تصمیم گیری را به عهده بانک ها

خودداری NPCI از تحریم ارزهای رمزپایه در هند

بانک های محلی در هند تصمیم خود را می گیرند که آیا معامله با بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را مسدود می کنند زیرا NPCI از این کار امتناع می ورزد.

شرکت ملی پرداخت های هند (NPCI) قصد ندارد تجارت ارزهای رمزنگاری شده را مسدود کند. درعوض ، تصمیم دارد تصمیم را به عهده بانکهای جداگانه بگذارد و بنابراین آنها می توانند سطح ریسک خود را تعیین کنند.

NPCI تصمیم خود را به بانک های محلی می دهد

عواقب بیماری همه گیر COVID-19 خسارات عظیمی به ملت وارد کرد و بسیاری از کارشناسان عدم اطمینان حاکم بر آن را بیان کردند. اما با وجود وضعیت فاجعه بار کنونی در این کشور آسیایی ، حجم معاملات ارزهای رمزپایه طی یک سال گذشته منفجر شده است.

با این حال ، کشور همچنان در فکر اجرای ممنوعیت کامل در عملیات ارزهای رمزنگاری شده است. آخرین موردی که درباره این موضوع شفاف سازی کرده است ، شرکت های پرداخت ملی هند (NPCI) است.

اقتصادی تایمز گزارش داد که برخی از بانکداران از آژانس درخواست کردند تا معاملات ارزهای رمزپایه را در شبکه خود مسدود کند. به نوبه خود ، NPCI گفت که برنامه ای برای منع عملیات دارایی دیجیتال ندارد و به  institutions موسسات بانکی توصیه کرد که خود تصمیم بگیرند.

طبق این گزارش ، برخی از موسسات محلی تاجران را که ارزهای رمزپایه را خریداری و می فروشند ، اخراج کرده اند. با این حال ، فقط تعداد کمی از آنها از طریق رابط پرداخت های متحد (UPI) و بانکداری خالص ، مشتریان خود را در حساب های رمزنگاری محدود کردند.

یک مقام صنعت محلی موضوع را بیشتر روشن می کند:

”مشتریان بانک هایی که رمزنگاری را غیرفعال کرده اند به هیچ وجه نمی توانند از امکاناتی مانند UPI ، بانکداری خالص یا کارت استفاده کنند. با این حال ، معاملات همچنان ادامه دارد زیرا بسیاری از بانک ها هنوز اجازه این کار را می دهند. “

محیط رمزگذاری سخت در هند

کار با دارایی های دیجیتال در هند یک فرآیند بسیار پیچیده است که بحث و جدال های زیادی را ایجاد می کند. در مارس ۲۰۱۸ ، بانک مرکزی این کشور تجارت ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرد. دو سال بعد ، دادگاه عالی هند این تصمیم را لغو کرد.

علیرغم اینکه از نظر قانونی واجد شرایط فعالیت با دارایی های دیجیتال هستند ، مقامات کشور قوانین سختگیرانه خود را ادامه دادند. گزارش های اوایل سال جاری حاکی از آن بود که افراد محلی باید تمام فعالیت های ارز رمزنگاری شده خود را گزارش دهند.

بعلاوه ، دومین کشور پرجمعیت جهان قصد داشت اقدامات شدیدتری نیز انجام دهد. همانطور که CryptoPotato اطلاع داد ، این کشور قصد داشت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را جرم انگاری کند. طبق این لایحه پیشنهادی – استخراج ، تجارت و نگهداری دارایی های دیجیتال باید به عنوان جرم قابل مجازات تصویب شود. با این وجود ، گزارش های اخیر گفته اند که این پیشنهاد لغو شده است.