قوانین ارزهای دیجیتال در فرانسه

درخواست قانون‌گذاری سریع مدیر بانک مرکزی فرانسه

فرانسوا ویلروی دی گالهاو، مدیر عامل بانک مرکزی  کشور فرانسه، معرفی سریع یک چهارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال را درخواست داشته است.

طبق گزارش رسانه بی‌اف‌ام بیزینس، فرانسوا ویلروی دی گالهاو، مدیر عامل بانک مرکزی  کشور فرانسه، معرفی سریع یک چهارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال را درخواست داشته است.

ایشان  نظر خود را در این این خصوص به این شکل اظهار کرده است: «من باید به اهمیت  و فوریت این مسئله [قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال] تاکید کنم. زمان زیادی باقی نمانده است، یک یا دو سال فرصت داریم.»

فرانسوا ویلروی دی گالهاو همچنین اتحادیه اروپا را به سرعت انداختن برنامه خود برای عرضه یوروی دیجیتال حمایت کرد و اظهار داشت:

«فرانسه باید در زمینه ارزهای دیجیتال و پرداخت، در اروپا به سرعت هرچه تمام حرکت کند ؛ در غیر این صورت باید انتظار فرسایش حاکمیت پولی خود را داشته باشیم و این خطری است که نمی‌توانیم تحمل کنیم.

باید گفت  که اکثر بانک‌های مرکزی در دنیا ، به طرح ارز دیجیتال ملی فکر می‌کنند. فرانسه اکنون در حال طی کردن آزمایش‌های اولیه ارز دیجیتال ملی خود است؛ ارزی که می‌تواند راه را برای یوروی دیجیتال نیز آماده می کند.

باید اظهار داشت کشور فرانسه در تلاش برای ایجاد یک قاب قانونی مطلوب می باشد و این کشور در حال حاضر به عنوان یکی از کشورهای دوست‌دار بلاک چین و ارز دیجیتال معرفی شده است .

قابل ذکر است که موقعیت مورد قبول قرار دادن ارز ها در فرانسه به این معنا نیست که این کشور ارز دیجیتال را به عنوان «پول رسمی » می‌شناسد.

بانک مرکزی فرانسه گزارشی در رابطه با مشکلات اصلی، خطرات و چشم‌انداز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال منتشر کرد که در آن به بیان دلایل مبنی بر عدم صلاحیت شناختن ارزهای دیجیتال به عنوان پول ملی می‌پردازد. گفتنی است بانک مرکزی فرانسه در در آخر  عبارت «ارز دیجیتال» را نامناسب دانست و به جای آن  عبارت «سرمایه دیجیتال » را بیان میکند .

تحلیل تکنیکال شاخص کل رمز ارزها ;۷ تیر