برخی شبکه های اجتماعی این پتانسیل را دارند که با تفکری جدید تعادل منصفانه تری از زمان صرف شده توسط کاربر و بازگشت سرمایه بدست بیاورند.

دوره جدید شبکه های اجتماعی با ورود بلاکچین در ۲۰۲۱

فناوری بلاکچین برای صنایع بی شماری مورد استفاده قرار می گیرد اما هنوز به طور کامل در رسانه های اجتماعی قابل تحقق نیست. مشاهدات هوشمندانه ادوارد اسنودن نشان داد که ارزهای دیجیتال بلاکچین می تواند به ما کمک کند خود را از برخی اقدامات بی پروای شبکه های اجتماعی نظیر ردیابی دستگاه ، جمع آوری داده ها و اشکال مختلف ردیابی اطلاعات ، حفظ کنیم .

دوره جدید شبکه های اجتماعی با ورود بلاکچین

در سال ۱۹۹۶ اندرو وینریچ SixDegrees را راه اندازی کرد ، اولین شبکه رسانه های اجتماعی که به کاربران این امکان را می داد گروهی جدید ایجاد کنند ، لیست دوستان خود را مرتب کنند و برای ارتباط با سایر کاربران در اینترنت جستجو کنند. ۲۵ سال بعد این صنعت به طرز قابل توجهی تغییر کرد، اما با نگاهی یه عقب و دیدن وضعیت فعلی میتوانیم چشم اندازی نوین به نحوه رسیدن به وضعیت فعلی داشته باشیم.

شروع شبکه های اجتماعی

سایت های شبکه های اجتماعی در دوره جدید یک آزمایش کوتاه مدت بود همانند فیس بوک زاکربرگ “Facemash” و “HOT” ، در سال ۲۰۰۰ شبکه های اجتمایی بیشتر تمایل به مسیر دوست یابی داشتند ، که در آنها افراد بر اساس جذابیت یکدیگر به هم امتیاز می دادند . اکثر این شبکه های اجتماعی ، اگرچه بعداً تحت تأثیر برنامه های بزرگ قرار گرفتند ، اما عمر کوتاهی داشتند و نمی توانستند طرحی برای تکامل جریان اصلی رسانه های اجتماعی باشند.

بعد از به موفقیت نرسیدن macemash در سال ۲۰۰۳ ، Myspace و Facebook راه اندازی شد ، سیستم عاملی پیشگام و رسانه اجتماعی با عملکرد محدود در شبکه سازی و برقراری ارتباط افراد با همدیگر البته در سال ۲۰۰۵ بود که یوتیوب با امکانت و ایده های جدید آمد و بعد از آن توییتر سال بعد راه اندازی شد .

وقت شما ، پول آن ها

صنعت شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۰۳ بود که فعالیت واقعی خود را آغاز کرد یعنی ۱۸ سال پیش و Myspace اولین شبکه اجتماعی بود که بعداً در سال ۲۰۰۴ به یک میلیون کاربر رسید. سیستم عامل های رسانه های اجتماعی امروزه از لحاظ ارتباطات و عملکرد بسیار پیشرفته تر شده اند.

ایجاد محتوا ، خبرهای محتوایی ، نظرسنجی ها ، گروه های ویژه ، پیام های گروهی، تماس های صوتی، تصویری ، تبلیغات تجاری ، تبلیغات هدفمند ، تعامل کاربر با بازی های زنده و انبوهی از گزینه های فراگیر ، دنیای رسانه های اجتماعی را به یک زندگی تبدیل کرده است. واقعیت مجازی را امروزه بیش از ۳٫۶ میلیارد نفر تجربه می کنند.

ارزش رسانه های اجتماعی در حدود ۳٫۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است ، به ازای هر یک نفر یک دلار، با  این رشد چشمگیر ، پیش بینی میشد که ارزش بازار به ۱۵٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده باشد . اما چگونه این بازار به چنین عظمتی رسید و چه عواملی برای به وجود آمدن چنین رشدی در پشت این اتفاق خودنمایی میکند؟

شبکه رسانه های اجتماعی یک فضای آنلاین “رایگان” را فراهم می کنند که در آن میلیاردها نفر محتوا تولید می کنند و رفتارهای اجتماعی خود را نشان میدهند که با اطلاعاتی جهت بازاریابی و فروش از تبلیغات هدفمند بهره میبرند و میلیاردها دلار درآمدزایی دارند. تبلیغات شبکه های اجتماعی در حال حاضر بیش از نیمی از کل صنعت تبلیغات را در بر گرفته است ، اما تقریباً هیچ مقدار از این درآمد با کاربران شبکه های مجازی تقسیم نمی شود .

معضل اجتماعی

وقتی صحبت از تبلیغات در شبکه های اجتماعی می شود ، اطلاعاتی از فعالیت شما پردازش میشود و با استفاده از تجزیه و تحلیل سیستم عامل های شبکه های اجتماعی پیش بینی میشود که شما ممکن است چگونه رفتار کنید مثلا اولویت های خرید شما چیست و آنچه را که به عنوان “شناسه تبلیغات منحصر به فرد” شما مد نظر است در برابرابرتان قرار میدهند. تکنولوژی که از طریق آن می توان از الگوریتم ها برای فروش بهتر کالاها یا خدمات خاص استفاده کرد.

بزرگترین دارندگان اطلاعات آنلاین ، فیس بوک ، گوگل و آمازون هستند که برخی از آنها این اطلاعات را خریداری می کنند ، علاوه بر داده هایی که در طول استفاده از سیستم عامل (به صورت آنلاین و تلفن همراه) بدست می آیند امروزه میلیاردها نفر محتوای داده ها را بفروش میرسانند و رفتارهایی از خود در این شبکه ها بروز میدهند که این امر به داده هایی تبدیل می شود که برای طراحی و فروش تبلیغات هدفمند استفاده می شود و درآمد میلیاردی ایجاد می کند.

مشاغل برای سودآوری خود مجبورند اطلاعات بفروشند و سیستم عامل های بزرگ و رایگان رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، یوتیوب و توییتر امنیت اطلاعات مشتریان را در کنار تبلیغات اساس کار خود میدانند . به نظر می رسد استفاده شبکه های اجتماعی از شماره تلفن همراه چیزی فراتر از یک تصادف باشد هنگامی که شما در نشان دادن علاقه به یک مورد خاص در تلفن همراه خود آن را ثبت میکنید ، برای تبلیغات هدف در فیس بوک پارامترهایی ایجاد می شود روز بعد پارامترهای بیشتر و بیشتر . به نظر می رسد که این خود ما ، هستیم که اکنون به عنوان یک کالا، پول و زمان خودمان را در اختیار شبکه های اجتماعی قرار داده ایم.

توانایی های بلاکچین برای شبکه های اجتماعی

فناوری Blockchain برای صنایع بی شماری مورد استفاده قرار می گیرد اما هنوز به طور کامل در رسانه های اجتماعی قابل تحقق نیست.

مشاهدات هوشمندانه ادوارد اسنودن نشان داد که ارزهای دیجیتال بلاکچین می تواند به ما کمک کند برخی از اقدامات بی پروای شبکه های اجتماعی نظیر ردیابی دستگاه ، جمع آوری داده ها و اشکال مختلف ردیابی اطلاعاتی خود را حفظ کنیم .

اطلاعات رسانه های اجتماعی برای کسب درآمد از فعالیت های روزمره و فعالیت های آنلاین در حال ارتقا هستند. بازار عظیمی وجود دارد که در آن می توان ماهیت انکار ناپذیر فناوری بلاکچین را برای کمک به رسانه های اجتماعی برای بازگشت به آنچه در تفکرات ابتدای شبکه های اجتماعی در نظر گرفته شده است ، به کاربرد: یک فضای آزاد در شرایطی که مردم بتوانند آزاد باشند و ارتباط خود را با دیگران برقرار کنند. یک محیط آنلاین که در آن کاربران توسط IP “شناسه تبلیغاتی منحصر به فرد” یا سایر هویت های مختلف تولید شده توسط الگوریتم شناسایی نمی شوند.

بلاکچین این امکان را دارد که در عصر جدیدی آغاز به کار کند و حق انسانی ما را در حفظ حریم خصوصی تقویت کرده و از ما در برابر شبکه های اجتماعی ، تبلیغات نا خواسته ، هکر ها  و اخبار جعلی محافظت کند.

OMNI ، پاسخی به شبکه های اجتماعی

OMNI یک بستر جدید شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاکچین است که قصد دارد انقلابی در رسانه های اجتماعی ایجاد کند. OMNI به جای اینکه تمام درآمد را برای خود نگه دارد ، به هر کاربر با توجه به سود شرکت و تعامل شخصی پلتفرم پاداش می دهد. اگرچه هنوز تبلیغات برای تأمین درآمد مورد نیاز است ، در واقع کاربران مبلغی را برای صرف وقت خود پس می گیرند.

کاربران OMNI ، محتوا را به اشتراک می گذارند و با دیگران در سراسر جهان ارتباط برقرار می کنند ، دقیقاً مانند هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگر ، اما با انگیزه مالی کاربران را به ایفای خلاقیت تشویق میکند. برخلاف سایت های سنتی رسانه های اجتماعی ، OMNI از رمزگذاری انتها به انتها ، امنیت در طراحی و سازوکارهای محافظت از حریم خصوصی استفاده می کند. پیام ها پاک می شوند و توسط کسی که در سیستم عامل کار می کند قابل خواندن نیست.

این پلتفرم به طور فعالانه کاربران خود را تشویق می کند تا با یکدیگر تعامل داشته باشند. در این پلتفرم برنامه های رسانه های اجتماعی و به اشتراک گذاری ویدیو به صورت رمزگذاری شده ارائه می شود تا سود فعالیت را به کاربران بازگرداند. تولیدکنندگان محتوا حتی می توانند به راحتی از طریق پایان دادن به پیام ها ، ارسال عکس ، پخش زنده یا ایجاد موسیقی زنده درآمد کسب کنند. OMNI یک مروج بزرگ برای بازی های آنلاین و به طور خاص Gamification و جوایز اجتماعی است ، کاربران می توانند ارز دیجیتال OMNI را با فالو کردن ، به اشتراک گذاشتن ، چت برای افزایش دارایی های ارز دیجیتال خود ( OMNI ) کسب کنند.

این جوایز فقط برای کاربران خاص اعمال می شود ، هرچند ، مشاغل می توانند فروشگاه هایی ایجاد کنند که کاربران بتوانند با استفاده از Omni خرید کنند یا کانال جدیدی در این ضمینه ایجاد کنند . برای کاربران علاقه مند به هر نوع ایجاد محتوا ، که نمی خواهند مالیات بدهند ، این امکانات بی پایان است.

آینده شبکه های اجتماعی

در حال حاضر بلاکچین تغییرات مثبتی در صنایع مختلف به وجود آورده است و به نظر می رسد استفاده از بلاکچین نوبت شبکه های اجتماعی است چرا که کاربران با یک جریان بی پایان تبلیغات ناخواسته، روبرو هستند و سبب کسب میلیاردها دلار برای مدیران شبکه های اجتماعی با هدر دادن زمان بسیاری از کاربران شده اند.

مبتکران جدیدی همانند OMNI چیزی را ارائه می دهند که این بزرگان نمی توانند ، پاداش ملموسی برای عضویت در یک جامعه واقعی دارند ، نه تبدیل شدن به یک کالا . OMNI مارا برای تعامل ، بازی کردن ، برقراری ارتباط با دیگران و استفاده از جنبه خلاقانه خود ترغیب می کند . امنیت داده ها به یکی از داغترین موضوعات در چند وقت اخیر تبدیل شده است . اطلاعات شخصی ما باید خصوصی باشد و برای تبلیغات هدفمند به بالاترین پیشنهاد دهنده فروخته نشود.

ایده OMNI این است که رسانه های اجتماعی این پتانسیل را دارند که تفکری جدید به وجود بیاورند که تعادل منصفانه تری از زمان صرف شده توسط کاربر و بازگشت سرمایه به بهترین وجه توسط هر دو طرف بدست بیاید .

 

تکنولوژی MPC باعث افزایش سرعت معاملات بلاکچین