انتخاب شما برای نگهداری رمزارز کدام است؟

ذخیره رمزارز در کیف پول یا صرافی

دارندگان ارزهای دیجیتال عمدتا از کیف پول های غیر حضوری یا کیف پول های مبادله حضوری استفاده می کنند. این دو متفاوت هستند و ویژگی ها ، مزایا و معایب منحصر به فردی دارند.

ذخیره رمزارز در کیف پول یا صرافی

کیف پول رمزنگاری شده چیست؟

کیف پول رمزنگاری شده نرم افزاری است که برای ذخیره ، ارسال و دریافت ارزهای رمزنگاری شده استفاده می شود. این کیف پول رمزارز ها همچنین به کاربر اجازه می دهد تا با استفاده از کلیدهای رمزنگاری خصوصی ، تراکنش ها را در بلاک چین انجام دهد و آنها را ردیابی کند.

کیف پول های غیر متمرکز در قالب برنامه های تلفن همراه و دستگاه های فیزیکی وجود دارد که به دارندگان رمزنگاری اجازه می دهد تا بر دارایی های خود کنترل کامل داشته باشند. ذخیره سکه های خود در بهترین کیف پول های رمزنگاری شده برای حفظ امنیت آنها توصیه می شود.

مرتبط:آنچه که درباره کیف پول ارز دیجیتال باید بدانیم

صرافی های رمزنگاری شده چیست؟

در حالی که کیف پول ها و صرافی ها ممکن است تقریباً انواع مختلفی از نقش ها را داشته باشند ، این دو متفاوت هستند. در مقایسه با کیف پول که دارنده دارایی کنترل کامل وجوه را بر عهده دارد ، مبادله رمزارز ها وب سایت یا سرویسی است که کاربران در آن رمزارز ها را تبدیل/مبادله یا خرید و فروش می کنند.

برخی از صرافی ها دارای کیف پول یکپارچه هستند که در آن کاربران رمزارز ها خود را پس از خرید انتقال می دهند. بدین ترتیب ، کاربران نیازی به نصب یا مدیریت برنامه های کیف پول خود ندارند. در این مورد ، مبادلات ارزهای رمزنگاری شده مشابه بانک های سنتی عمل می کند و از طرف کاربران وجوهی را نگه می دارد و به آنها اجازه دسترسی به وجوه را می دهد. تنها تفاوت بین بانک ها و مبادلات ارزهای رمزنگاری شده ، سطح مقررات مربوط است.

شرایط کلیدی برای توجه

قبل از بررسی عمیق تر تفاوت های ذخیره رمزنگاری در کیف پول در مقابل صرافی ، اجازه دهید سه اصطلاح اساسی را تعریف کنیم.

کلیدهای خصوصی ؛ آنها اعداد تصادفی محرمانه هستند که به یک موجودی ارز رمزنگاری شده متصل شده اند. این کلیدهاست که صاحب حساب برای مدیریت وجوه استفاده می کند. هر کسی که به این کلیدها دسترسی پیدا کند ، به وجوه مربوط به حساب نیز دسترسی پیدا می کند.
کیف پول نگهدارنده ؛ وجوه موجود در کیف پول حضوری توسط یک متولی یا شخص ثالثی که از طرف کاربران خود وجوه را نگهداری می کند ، تأمین می شود. این نگهبان است که کلیدهای خصوصی را در دست دارد.
کیف پول غیر حضوری ؛ وجوه واریز شده در کیف های غیر حضوری توسط مالک اصلی تضمین می شود. به آنها کیف پول غیر متمرکز نیز گفته می شود و تنها مالک دارایی است که کلیدهای خصوصی را می شناسد و به آنها دسترسی دارد.

ذخیره رمزارز در صرافی

وجوهی که در صرافی ها واریز می شود در کیف پول های نگهداری صرافی با کلید خصوصی ذخیره می شود در حالی که به صاحبان صندوق اجازه می دهد تا به پول خود در کیف پول مرکزی دسترسی داشته باشند.

چه موقع در صرافی ذخیره شود؟

ذخیره رمزارز ها در صرافی می تواند برای کسانی که به طور مرتب در این صرافی معامله می کنند مناسب باشد. علاوه بر این ، مبادلات برای معامله گران جدید و بی تجربه که فقط یک حساب کاربری و رمز عبور می خواهند خوب عمل می کند .

با این حال ، خطرات جدی در ارتباط با ذخیره رمزنگاری در صرافی ها وجود دارد. مبادلات بعنوان پلتفرم های عمومی ، گاهی اوقات بازیگران بدی را جذب می کنند که ممکن است وجوه ذخیره شده در کیف پول مرکزی را هک یا سرقت کنند. این کیف پول های مرکزی به دلیل حجم زیادی از پول که ذخیره می کنند ، به ویژه مورد توجه بازیگران مخرب قرار می گیرند. آنها برای نگهداری طولانی مدت توصیه نمی شوند.

ذخیره رمزنگاری در کیف پول غیر متمرکز

همانطور که قبلاً اشاره شد ، کیف پول های غیر متمرکز یا غیر حضوری در قالب برنامه ها و دستگاه هایی عرضه می شوند که به دارندگان رمزنگاری اجازه می دهد تا بر منابع خود کنترل کامل داشته باشند. به کاربران این کیف پول ها یک کلید خصوصی داده می شود که باید آنها را حفظ کرده و با خیال راحت نگه دارند. هرکسی که به کلیدهای خصوصی دسترسی پیدا کند ، به وجوه ذخیره شده در کیف پول مرتبط نیز دسترسی پیدا می کند.

خطرات کیف پول غیرحفظی

کیف پول های غیر حضوری به طور کلی ایمن هستند و کمتر در معرض هک قرار دارند. شما فقط می توانید پول خود را در کیف های غیر حضوری تحت دو شرایط از دست بدهید.

هنگامی که کلید خصوصی خود را گم کرده یا فراموش کرده اید.
وقتی شخصی با نیت بد به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا می کند.
یک بازیگر بد می تواند با استفاده از بدافزار برای هک سیستم یا مشاهده فیزیکی کلید خصوصی شما به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کند.

یکی دیگر از خطرات احتمالی کیف پول غیر حضوری ممکن است زمانی رخ دهد که شما کلیدهای خصوصی خود را به صورت دیجیتالی ذخیره کنید زیرا آنها را در معرض بدافزار قرار می دهد. با این حال ، مگر اینکه به صورت دیجیتالی ذخیره شود ، هک کردن صرافی رمزنگاری و دسترسی به کیف پول خصوصی شما دشوارتر است. این باعث می شود که کیف پول های غیر حضوری به طور کلی در مقایسه با صرافی ها ایمن تر شوند.

چه زمانی در کیف پول غیرحضوری نگهداری شود؟

با توجه به سطح امنیت ، کیف پول های غیر حضوری معمولاً به عنوان راه حل ذخیره سازی پیش فرض برای ذخیره سازی طولانی مدت یا برای مقدار زیادی از بودجه توصیه می شود. علاوه بر این ، کیف پول های غیر حضوری از دارایی های متعددی پشتیبانی می کنند و کاربران می توانند به سایر برنامه های غیر متمرکز خود در کیف پول دسترسی داشته باشند.

تنها در صورتی می توانید وجوه خود را در صرافی ذخیره کنید که از امنیت پول خود مطمئن هستید یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

امنیت کلیدهای خصوصی

امنیت کیف پول غیر حضوری تا حد زیادی به این بستگی دارد که کاربر چگونه می تواند کلیدهای خصوصی را ایمن کند. حتی اگر تلفن همراه کیف خود را گم کنید ، هیچ کس نمی تواند به پول شما دسترسی پیدا کند مگر اینکه کلید خصوصی داشته باشد.

تنها راهی که هکرها می توانند بدون استفاده از کلید خصوصی شما به وجوه شما دسترسی پیدا کنند ، اجرای یک حمله Brute force است که شامل استفاده از یک سری کامپیوتر برای حدس زدن کلیدهای خصوصی است. این کار سخت است زیرا هر کلید خصوصی کامل از مجموعه ای از کلیدها به قدری بزرگ تشکیل شده است که حتی کامپیوترها هم نمی توانند حدس بزنند.

سلب مسئولیت. این مقاله پولی است. خوانندگان باید قبل از هر اقدامی که مربوط به شرکت ارتقا یافته یا هر یک از شرکتها یا خدمات وابسته به آن باشد ، دقت لازم را انجام دهند. Cryptopolitan.com و Sahmamooz.com به طور مستقیم یا غیر مستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه خسارت یا زیان ایجاد شده یا ادعا نشده ناشی یا در ارتباط با استفاده یا اتکا به هرگونه محتوا ، کالا یا خدمات ذکر شده در بیانیه مطبوعاتی ندارد.