مدیریت ذخیره سازی داده ها

دلایل محبوبیت پروتکل JaxNet

پروتکل JaxNet یک راه حل استخراج ادغام عادلانه و همچنین یک اکوسیستم انتقال ارزش غیر متمرکز است.

دلایل محبوبیت پروتکل JaxNet

امنیت و ثبات دو جنبه مهم شبکه بلاکچین است. پروتکل های اجماع هدف این است که از این شبکه ها حداقل در ۵۱٪ از حملات محافظت کند. برای اینکه یک شبکه بلاک چین به خطر بیفتد ، مهاجمان مخرب باید حداقل ۵۱٪ از کل شبکه را کنترل کنند. اگرچه این امکان وجود دارد ، اما با رشد شبکه بلاکچین با گذشت زمان چالش برانگیزتر می شود.

بگذارید بگوییم ۱۰۰۰۰۰ نفر به مرور زمان از Jax.Network استفاده می کنند ، متوجه خواهید شد که حتی ابر رایانه ها هم نمی توانند ذخیره سازی زیاد داده را مدیریت کنند. به عنوان مثال ، حتی سرورهای Google نیز به صورت دوره ای دچار افت می شوند.

به همین ترتیب ، هنگامی که فعالیتهای زیادی در شبکه وجود دارد ، سرورهای بلاکچین ممکن است خراب شوند. یک مورد خوب در این مورد این است که بلاکچین اتریوم در هنگام افزایش دارایی های غیر قابل انعطاف (NFT) تقریباً متوقف شد.

بنابراین ، فکر می کنید وقتی شبکه در یک بازار بزرگ شروع به کار می کند ، چه اتفاقی می افتد؟ پروتکل های اجماع یکی از دلایلی است که یک شبکه می تواند در برابر چنین طوفانی مقاومت کند. در زیر ، پروتکل JaxNet را در کنار الگوریتم های اجماع مشهور دیگر تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

پروتکل JaxNet و سایر پروتکل های اجماع – تجزیه و تحلیل دقیق

مجموعه خاصی از اصول بر اکوسیستم Jax.Network حاکم است. وقتی پروتکل JaxNet طراحی می شود ، این اصول عمیقا مورد توجه قرار می گیرند – به عنوان مثال ، Jax.Network تصمیم گرفت از الگوریتم اجماع اثبات کار به جای Proof-of-Stake استفاده کند که به طور فعال توسط بنیانگذار اتریوم ، Vitalik Buterin پشتیبانی می شود.

قبل از بررسی پروتکل JaxNet ، بیایید نگاهی به الگوریتم های اجماع اصلی مانند (Proof-of-Work (PoW و (Proof-of-Stake (PoS بیندازیم. Proof-of-Work پیشگام پروتکل های اجماع است و به طور مناسب با دفترهای عمومی توزیع شده کار می کند.

اساساً ، پروتکل از قدرت محاسباتی بسیار زیاد خود در گره های خود برای دستیابی به توافق استفاده می کند که به آن اجماع نیز گفته می شود.

Proof-of-Work در پروژه های معروف بلاکچین مانند Bitcoin ، Litecoin و اکنون Jax.Network نیز استفاده می شود. به تازگی ، ایلان ماسک نگرانی هایی را در مورد مصرف گسترده انرژی استخراج بیت کوین مطرح کرده است که منجر به افت شدید قیمت بازار این دارایی های رمزنگاری شده است.

اثبات سهام ، با این وجود ، به اندازه PoW پرمصرف نیست. با این وجود ، این بدان معنا نیست که این یک راه حل اصلی برای همه چالش های مرتبط با بلاکچین است. با استفاده از این پروتکل ، اعتبارسنجها براساس قدرت اقتصادی خود تعیین می شوند. در این سیستم ، داشتن ۵۰٪ از کل ارز به شما امکان می دهد شبکه را دستکاری کنید. همچنین ، امکان حملات رشوه را فراهم می کند.

این پروتکل ها اساساً متفاوت هستند و آنها بر اساس اصول خاصی ایستاده اند که هم مختص به خودشان است و هم در پروتکل ها مشترک است. در زیر دلیل شایسته بودن پروتکل JaxNet آورده شده است.

چرا پروتکل JaxNet برتر است؟

پروتکل JaxNet را می توان به عنوان یک الگوریتم استخراج ادغام شده توصیف کرد که Jax.Network را مستقیماً در اکوسیستم بیت کوین لنگر می اندازد. این پروتکل روند استخراج سکه های JAX و سکه های JXN را در کنار استخراج بیت کوین کنترل می کند. چنین رویکردی به یک استخراج کننده بیت کوین اجازه می دهد تا پاداش های خود را در سکه های بیت کوین و JXN ، یا سکه های JAX ، هر دو برای اهداف معاملات و سوداگرانه کسب کند.

الگوریتم merge-mining به شما امکان می دهد سکه های بیشتری را با همان مقدار توان محاسباتی استخراج کنید ، منهای افت بازده انرژی در حدود ۱ تا ۱٫۵٪. این موضوع استخراج کنندگان را مجاب می کند تا تراکنش ها را تأیید کرده و بلوک های جدیدی را در Jax.Network استخراج کنند ، که به نوبه خود سطح بالایی از امنیت را در مراحل اولیه شبکه تضمین می کند.

علاوه بر این ، سکه های JXN می تواند به عنوان ارزش کل شبکه دیده شود ، هرچه تراکنش های بیشتر در شبکه ، عملکرد راحتی JXN بالاتر باشد. این درآمد بیشتری برای استخراج کنندگان به همراه خواهد داشت و امنیت شبکه را در یک حلقه بازخورد مثبت افزایش می دهد.

افکار پایانی

همانطور که پروتکل JaxNet از یک استراتژی منحصر به فرد استفاده می کند. این شامل تمام مزایای پروتکل اجماع Bitcoin PoW است. همچنین ، این شامل اصول اساسی سودآور مانند یک تابع پاداش جهانی ، خرد کردن ، یک راه حل استخراج ادغام عادلانه ، و در نهایت ، یک اکوسیستم انتقال ارزش غیرمتمرکز است. استفاده از PoW به عنوان سازوکار اجماع باعث می شود تا پروتکل JaxNet از روز اول ایمن باشد و سریعتر رشد کند.