BitMex در خطر

دادگاه پولشویی BitMEX در مارس ۲۰۲۲ آغاز می شود

BitMEX قرار است در تاریخ 28 مارس 2022 تحت محاکمه پولشویی قرار گیرد. BitMEX و بنیانگذاران آن متهم به نقض قوانین رازداری.

BitMEX قرار است در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۲ تحت محاکمه پولشویی قرار گیرد. BitMEX و بنیانگذاران آن متهم به نقض قوانین رازداری بانک ، KYC و مقررات AML هستند. این صرافی با کاهش استفاده و فعالیت روبرو شده است. تاریخ محاکمه پولشویی BitMEX  هجده ماه پس از اعلام اولین اتهام در مارس ۲۰۲۲ تعیین شده است.

پلت فرم مشتقات رمزنگاری BitMEX که در بسیاری از پرونده های حقوقی به سرانجام رسیده است ، قرار است در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۲ با اتهامات پولشویی روبرو شود. BitMEX و بنیانگذاران آن سال گذشته تحت اسکن مقامات رسمی قرار گرفته بودند که بازارها را آشفته می کرد. بنیانگذار و مدیر عامل سابق آرتور هیز ، بنیانگذار بنیامین دلو و مدیر ارشد مالی ساموئل رید همه با اتهاماتی روبرو هستند.

گریگوری دویر ، رئیس توسعه تجارت BitMEX نیز با اتهاماتی روبرو است اما هنوز ظاهر نشده است. این افراد به اتهام نقض قانون رازداری بانک ، مشتری خود را می شناسند و قوانین ضد پولشویی توسط وزارت دادگستری و کمیسیون تجارت آتی کالاها (CFTC) را نقض می کنند. هیز اخیراً در اوایل آوریل ۲۰۲۱ تسلیم مقامات شد.

BitMEX در سیشل ثبت شده است و ادعا می شود که هیز به مقامات کشور رشوه داده است. هیز در اکتبر سال ۲۰۲۰ از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرد.

BitMEX همچنین در پرونده های قضایی دیگر نیز درگیر است. یکی از این پرونده ها توسط بازرگانان یاروسلاو کلچین و ویتالی دوبینین تشکیل شد ، آنها ادعا کردند که این کار دستکاری در بازار و تجارت غیر ثبت شده است. شاکیان همچنین ادعا کردند که این مبادله ضمن آگاهی از تحقیقات ، ۴۴۰ میلیون دلار “غارت” کرده است.

BitMEX زنده و پا برجا است ، اما شکوه قبلی خود را از دست داد

تا زمان ارائه این اتهامات ، BitMEX یکی از محبوب ترین سیستم عامل های مشتقات جهان بود. با این حال ، پس از هدف قرار گرفتن توسط مقامات ، کاربران از سیستم عامل فرار کردند و از آن پس به یک بازیکن بسیار کوچکتر در فضا تبدیل شده است. برای دلجویی از برخی مقامات ، BitMEX خواسته های KYC خود را به روز کرده است.

وزارت دادگستری ادعا کرد که در این مبادله روش های AML برای بازرگانان آمریکایی اجرا نشده است ، که یکی از اصلی ترین اتهامات علیه آن است. علاوه بر تسریع در ثبت نام KYC ، BitMEX همچنین همکاری نظارت با Eventus Systems را ایجاد کرد. AML بر همکاری برای نظارت بر معاملات تمرکز کرد.

همچنین اعلام کرد که برای جلوگیری از وقوع فعالیت غیرقانونی با Chainalysis همکاری خواهد کرد. با وجود همه این اختلافات، BitMEX کاهش استفاده و فعالیت را مشاهده کرده است. در صورت مجرم بودن ، مدیران عامل می توانند تا پنج سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه نقدی دریافت کنند.