باهاما در CBDC ها رتبه اول را دارد.

رتبه بندی در CBDC

هدف این گزارش این است که پروژه های بانکی و خرده فروشی CBDC را بررسی می کند. شرکت Bahamas’ Sand Dollar و Cambodia’s Project Bakong به دلیل پویایی از لحاظ رتبه بندی، رتبه الف را دارند. همچنین اشاره کرده است،این یادداشت نشان می دهد که یوان دیجیتال چین هنوز در حال آزمایش است و راجع […]

هدف این گزارش این است که پروژه های بانکی و خرده فروشی CBDC را بررسی می کند. شرکت Bahamas’ Sand Dollar و Cambodia’s Project Bakong به دلیل پویایی از لحاظ رتبه بندی، رتبه الف را دارند. همچنین اشاره کرده است،این یادداشت نشان می دهد که یوان دیجیتال چین هنوز در حال آزمایش است و راجع رتبه آن توضیحات می‌دهد.

باهاما و کامبوج به دلیل راه اندازی رسمی خود ، در گزارش جدیدی به عنوان دو CBDC برتر قرار دارند. یوان دیجیتالی چین در رتبه سوم قرار دارد.

شرکت خدمات حرفه ای PwC در گزارشی جدیداز خود بالاترین رتبه را به واحد پول دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) داده است. جزیره کارائیب حتی در بالای یوان دیجیتال چین قرار دارد که به نظر می رسد پیشرفته ترین CBDC باشد.

این گزارش خاطرنشان می کند که بیش از ۶۰ کشور در حال بررسی استفاده از CBDC هستند که اساساً فقط نسخه های مبتنی بر بلاک چین از ارزهای فیات هستند.

این یادداشت اشاره می کند که ۷۰٪ از پروژه های عمده فروشی در حال اجرای برنامه های آزمایشی هستند ، در حالی که ۲۳٪ به مرحله اجرا رسیده اند. Benoît Sureau در مورد مزایای CBDC ها ، خطر خدمات مالی شریک و Blockchain PwC فرانسه صحبت کرد:

CBDCs یک بازی را تغییر می دهد ، دسترسی به راه حل های پرداخت جایگزین را برای شهروندان و شرکت ها فراهم می کند ، و همچنین برای حل و فصل بازار مالی و معاملات پولی بین بانکی اختراع می کند”

چین سوم و پس از اوکراین ، اروگوئه و اکوادور قرار دارند. همانطور که مشخص است ، بالاترین رتبه CBDC از کشورهای در حال توسعه حاصل می شود. همچنین ، PwC اظهار داشت که “شامل کردن مالی و دیجیتال سازی به عنوان عوامل اصلی” برای این کشورها ظاهر می شود. علاوه بر این ، یوان دیجیتال چین قبلاً چندین برنامه آزمایشی را در چندین شهر بزرگ تجربه کرده است. بانک مرکزی این کشور رمز را به شهروندان انتخاب شده تصادفی برای استفاده در فروشگاه ها منتقل کرد. چین در حال حاضر اولین کشور پرداخت دیجیتال است و CBDC یک تکامل طبیعی در این استراتژی است. به نظر می رسد ایالات متحده نگران است که بتواند سلطه دلار را به چالش بکشد. خود ایالات متحده چیزهای زیادی در مورد برنامه های CBDC نشان نداده است.

CBDC ها با سرعت زیادی به جلو حرکت می کنند توسعه CBDC باعث حمایت و انتقاد از بازار شده است. برخی آن را اقدامی ضروری در جهت تصویب جریان اصلی می دانند ، در حالی که دیگران کنترل متمرکز را تأیید نمی کنند. این انتقادات عمدتا بر این واقعیت متمرکز است که CBDC ها واقعاً از بحث ارزهای فیات اجتناب نمی کنند. با بیش از ۶۰ کشور که اکنون CBDC را در نظر دارند ، مرحله ای برای بلاکچین فراهم می شود تا جامعه مدرن را تحریک کند. همانطور که در گزارش ذکر شده است ، پیوند دادن اینها با پروژه های خرده فروشی می تواند دامنه را بسیار گسترش دهد. هدف نهایی این امر این است که شهروندان از طریق تبادل پول سریعتر ، ارزان تر و دارای اثبات بیشتر از کلاهبرداری باشند. با این حال ، چند سال قبل از این اتفاق نمی گذرد، حتی پیشرفته ترین CBDC ها نیز به طور رسمی در کوتاه مدت راه اندازی نشوند.