بیت کوین در حال اثبات خود

رفع سوالات و ابهامات امنیتی زیاد در رابطه با بیت کوین ؟!

حرکت به سمت NFT که در حال نزدیک شدن است برخی از رعد و برق از ارزهای دیجیتال قابل توجه را به سرقت برده است.

نرخ ارز بیت کوین در برابر دلار آمریکا در اواسط ماه مارس به بالاترین سطح ۶۱،۷۸۱ رسید و در ۴ هفته گذشته در حال تحکیم بود. اقدام قیمت های جانبی این مسئله را به وجود آورده است که آیا قیمت بیت کوین مکثی را انجام می دهد که در نهایت تازه می شود یا سطح بالایی را ایجاد کرده است. با آغاز به کار پروتکل باز و غیرمتمرکز در سراسر جهان ، احتمالاً گرایش به سمت ارزهای دیجیتال وجود دارد. نظریه های توطئه زمینه ای را برای سکه های دیجیتالی مانند بیت کوین ایجاد کرده اند که تهدیدی برای دلار آمریکا محسوب می شود. علاوه بر این ، حرکت به سمت NFT که در حال نزدیک شدن است برخی از رعد و برق از ارزهای دیجیتال قابل توجه را به سرقت برده است.

آیا بیت کوین یک مسئله امنیتی است؟

این نگرانی که بتوان از BTC به عنوان سلاحی دیجیتالی استفاده کرد ، ادامه دارد. پیتر تیل ،بنیانگذار از پی پال و سرمایه گذار خطرناک ،از دولت آمریکا خواسته است که مقررات دقیق تری راجع به ارزهای رمزپایه در نظر بگیرد. تایل در رویداد مجازی بنیاد ریچارد نیکسون گفت که “حتی اگر من یک فرد حداکثر گرای طرفدار رمزنگاری ، طرفدار بیت کوین هستم ، اما من تعجب می کنم که آیا در این مرحله باید بیت کوین را تا حدی به عنوان یک سلاح مالی چینی در برابر ایالات متحده ” تیل در یک میزگرد مجازی در مورد بحث گفت که سکه های دیجیتال “پول فیات را تهدید می کند ، اما به خصوص دلار آمریکا را تهدید می کند”. تیل گفت اگر چین موقعیتی دارد که کشور طولانی مدت بیت کوین است ، شاید از منظر ژئوپلیتیک ، ایالات متحده بایدچند سوال چالش برانگیز دیگر دقیقاً در مورد نحوه کار بپرسید

تکنیکال مثبت

روند اساسی در بیت کوین همچنان به یک سیر صعودی قیمت اشاره دارد. نمودار هفتگی نشان می دهد که قیمت ها الگوی پرچم گاو نر را تشکیل می دهند. این الگو یک الگوی تلفیقی است که معمولاً مکثی را نشان می دهد که در نهایت بالاتر می رود. ادغام نمودار هفتگی نشان می دهد که قیمت ها در اواسط ماه مارس به بالاترین قیمت بیت کوین در برابر دلار آمریکا رسیده و اکنون در حال معامله جنبی هستند زیرا خریداران در هر طرف تجارت صف آرایی می کنند. انرژی که از صف خریداران و فروشندگان تشکیل شده و قیمتها را به یک سطح تعادل نزدیک می کند. سرانجام ، برای اجرای این الگوی تلفیق پرچم گاو نر ، قیمت ها باید در بالاترین حد ممکن ببندند. انرژی ذخیره شده از ادغام قیمت ها تا حدی افزایش می یابد که پس از شکست قیمت ، حجم سنگینی روی دهد و آن را به سطح جدیدی برساند. ادغام در اقدام قیمت همچنین به از بین بردن شرایط خرید بیش از حد تجربه شده در هنگام صعود به یک بالاترین قیمت جدید در ماه مارس کمک می کند.

شاخص مقاومت نسبی (RSI) ، نوسان دهنده مومنتومی که توصیف می کند سرعت تغییر قیمت در مدت زمان معینی چیست ، در حال چاپ قرائت ۷۱ است ، که بالاتر از سطح ماشه بیش از حد ۷۰ است ، پیش بینی یک اصلاح است. تصادفی ، که همچنین یک نوسان دهنده حرکت است ، سیگنال فروش متقاطع را در نمودار هفتگی ایجاد می کند. این سیگنال حرکت منفی شتاب دهنده را منعکس می کند. تصادفی در حال چاپ قرائت ۸۷ است ، که بالاتر از سطح ماشه بیش از حد ۸۰ است ، و پیش بینی اصلاح است. حرکت مثبت میان مدت کاهش می یابد زیرا MACD (میانگین واگرایی همگرایی متحرک) در مسیری مثبت با مسیر کاهشی که منجر به ادغام می شود ، چاپ می کند.

نمودار روزانه BTC / USD نشان می دهد که قیمت ها در محدوده محدودی قرار دارند و در حال شکل گیری الگوی صعودی هستند. این الگوی راس سه گانه می نامند. اگر قیمت ها بتوانند سطح حمایتی را بشکنند ، حجم افزایش می یابد تا سطح بعدی مقاومت در سطح بعدی که در پایین ترین سطح مارس در ۵۰۳۰۰ باشد. قیمت های BTC / USD پشتیبانی امتحانی نزدیک به میانگین متحرک ۵۰ روزه است که همزمان با یک روند شیب دار صعودی در ۵۴۴۵۷ است. اگر قیمت ها از پشتیبانی برخوردار شوند ، احتمالاً روند صعودی را تأیید می کنند ، اما صعود به بالاترین سطح احتمالاً با شکست هفتگی پرچم گاو نر همزمان خواهد شد.

حرکت کوتاه مدت در نمودار روزانه منفی شده است زیرا تصادفی سریع سیگنال فروش متقاطع تولید کرده است. این کراس اوور زمانی به بازار آمد که تصادفی سریع در حال پرینت خواندن در قلمرو خرید بیش از حد بود. سطح تصادفی سریع از قلمرو بیش از حد خرید خارج شده است ، که نشان دهنده شتاب حرکت منفی است.

حرکت میان مدت منفی شده است زیرا شاخص مک دی (میانگین متحرک واگرایی) سیگنال فروش متقاطع را ایجاد می کند. این سناریو هنگامی رخ می دهد که خط مک دی (میانگین متحرک ۱۲ روزه منهای میانگین متحرک ۲۶ روزه) از زیر خط سیگنال مک دی عبور می کند (میانگین متحرک ۹ روزه خط مک دی. همچنین هیستوگرام مک دی سیگنال فروش متقاطع ایجاد می کند. هیستوگرام مک دی از سطح شاخص صفر عبور کرده و مسیری منفی را نشان می دهد که به پایین آمدن قیمت ها اشاره دارد.

تصویر کلی فنی نشان می دهد که هرچه قیمت ها از بالاترین سطح خود عبور می کنند ، آنها هفته ای الگوی پرچم گاو نر بزرگتری را تشکیل می دهند. در حالی که حرکت کوتاه مدت روزانه منفی است ، قیمت های هفتگی بیش از حد خریداری شده اند و باید قبل از خواندن قیمت ها کاهش یابد تا در سطوح بالاتر اجرا شود.

خط پایین

در حالی که قیمت ارز رمزنگاری شده در محدوده وسیعی معامله می شود ، صاحب نظران درمورد چگونگی استفاده ارز اخیر دیجیتال (CBDC) از بانک مرکزی توسط چین صحبت می کنند و می توانند از ارزهای دیجیتال به عنوان راهی برای پیشی گرفتن دلار به عنوان ارز معیار استفاده کنند. به گفته پیتر تیل ، این “سکه پایدار داخلی” چیزی جز “برخی از دستگاه های اندازه گیری توتالیتر” نخواهد بود. تایل از سیاستگذاران ایالات متحده خواست تا این اقدامات رمزنگاری به جلو را از دیدگاه ژئوپلیتیک در نظر بگیرند.

این سناریو دیوار نگرانی ایجاد کرده است. بازارها به این دیوار نگرانی احتیاج دارند تا در نهایت بالاتر بروند. ترس آورها به ایجاد موقعیت های کوتاه در دارایی کمک می کنند ، و علی رغم لحن صعودی او ، این اطلاعات احساسات منفی ایجاد می کند ، که با شروع افزایش قیمت ها باید کوتاه پوشانده شود.

چشم انداز فنی مثبت است زیرا قیمت ها در محدوده وسیعی در حال تحکیم هستند و در صورت ادامه روند صعودی فعلی آماده آزمایش سطوح بالاتر هستند. حرکت کوتاه مدت منفی است و قیمت ها بیش از حد خریداری شده است ، اما ادغام می تواند به اصلاح این مسئله فنی کمک کند و به BTC / USD برای اجرای بعدی خود با قیمت های بالاتر کمک کند.