چین و رمز ارز یوان

حمایت دولت چین از یوان دیجیتال در جشنواره

حمایت دولت چین بانک های برتر چینی CBDC را نسبت به شرکت های پرداخت محلی برای جشنواره خرید تبلیغ می کنند بانک های برجسته چینی در حال گسترش یوان دیجیتال نسبت به Alipay و WeChat Pay برای یک جشنواره خرید آینده در چین هستند. برخی از بزرگترین بانک های ایالتی چین فعالانه یوان دیجیتال را […]

حمایت دولت چین

بانک های برتر چینی CBDC را نسبت به شرکت های پرداخت محلی برای جشنواره خرید تبلیغ می کنند

بانک های برجسته چینی در حال گسترش یوان دیجیتال نسبت به Alipay و WeChat Pay برای یک جشنواره خرید آینده در چین هستند.

برخی از بزرگترین بانک های ایالتی چین فعالانه یوان دیجیتال را به عنوان وسیله برتر پرداخت به دو شرکت ارائه دهنده پرداخت پیشرو در این کشور ، Alipay و WeChat Pay تبلیغ می کنند.
در گزارشی در تاریخ ۲۶ آوریل ، رویترز فاش کرد که شش بانک بزرگ چین در آستانه برگزاری جشنواره خرید آنلاین  در شانگهای ، ارز دیجیتال تازه منتشر شده بانک مرکزی یا CBDC را پخش می کنند.

بانک ها از فروشگاه های خرده فروشی و مصرف کنندگان می خواهند کیف پول دیجیتال را استفاده کنند و با استفاده از CBDC یا e-CNY خریدهای خود را انجام دهند. این روش های انتخابی فعلی پرداخت برای میلیون ها خریدار – Alipay از Ant Group و WeChat Pay از Tencent را دور می زند.

در این گزارش اشاره شده است که یک مقام بانکی منصوب به عرضه CBDC در شانگهای به طور خاص ارز دیجیتال را برتر از Alipay و WeChat Pay توصیف کرده است که اظهار داشت:
“مردم متوجه خواهند شد که پرداخت یوان دیجیتال آنقدر راحت است که دیگر لازم نیست به Alipay یا WeChat Pay اعتماد کنند. ”

مو چانگچون ، رئیس انستیتوی تحقیقات ارز دیجیتال PBoC ، در اواخر ماه مارس در یک میزگرد آنلاین صحبت کرد و اظهار داشت که Alipay و WeChat Pay 98٪ از بازار پرداخت تلفن همراه در چین را تشکیل می دهند ، در صورتی که سیستم مالی داخلی را تهدید کند ، هر مسئله ای را تجربه کنید .

چانگچون خاطرنشان کرد که بانک مرکزی قصد رقابت مستقیم با Alipay و WeChat Pay را ندارد ، اما به عنوان یک پشتیبان برای “تضمین ثبات مالی در صورت بروز اتفاقی” برای آنها عمل می کند.
با این حال ، دولت همچنین تلاش های خود را برای کاهش تسلط غول فناوری و کاهش رفتارهای ضد رقابتی در بخش اینترنت افزایش داده است.
عرضه یوان دیجیتال چین به دولت مرکزی این امکان را می دهد تا بر سهم انبوهی از داده های مالی که توسط ارائه دهندگان برتر پرداخت کشور احتکار می شوند ، کنترل شود.

“داده های بزرگ ثروت است. هر کس که داده داشته باشد رشد می کند ، “یکی دیگر از مقامات بانکی که وظیفه ترویج CBDC را بر عهده دارد به رویترز گفت و افزود:” WeChat Pay و Alipay دارای اقیانوس داده هستند ”

دانشگاه مارتین چورزمپا در هنگام کنفرانس اجماع در ماه می سال ۲۰۲۰ اظهار داشت که برای تنظیم کنندگان بخش مالی چین “دشوار” است که شرکت های برتر پرداخت کشور را مجبور به تحویل داده های جمع آوری شده برای مشتریان خود کنند.

وی افزود: [بانک مرکزی ارز دیجیتال] می تواند به طور بالقوه به آن بانک مرکزی اجازه دهد دسترسی بسیار بیشتری به داده های پرداخت داشته و همچنین از این شرکت ها بازپرداخت کند.
شش بانک در طرح های آزمایشی CBDC بزرگترین وام دهندگان کشور را شامل می شوند ، از جمله بانک صنعتی و تجاری چین ، بانک کشاورزی چین ، بانک چین ، HSBC و بانک ساخت چین.