آیا دوج دوباره بر می گردد؟

ریزش دوجکوین و حضور ایلان ماسک در برنامه ی زنده

در حالی که به نظر می رسید جمعیت از عملکرد وی لذت می برند ، معامله گران DOGE با فریاد زدن ایلان ماسک به شدت خشمگین شدند.

ارز رمزپایه مم دوجکوین سرانجام طولانی شد منتظر فریاد شنبه شب زنده – اما علیرغم امیدهای برای نگه داری، نتیجه فوری تخلیه به یکباره زیاد این ارز رمز است

مدیر عامل تسلا که اواخر آوریل برای اولین بار توسط ابلان ماسک کارآفرین و تشویق کننده DOGE مورد تمسخر قرار گرفت ، سرانجام امشب در مونولوگ افتتاحیه خود از نمایش کمدی طرح ، از دارایی دیجیتال در تلویزیون زنده یاد کرد. مرجع خط پرتاب مادر ماسک بود که در صحنه به او پیوست و از او پرسید آیا هدیه روز مادرش دوجکوین است؟ ماسک پاسخ داد که چنین خواهد شد.

در چند دقیقه پس از آن ،بیشتر از DOGE $ 25 سقوط کرد ، و از ۰٫۶۶ $ در ابتدای نمایش به ۰٫۵۰ دلار رسید. از آن زمان تا حدی بهبود یافته است و در زمان انتشار با ۵۲ دلار است.

یک ساعت قبل از شروع برنامه تلویزیونی ، قیمت DOGE 0.66 دلار بود که از بالاترین قیمت ۷۲ دلار گذشت. ممکن است یک جفت بادگیر نزولی مسئولیت این عقب گرد را به عهده داشته باشد: به نظر می رسید که ماسک خودش سعی کرده جلوتر از بقیه از دنبال کنندگان در توییت خواست که “با احتیاط سرمایه گذاری کنند” و بسیاری از داده های جدید نشان می دهد که بسیاری از سرمایه گذاران رو به افزایش هستند. سود DOGE آنها در دارایی هایی با ارزش معاملات بالا دیگر ، زیاد است.

علاوه بر این ، باری سیلبرت – بنیانگذار و مدیرعامل گروه ارز دیجیتال ، شرکت مادر شرکت سرمایه گذاری رمزنگاری Grayscale – از طریق صرافی FTX  کوتاه DOGE را اعلام کرد. وی در طی یک توییت پیگیری فاش کرد که این موقعیت به اندازه ۱ میلیون دلار بوده و هرگونه درآمد و یا باقیمانده وجوه پس از بستن فیلم کوتاه به خیریه اهدا خواهد شد.

(مشخص نیست که آیا سیلبرت در حال استفاده از “ما” در رابطه با Digital Currency Group ، یکی از شرکت های نمونه کار خود است یا به سادگی و به طرز عجیبی از ضمیر جمع در اشاره به خودش استفاده می کند).

با این وجود بسیاری از سرمایه گذاران DOGE امیدوار به فریادی بلند آوازه در مورد رویدادی مهم در فرهنگ پاپ بودند. NBC ، استودیوی پشت SNL ، برای اولین بار برای پخش مستقیم این قسمت در Youtube ، از طریق وال استریت ژورنال ، انتخاب شد. حتی یک اشاره می تواند تأثیر قابل توجهی در قیمت DOGE نیز داشته باشد: ثابت شده است که ارز میم بر اساس حجم مثبت رسانه های اجتماعی در برابر حرکت قیمت حساس است و مطالعات متعدد نشان داده است که توییت های Musk اغلب منجر به افزایش قیمت می شوند. تصور می شد که ذکر یک سیستم عامل حتی بزرگتر به طور بالقوه منجر به سودهای بیشتر نیز می شود. بازرگان Alameda Research ، سام ترابوکو (که در توییت قبلی گفته بود که “در حال مطالعه ساختار معمول قسمت SNL است تا سعی کند و بفهمد چه زمانی ذکر DOGE طبیعی ترین است”) ، منجر به آغاز این قسمت شد ، حدس زد که اگر یک شوخی باشد یا ذکر در مونولوگ افتتاحیه ماسک نبود ، “همه چیز تمام خواهد شد”.

با وجود ورود به مونولوگ ، بازرگانان پاسخ منفی دادند. باید دید آیا یک اسکیت محور DOGE بعداً در نمایش می تواند ثروت دارایی سوداگرانه را برگرداند.