سوفیا در فضای متاورس

ربات هوش مصنوعی سوفیا گامی در پروژه متاورس

مجموعه ای از 100 NFT هوشمند در ماه دسامبر در بایننس به حراج گذاشته می شود زمانی که سوفیا به متاورس سفر می کند.

ربات هوش مصنوعی سوفیا گامی در پروژه متاورس

یک نسخه انیمه مجازی از سوفیا، ربات هوش مصنوعی انسان نما (AI) که در جهان مشهور است ، قرار است به عنوان بخشی از پروژه متاورس در حال توسعه با نام “کشتی نوح” توکن شده و به حراج گذاشته شود.

سوفیا توسط شرکت Hansen Robotics مستقر در هنگ کنگ در سال ۲۰۱۶ توسعه یافت و در سراسر جهان به دلیل مهارت های مکالمه و توانایی بیانی اش شناخته شده است. سوفیا در ۵ سال اول زندگی خود به سازمان ملل مراجعه کرده و تابعیت عربستان را دریافت کرده است.

اوایل این ماه، مدیر عامل سابق Hansen Robotics و یکی از خالقان سوفیا، Jeanne Lim، یک نسخه انیمه مجازی از این ربات را با نام “Sophia beingAI” در شرکت جدید خود یعنی AI تحت مجوز دائمی و مشارکت در برندسازی راه اندازی کرد.

با توجه به دسامبر اعلامیه ۷، BeingAI با شرکت تولید توکن غیرقابل تعویض هوشمند (iNFT) Alethea AI شریک شده است تا ۱۰۰ iNFT با حضور سوفیا AI در بازار NFT بایننس در یک IGO هوشمند (پیشنهاد اولیه بازی) در دسامبر راه اندازی شود.

این حراج در مدت ۵ روز برگزار می شود و هر روز بیست iNFT منتشر می شود تا اینکه در دسامبر به پایان می رسد.

اصطلاح iNFT به NFT های انقلابی اشاره دارد که با هوش در قالب یک شخصیت هوش مصنوعی تعبیه شده اند که قابلیت برنامه ریزی را به قراردادهای هوشمند غیرقابل تغییر آنها اضافه می کند. این NFT های هوشمند می توانند در زمان واقعی با افراد در یک محیط گیمیفی شده به طور مستقل تعامل داشته باشند.

این مجموعه “جهان ترانس مدیا سوفیا beningAI” نام دارد و به عنوان بخشی از این مشارکت، ۱۰۰ iNFT در پروژه غیرمتمرکز Metaverse Alethea AI، Noah’s Ark پشتیبانی خواهد شد.

این مجموعه توسط هنرمند کمیک پت لی که قبلا با دی سی کامیکس و مارول کامیکس در فرنچایزهایی مانند بتمن، سوپرمن، مرد آهنی و مرد عنکبوتی کار کرده بود، تصویرسازی می شود.

Alethea AI کشتی نوح را در ماه اکتبر رونمایی کرد و هدف آن این است که متاورس آن “در NFT های تعاملی و هوشمند ساکن شود.” لیم بیان کرد که:

ما امیدواریم که سوفیا beningAI بشریت و فناوری را گرد هم آورد تا به انسان ها کمک کند تا به ماهیت واقعی عشق بی قید و شرط ما و امکانات ناب دست یابند.

این اولین بار نیست که سوفیا در فضای NFT شرکت می کند. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، سوفیا در ماه مارس یک حراج NFT از طریق پلتفرم Nifty Gateway برگزار کرد.

سوفیا در یک سخنرانی مشهور در کنفرانس ابتکار سرمایه گذاری آینده در سال ۲۰۱۷ نشان داد که می تواند با ایجاد چهره هایی شاد، غمگین و عصبانی احساسات خود را نشان دهد. در سال ۲۰۱۹، سوفیا اظهار داشت که می‌دانست ارزهای دیجیتال چیست، اما صاحب هیچ ارز دیجیتالی نیست.