پاور دلار ، نام رمزارز ها در نیوزیلند

خوش‌بینی مردم نیوزیلند به رمز ارز ها

۲۱ درصد مردم نیوزیلند یا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند یا قصد خرید کوین‌های دیجیتال را در آینده دارند.

استفاده از ارزهای دیجیتال در نیوزیلند نیز طرفداران خاص خود را دارد، به نحوی که دولتمردان این کشور را بر آن داشته است تا یک شرکت خدمات مالی راه اندازی کنند که سرویس پرداخت آن ارز دیجیتال باشد.

ارز دیجیتال در نیوزیلند، «پاور دلار » نامگذاری شده است که بر پایه «تِتِر» فعالیت می کند که یک ارز دیجیتال پایدار (استیبل کوئن) به شمار می‌آید.

گفتنی است یکی از مهمترین ویژگی این نوع ارزها این است که از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال محفوظ می‌باشد و در اصل به عنوان ابزاری برای کنترل عدم پایداری قیمت در معاملات رمز ارزها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میزان محبوبیت ارز دیجیتال در نیوزیلند به حدی است که مقامات این کشور سال گذشته به شرکت‌ها اجازه دادند تا دستمزد کارمندان را به صورت ارز دیجیتالی بپردازند.

این فرمان که توسط اداره امور مالیاتی نیوزیلند به امضا رسیده است، این امکان را فراهم می آورد که در صورت تمایل کارمندان به دریافت حقوق به صورت ارز دیجیتال، کارفرمایان باید آن‌ را رعایت کنند.

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد ۲۱ درصد مردم نیوزیلند یا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند یا قصد خرید کوین‌های دیجیتال را در آینده دارند.

این رقم نشان می‌دهد علاقه به سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به مارس سال گذشته میلادی ۷ درصد بیشتر شده است. گفتنی است در این بازه زمانی تعداد سرمایه‌گذاران واقعی کریپتو از ۳ درصد به ۹.۵ درصد رسیده است.

در همین حال، ریچارد کیپلین، مدیر شورای خدمات مالی، اعلام کرد این تحقیق بیانگر آن است که مردم نیوزیلند همانند سایر نقاط جهان از اوایل سال ۲۰۲۰ به سرمایه‌گذاری در سهام و ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و سهام در نیوزیلند در حال افزایش است ، بطوریکه جوانان سریعتر از سایر گروههای سنی وارد سرمایه گذاری دیجیتالی می شوند.

این نظرسنجی نشان داد که ۲۱ درصد یا یک پنجم از ۲۰۰۰ پاسخ دهنده ، یا در ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کرده اند و یا قصد دارند در آینده سکه های دیجیتال خریداری کنند. این گزارش حاکی است که از مارس ۲۰۲۰ ، ۷ درصد افزایش داشته است. سرمایه گذاران واقعی رمزنگاری از مارس سال گذشته تا آوریل ۲۰۲۱ به طور قابل توجهی از ۳٪ به ۹٫۵٪ افزایش یافته اند. ریچارد کلیپین ، رئیس اجرایی FSC اظهار داشت:

این تحقیق نشان می دهد که از اوایل سال ۲۰۲۰ نیوزیلند روند جهانی سرمایه گذاری در سهام و همچنین دارایی های احتمالی بیشتر مانند ارزهای رمزپایه را دنبال کرده است.

کلیپین “افزایش باورنکردنی سرمایه گذاران دیجیتال” طی ۱۸ ماه گذشته را اعلام کرده . “تحقیقات ما نشان داده است که ۳۸٫۲٪ از بزرگسالان نیوزیلندی در حال حاضر از سیستم عامل های سرمایه گذاری خرد استفاده می کنند یا قصد استفاده از آنها را دارند.”

وی  توضیح داد که این درصد مربوط به ۱٫۵ میلیون نفر از ساکنان نیوزیلند است و “و نشان دهنده یک تغییر تحول در نحوه انتخاب ما برای سرمایه گذاری پول مان است.”

کلیپین تأکید کرد که جوان ترهای نیوزیلندی زودتر تغییر می کنند  و به شیوه های جدید سرمایه گذاری علاقه نشان میدهند ، به طوری که ۵۵ درصد از افراد زیر ۳۹ سال احتمالاً از سیستم عامل هایی مانند Sharesies ، Hatch یا Stake استفاده می کنند. این مطالعه همچنین افزایش قابل ملاحظه ای در سرمایه گذاری سهام به ثبت رسانده است ، از ۲۳٪ به ۳۰٪ برای پاسخ دهندگان سهام نیوزلند و از ۱۱٪ به ۱۸٪ برای کسانی که سرمایه گذاری بین المللی دارند.

یک مقام هلندی خواستار ممنوعیت کامل بیت کوین