (@GenesisBlockAus) 7 دسامبر ۲۰۲۱

جاش فریدنبرگ، خزانه‌دار و معاون رهبر حزب لیبرال، در یک سخنرانی امروز در اتاق بازرگانی استرالیا و اسرائیل (AICC) برنامه‌های دولت را برای مقررات، مالیات و CBDCهای کریپتو تشریح کرد.

او گفت: «آنچه واضح است این است که اگر ما از این پیشرفت‌ها استقبال کنیم، استرالیا فرصت عظیمی برای سرمایه‌گذاری بر روی همگرایی بین مالی و فناوری خواهد داشت.

در رابطه با CBDC ها، یک منبع ارشد دولتی ناشناس به The Australian در دسامبر گفت.که مقیاس خرده فروشی «RBA [بانک رزرو استرالیا] بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده با پشتوانه» در حال حاضر در حال بررسی است و عنصر کلیدی اصلاحات نظارتی دولت در پرداخت های دیجیتال خواهد بود.

فریدنبرگ در طول سخنرانی خود در AICC به شدت در مورد اصلاح دارایی های رمزنگاری شده صحبت کرد:

برای کسب‌وکارها، این اصلاحات ابهامی را که می‌تواند در مورد رفتار نظارتی و مالیاتی دارایی‌های کریپتو و روش‌های پرداخت جدید وجود داشته باشد، برطرف می‌کند. با انجام این کار، علاقه بیشتر مصرف کننده را جلب می کند، حتی تعداد بیشتری از تازه واردان را تسهیل می کند و نوآوری های بیشتری را ممکن می سازد.
او افزود: «برای مصرف‌کنندگان، این تغییرات یک چارچوب نظارتی ایجاد می‌کند تا زمینه استفاده رو به رشد آن‌ها از دارایی‌های رمزنگاری‌شده را فراهم کند و نحوه برخورد با روش‌های پرداخت جدید را روشن کند.»

یکی از پیشنهادات کمیته سنا که به نظر می رسد دولت نادیده گرفته شود، تخفیف مالیاتی ۱۰ درصدی برای استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) است که از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند. مایکل هریس، رئیس توسعه شرکتی در صرافی محلی Swyftx، به کوین تلگراف گفت:

“ما فکر می کنیم این یک ملاحظات سیاسی بود. واقعیت این است که احتمالاً برای هر دولتی سخت خواهد بود که صنعتی مانند استخراج BTC را از سایر مصرف کنندگان انرژی جدا کند، هرچند این نیت قابل ستایش باشد.

با این حال هریس گفت که به طور کلی “صداهایی که در حال حاضر از دولت خارج می شود امیدوارکننده است” زیرا به نظر می رسد دولت نیاز به معرفی قوانین حمایت از مصرف کننده را بدون خفه کردن نوآوری تشخیص داده است.

“با این حال، شیطان در جزئیات خواهد بود و ما به ویژه مشتاق هستیم از سیستمی اجتناب کنیم که انتخاب مشتری را با انباشتن عرشه ها به نفع بازیگران مالی بزرگ و سنتی کاهش می دهد.”

سناتور دوستدار کریپتو، اندرو براگ، که پیشنهادهای اخیر کریپتو را اجرا کرد، در بیانیه‌ای به کوین‌تگراف گفت که طرح اصلاح ارزهای دیجیتال و فین‌تک فریدنبرگ «استرالیا را در نقشه فناوری» قرار می‌دهد:

استرالیا بر اساس طرح خزانه داری، هاب ارزهای دیجیتال پیشرو در جهان خواهد بود. مصرف کنندگان استرالیایی نیز از قوانین جدید حمایت از مصرف کننده بهره مند خواهند شد.
او افزود: «جهان در حال تماشای استرالیا است که اکنون استانداردهای جهانی را برای اصلاح ارزهای دیجیتال، پرداخت‌ها و کیف پول دیجیتال تعیین می‌کند.

Caroline Bowler، مدیر عامل بازارهای BTC صرافی محلی از این اصلاحات استقبال کرد و آنها را “گامی بزرگ رو به جلو برای ارتقاء چارچوب نظارتی یکسان برای همه در زمان واقعی استرالیا” خواند.

بسیار عالی است که می‌بینیم شکاف‌های مقررات استرالیا در رابطه با محصولات مالی دیجیتال و صرافی‌هایی که از آنها پشتیبانی می‌کنند، در نهایت در بالاترین سطح قدرت بررسی می‌شوند، و دولت ائتلافی از مسائل بزرگ پیرامون کریپتو، پرداخت‌ها و ارزهای دیجیتال دوری نمی‌کند.