مزرعه استخراج رمز ارز

ایران مجوز ۳۰ مزرعه استخراج رمزارز را صادر می کند

دولت ایران موضع خود در مورد استخراج ارزهای دیجیتال را پس از تصویب مجوز برای چندین مزارع استخراج ، تسهیل می بخشد.

به نظر می رسد دولت ایران موضع خود در مورد استخراج ارزهای دیجیتال را پس از تصویب مجوز برای چندین مزارع استخراج ، نرم تر میکند می کند.
وزارت صنعت و تجارت کشور اجازه فعالیت برای ۳۰ واحد استخراج ارز دیجیتال را در سراسر کشور صادر کرده است .

واحدهای معدنی در استان سمنان مستقر خواهند شد که  به میزبان شش مزرعه خواهند بود ، در حالی که  هم اکنون استان البرز دارای چهار واحد است.

از دیگر مناطق میزبان واحدهای معدنی می توان به استانهای مازندران ، آذربایجان شرقی و زنجان اشاره کرد. استان میزبان پایتخت کشور ، تهران نیز قرار است یک واحد استخراج معدن را به کار گیرد.

علاوه بر این ، دولت ۲۵۷۹ مجوز تأسیس را به نهادهای استخراج ارزهای دیجیتال  ارائه داده است. استان زنجان ۳۰۵ مجوز را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این ، استان فارس دارای ۲۶۲ مجوز است و آذربایجان غربی با ۲۴۷ مجوز از آن پیروی می کند.

این مجوز به سختی یک هفته بعد از آن صادر شد که مقامات در حدود ۷۰۰۰ رایانه استخراج ارز دیجیتال را در تأسیسات داخل تهران کشف و ضبط کردند. این  موضوع به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین در کشور در ماه مه به دلیل نگرانی در مورد مصرف انرژی برق بود.

نگرانی های مربوط به انرژی هنگامی رخ داد که ایران با قطع برق دست به گریبان بود و دولت استخراج کنندگان را مقصر می دانست. علاوه بر این ، این سرکوب با یک مورد دیگر در کشور چین  هم بی ارتباط نبوده است .

مقامات این کشور آسیایی استخراج بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده را تهدیدی برای ثبات سیستم مالی عنوان کرده اند. با صدور مجوزهای استخراج در ایران ، این کشور می تواند میزبان برخی از شرکت های خارج از بازار چین شود.

از آنجا که بازار چین شاهد خصومت با استخراج ارزهای دیجیتال است و سایر حوزه های قضایی مانند ایالات متحده در حال میزبانی از کارگران معدن هستند.

قابل ذکر است ، شهردار میامی ، شهردار فرانسیس سوارز ، گفته است که این شهر در تلاش است تا هزینه برق را کاهش دهد تا استخراج کنندگان بیت کوین را که به دنبال خانه جدید هستند فریب داده و از آنها سود ببرند .

این شهر که به عنوان یک مرکز رمزگذاری در ایالات متحده در حال ظهور است ، به دنبال انرژی پاک امیدوار کننده است.

عوامل اثرگذار بر بورس بعد از انتخابات