ربات ها به شما این امکان را می دهند 24 ساعت در روز و هفت روز هفته در بازارهای رمزنگاری فعالیت داشته باشید .

ربات ها در دنیای بلاکچین کجا هستند ؟

ربات های معامله گر خودکار می توانند در هر ثانیه مقدار سرسام آوری از داده ها را پردازش کرده و به مراتب سریعتر از آنچه که معامله گران انسانی می توانند ، به نتیجه گیری منطقی برسند.

یکی از بزرگترین شکایاتی که معامله گران معمولاً دارند این است که دائماً جلوی صفحه نمایش خود گرفتار هستند.

دنیای ارزهای دیجیتال هرگز متوقف نمی شود و بازار می تواند هر زمانی صرف نظر از اینکه یک بعدازظهر چهارشنبه باشد یا ساعت ۳ بامداد یکشنبه حرکت بزرگ رو به جلو داشته باشد … . این امر باعث می شود که معامله گران گرسنه و یا در خواب فرصت ها را از دست ندهند.

رباتهای تجاری می توانند راه حل خوبی در این ضمینه باشند. آنها به متخصصان باتجربه اجازه می دهند پارامترهای مورد نظر خود را برای ورود و خروج از موقعیت ها تنظیم کنند و نیازی نباشد که آنها مداوم در مقابل رایانه خود باشند.  این روش باعث می شود تا معامله گران بتوانند همزمان چندین معامله را انجام دهند.

این فناوری در بازار spot نیز محبوب است ، جایی که می تواند برای معامله گران فارکس و همچنین متخصصان ارزهای رمزپایه سودمند باشد.

نکاتی برتر برای تجارت موفق

به یاد داشته باشید که شما باید دائماً نحوه حرکت بازارها را تحلیل کنید.

وقتی از یک ربات برای تجارت آینده استفاده می کنید ، نمی توانید همه چیز را تنظیم کنید و روزها آن را فراموش کنید و به حال خود بگذارید. ربات های معاملاتی برای افزایش کارایی طراحی شده اند ، اما جایگزینی برای دخالت انسان به سبک قدیمی نیستند.

به معامله گرانی که از ربات ها استفاده می کنند ، معمولاً توصیه می شود حداقل یک بار در روز موقعیت خود، همچنین عملکرد بازار را بررسی کنند. به این ترتیب ، آنها می توانند با استفاده از تصمیم خود ، استراتژی خود را تغییر دهند. همچنین تنظیم سفارشات جهت جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر ضروری است.

بسیاری از فروشندگان ربات معاملاتی ، ابزاری را ارائه می دهند که پیگیری تحولات لحظه ای و قابل توجه در بازار را برای معامله گران آسان می کند. به عنوان مثال ، برخی از آنها اعلان های مورد نیاز تلگرام را جمع آوری می کنند و با نرم افزار های تلفن همراه می توانند در مسیر خانه به استراتژی ها دسترسی داشته باشند.

بزرگترین خطراتی که کاربران باید از آن آگاه باشند چیست؟

معاملات آتی نسبت به معاملات spot خطرناک تر است.

اگرچه ربات ها می توانند کاربرهای خود را راضی نگه دارند ولی معامله گران باید آگاه باشند که اگر بازارها آنطور که پیش بینی می کردند عمل نکند، در صورت استفاده از اهرم های مالی ، موقعیت های آنها خیلی سریعتر قابل تسویه است و دچار ضرر و زیان خواهند شد.

این راه حل های پیشرفته همچنین نمی توانند تصمیم بگیرند که کدام قرارداد را معامله کنند ، به این معنی که شما باید نقش خود را به درستی بازی کنید.

اگر برای معاملات آتی از صرافی خاصی استفاده می کنید ، باید یک فروشنده ربات معاملاتی پیدا کنید که از طریق API سازگاری داشته باشد و باید بررسی کنید که آیا این نرم افزار سریع و قابل اعتماد هست یا نه. سوء عملکرد در یک زمان ناخوشایند می تواند باعث خسارات قابل توجه و سردرگمی قابل توجهی شود.

آیا ربات ها می توانند معامله گرانی دقیق تر از انسان باشند؟

بله و بهتر از او ، آنها همچنین می توانند احساسات تجاری را از بین ببرند.

ربات های معامله گر خودکار می توانند در هر ثانیه مقدار سرسام آوری از داده ها را پردازش کرده و به مراتب سریعتر از آنچه که معامله گران انسانی می توانند به نتیجه گیری منطقی برسند. در حالی که یک معامله گر می تواند همزمان یک نمودار را بررسی کند ، این ربات ها می توانند بلافاصله یک عکس فوری از کل بازار بگیرند، همچنین مدت زمان ورود و خروج از موقعیت را کاهش می دهند.

اما دقت در اینجا تنها مزیت نیست. برخی اوقات احساسات می تواند مانع تصمیم گیری منطقی تاجران شود. خوشبختانه ربات ها از ترس و هیجان مصون هستند. این بدان معناست که یک معامله گر آتی می تواند از قبل اهداف مشخصی را تعیین کند و آنها مجبور نیستند تصمیمات سریع بگیرند که بعداً پشیمان شوند. در حالی که شاخص های Fear & Greed در هفته های اخیر با افزایش بازارهای رمزنگاری ، تعداد زیادی از “حرص و طمع شدید” را از طرف کاربران به وجود آورده است ولی ربات ها کماکان به معامله گران اجازه می دهند تا به راحتی از سود خود محافظت کنند.

محبوبیت ربات های معاملاتی در بازار رمزنگاری

بر اساس گزارش TradeSanta ، تقاضا برای ربات های معاملاتی از اواخر سال افزایش چشمگیری یافته است.

آخرین آمار از وب سایت پلتفرم حاکی از آن است که اکنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ کاربر فعال و بیش از ۳۲۰۰ ربات معاملاتی فعال وجود دارد. بیش از ۳٫۸ میلیون معامله نیز از زمان راه اندازی نرم افزار انجام شده است.

طیف وسیعی از شاخص های فنی توسط TradeSanta ارائه شده است ، این نرم افزار امکان خرید و فروش حجم زیادی ارز دیجیتال را بدون ایجاد جهش یا افت قیمت ها فراهم می کند. ربات های معاملاتی نیز می توانند با استفاده از الگوهای از پیش تعیین شده فقط در مدت پنج دقیقه راه اندازی شوند و کاربران می توانند از ابتدا استراتژی های سفارشی خود را ایجاد کنند.

معاملات آتی و سایر مشتقات با بلوغ صنعت در دنیای ارزهای رمزپایه محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. یکی از شرکت های فروشنده ربات امیدوار است بتواند فناوری را فراهم کند که به معامله گران اجازه دهد از این روند جدید نهایت استفاده را ببرند و از سطوح اتوماسیون که در سهام ، اوراق قرضه ، کالاها و بازارهای عادی رایج است ، بهره مند شوند.

به امید روزی که بازار ارزهای دیجیتال به صورت قانونی در کشور فعالیت داشته باشد و شاهد یکی از ابزار های مالی مدرن در جهت نیل به بازار کارا در کشور خود باشیم.