SELL WALL

دیوار فروش چیست؟

دیوارهای فروش می توانند به طور مداوم توسط نهنگ ها برای دستکاری قیمت در سفارشات قرار داده و برداشته شوند ، و بیشتر صرافی ها دارای نمودار عمق تعاملی برای نشان دادن دیوارهای خرید و فروش هستند.

دیوار فروش یک سفارش قابل توجه فروش بزرگ است که در هر سطح قیمتی انجام می شود و احتمالاً باعث افت قابل توجه قیمت می شود. این را می توان توسط هر کسی ، به ویژه افراد با ارزش خالص یا نهنگ ها قرار داد تا قیمت دارایی ها را به نفع خود دستکاری کنند ، اگرچه دیگران می توانند به افزودن این ترتیب کمک کنند.

این نهنگ های به اصطلاح قادر به دستکاری قیمت ها هستند زیرا دارایی های بزرگ دارند. دیوارهای فروش می توانند قیمت دارایی ها را سرکوب کرده و آنها را مجبور به معامله در محدوده خاصی کنند. آنها با نشان دادن به سایر معامله گران کار می کنند که قیمت بدون عبور از مقاومت قابل توجهی نمی تواند از سطح بالاتر پیش رود.

قرارگیری سفارش عمدی توسط دارندگان بزرگ یا نهنگ ها ، اغلب بدون هیچ گونه قصد خرید از معامله گران دیگر در چنین سطوحی قرار داده می شود ، هدف این است که دیگران را فریب بدهند تا سفارشات فروش خود را در زیر دیوار قرار دهند و باعث حرکت قیمت به سمت پایین تر شوند.

یک دیوار فروش نشان می دهد که به محض درست شدن قیمت مشخص ، عرضه موجود به زودی افزایش می یابد و در نتیجه تقاضا و قیمت را کاهش می دهد. سپس بازرگانان به طور پیشگیرانه تصمیم می گیرند با آن قیمت خریداری نکنند یا دارایی خود را با قیمت پایین به فروش برسانند و فرصت های کوتاه برای نهنگ ها را ایجاد کنند.

دیوارهای فروش می توانند به طور مداوم توسط نهنگ ها برای دستکاری قیمت در سفارشات قرار داده و برداشته شوند ، و بیشتر صرافی ها دارای نمودار عمق تعاملی برای نشان دادن دیوارهای خرید و فروش هستند.

دیوار فروش چگونه کار می کند؟

در اینجا بهتر است با یک مثال آن را توضیح دهیم:

یک فرد ثروتمند ، ما او را عباس صدا خواهیم کرد ، به گروهی از دوستان ثروتمند خود می گوید که می خواهد از یک سهام خاص درآمد کسب کند. این می تواند به دلایلی مانند موارد زیر باشد:

۱-سهام فضای زیادی برای رشد دارد

۲- سهام می تواند به راحتی دستکاری شود

۳- این سهام پتانسیل زیادی برای بزرگ شدن در آینده نزدیک دارد

عباس و دوستانش تصمیم می گیرند که این یک فر صت خوبی است. همه آنها ۱ میلیون ارز رمزنگاری شده X می خواهند. متأسفانه ، در بازار ارزهای رمزنگاری شده ، عباس و دوستانش نمی توانند همه سفارشات خرید را یک باره انجام دهند در غیر این صورت قیمت ها سر به فلک می کشد!برای دستیابی به ۱ میلیون هدف بدست آمده ، آنها تصمیم می گیرند دیوار فروش بسازند و قیمت را به سمت پایین دستکاری کنند. آنها این کار را به صورت مرحله ای انجام می دهند:

۱-  آنها با هم تصمیم میگیرند که هر کدام به عنوان مثال ۲۵۰،۰۰۰ کریپتو X را بخرند. در بازار خاص ، این امر تأثیر چندانی بر قیمت نداشته است. عالی!

۲- آنها اکنون قیمت مشخصی را تعیین کرده اند که احساس می کنند به اندازه کافی پایین است تا بتوانند به هدف خرید یک میلیون رمز ارز X خود برسند. برای این رمزارز خاص ، آنها تصمیم دارند همه رمزارزهای بدست آمده خود را با قیمت مثلا ۲٫۴۰ دلار بفروشند.

۳- اکنون ، بین عباس و گروه ، بیش از ۱ میلیون دلار کریپتو X با قیمت ۲٫۴۰ دلار در بازار فروخته شده است که ظاهراً یک قیمت کم ارزش است. اکنون حجم بسیار زیادی از آن فروخته می شود ، انجام این کار فشار خرید بسیار بالایی خواهد داشت.

آنچه در ادامه اتفاق می افتد کلید این معماست: هیچ کس دیگری نمی تواند بالاتر از قیمت دیوار فروش ارز خود را بفروشد تا زمانی که از بین برود. نتیجه؟ مردم نیاز به فروش پایین تر از دیوار فروش دارند تا سهام خود را نقد کنند. این قیمت را به سمت پایین سوق می دهد.

عباس و دوستانش اکنون می توانند با اطمینان از افزایش قیمت به طور گسترده ، به یک میلیون رمز ارز Xکه مدنظرشان بود برسند! وقتی آنها تصمیم می گیرند دیوارهای فروش خود را از بین ببرند ، قیمت بر این اساس افزایش می یابد!

دیوارهای خرید و فروش فقط به یک معامله گر خاص ختم نمیشود. هنگامی که یک سفارش خرید یا فروش بزرگ ظاهر می شود ، به احتمال زیاد سایر سرمایه گذاران سفارش های خود را با همان قیمت انجام می دهند. از آنجا که صرافی ها معمولاً دیوارهای خرید و فروش ایجاد نمی کنند ، به این معنی است که دستکاری قیمت معمولاً از طرف خود سرمایه گذاران انجام می شود.

دیوارهای واقعی و جعلی فروش

برخی از این دیوارها قانونی هستند و این بدان معنی است که بسیاری از مردم یا یک فرد با پول زیاد معتقدند که با آن قیمت خاص تصمیم درستی برای خرید است ، اما گاهی اوقات این دیوارها تلاشی برای دستکاری قیمت است.

در بسیاری از موارد ، دیوار فروش ابزاری ظالمانه جعلی است که برای پایین نگه داشتن قیمتها از حداکثر توان خود استفاده میکند و این امکان را برای نهنگ ها فراهم می کند تا سکه های ارزان قیمت را خریداری کنند.

این دیوارها ممکن است کاملاً محکم و یا کاملا لرزان به نظر بیایند ، حتی در بعضی مواقع با هم روبرو می شوند. اما اگر دیوار خرید / فروش مشاهده کردید ، حتماً آن را زیر نظر داشته باشید زیرا در عرض چند ثانیه لغو و دوباره تنظیم می شود.

برای دیوارهای خرید جعلی ، نهنگ ها سفارشات زیادی می گیرند که ارزش مثبت بالای ارز را شبیه سازی می کنند. اگر یک دیوار عظیم ظاهر شود ، قیمت بالا می رود. دیوارها به افراد تازه نفس احساس اعتماد به نفس می دهند که به نوبه خود باعث می شود سفارش خرید خود را در بالای دیوار تنظیم کنند و باعث می شوند باور کنند که ارزش فعلی کف جدید (مقاومت) است.

پس از تنظیم همه چیز ، نهنگ چرخشی ۳۶۰ درجه انجام می دهد و ناگهان دارایی های خود را می فروشد. بازرگانانی که بالای موقعیت نهنگ خرید کرده اند کل سرمایه گذاری های خود را از دست میدهند. درست برعکس ، دیوارهای جعلی فروش نیز همینطور است.

به روش های مختلفی می توان حدس زد که انگیزه دیوار فروش چیست. بهترین سرنخ این است که چه مدت دیوار فروش وجود داشته است. اگر بیش از یک هفته در موقعیت خود بوده است ، می توانید با اطمینان بگویید که واقعی است و فروشنده می خواهد موقعیت خود را پر کند.

گاهی اوقات آنها پیشنهاد را پس از پر شدن مقدار مشخصی از پیشنهاد توسط خریداران ، پس می گیرند و سپس آن را کمی بالاتر قرار می دهند. باز هم ، این نشان می دهد که نهنگ سعی در کنترل افزایش قیمت دارد ، آن را صاف کرده و در عین حال فروش برخی از سکه های خود با یک افزایش یکنواخت و ثابت انجام میدهد.

معمولاً ، اگر می بینید که یک دیوار فروش ظاهر می شود و به خصوص اگر آن به طور فعال حرکت می کند ، می توانید با یک “پرت” برخورد کنید. در این صورت ، به احتمال زیاد فروشنده سعی دارد به طور فعال قیمت را دستکاری کند تا مردم را به خرید یا فروش سکه ترغیب کند.

معمولاً وقتی این اتفاق می افتد ، پیشنهادات و پیشنهادات گسترده ای را در دفتر سفارش مشاهده خواهید کرد. نهنگ مانند یک قلدر رفتار خواهد کرد و قیمت را هر طور که بخواهد بالا یا پایین می برد. باز هم خطری که او را تهدید می کند این است که یک نهنگ ثروتمند دیگر نظم کامل او را بر هم بزند.

هدف اصلی دیوار فروش این است که ترس را به دستان ضعیف تر القا کند تا آنها با این تفکر که “اوه هیچ کس نمیفروشد !!” می فروشند. در حالی که هدف اصلی نیست ، اما احتمالاً کمی بعد اتفاق می افتد. مردم وقتی عصبی می شوند که حجم زیادی رمزنگاری به فروش می رسد.

همانطور که وارن بافت گفت: وقتی دیگران حریص هستند ترس داشته باشید و وقتی دیگران ترس دارند حریص باشید.

سرقت و استخراج رمزارز از رایانه قربانی (Cryptojacking)

دام خرس (Bear Trap) چیست؟