Binance Smart Chain ) BSC )

زنجیره هوشمند بایننس (BSC)

زنجیره هوشمند بایننس گزینه سریع و کم هزینه برای بازار در حال رشد مبتی بر سیستم غیرمتمرکز مالی (DeFi) فراهم میکند که برای کاربرانی که از هزینه های بالای معاملات اتریوم ناراضی هستند انتخاب مناسبی باشد.

یک شبکه بلاک چین است که برای اجرای برنامه های مبتنی بر قرارداد هوشمند ساخته شده است. … هدف این سیستم عامل این است که توسعه دهندگان بتوانند برنامه های غیرمتمرکز (DApps) بسازند و به کاربران کمک کنند تا دارایی های دیجیتالی خود را با تأخیر کم و ظرفیت زیاد مدیریت کنند.

Binance Smart Chain )BSC) یک بلاک چین موازی فعال با قرارداد زنجیره بایننس است که یک بستر غیر مجاز برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را فراهم می کند. در حالی که زنجیره بایننس با هدف قرار دادن معاملات رمزنگاری فعال با بازدهی بالا ، در بخش برنامه ریزی فاقد آن است. زنجیره هوشمند بایننس  برای تغییر آن بوجود آمده است.

زنجیره هوشمند بایننس گزینه سریع و کم هزینه برای بازار در حال رشد مبتی بر تمرکز غیرمتمرکز مالی (DeFi) فراهم میکند که برای کاربرانی که از هزینه های بالای معاملات Ethereum ناراضی هستند انتخاب مناسبی میتواند باشد. زنجیره هوشمند بایننس که در سپتامبر سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد ، دارای ۵ ثانیه زمان بلوک ، انتقال دارایی های چند زنجیره ای ، سازگاری EVM و یک پروتکل اجماع اثبات قدرت سهام برای اطمینان از مقیاس پذیری است.

نحوه دسترسی به زنجیره هوشمند بایننس:

مسلماً ساده ترین راه دسترسی به اکوسیستم BSC استفاده از مرورگر Trust Wallet DApp است. مرورگر پیشرو موبایل DApp به همه افراد دارای تلفن هوشمند اجازه می دهد تا فقط با چند کلیک به پروتکل های Dapps و DeFi در زنجیره هوشمند بایننس به صورت ایمن دسترسی داشته باشند.

چگونه می توان با زنجیره هوشمند بایننس شروع به کار کرد؟

برای شروع کار با زنجیره هوشمند بایننس ، ابتدا به یک کیف پول نیاز دارید که از نشانه های BEP20 Binance پشتیبانی کند یا مدل هایی که از نشانه های ERC20 Ethereum ساخته شده اند. در اینجا ، شما دو گزینه دارید:

۱- می توانید کیف پول Binance Chain را نصب کنید ، که به عنوان یک برنامه افزودنی ساده Google Chrome کار می کند .

۲-می توانید کیف پول MetaMask خود را برای پشتیبانی از BSC Mainnet تغییر دهید.

هنگامی که کیف پول خود را راه اندازی کردید و برخی از نشانه های BNB را خریداری کردید ، می توانید با بسیاری از پروتکل های “DeFi” که بطور داخلی ساخته شده اند یا از بلاکچین اتریوم  به زنجیره هوشمند بایننس منتقل شده اند تعامل داشته باشید.

پاداش و مزایای استفاده از زنجیره هوشمند بایننس:

بزرگ‌ترین پاداشی که در این زنجیره در نظر گرفته شده است، کارمزد کسی است که در تراکنش‌ها و با استفاده از توکن بایننس یعنی BNB که ارز اختصاصی بازار بایننس است، پرداخت می‌شود. البته کاربر این امکان را نیز در اختیار دارد که پاداش خود را در قالب دیگر ارزها نیز دریافت کند. BNB توکنی است که سهام کاربر را از این زنجیره دوتایی نشان می‌دهد و از بروز تورم نیز جلوگیری می‌کند. با این وجود این توکن به اندازه بیت کوین و اتریوم معروف نیست اما کاربران زیادی را گرد هم آورده است و همچنان این امکان وجود دارد که آنها با تایید تراکنش‌ها از مزایای حاصل از آن نیز سود ببرند.

تفاوت BSC با اکوسیستم Ethereum :

۱-بر خلاف اتریوم که هنوز یک پروتکل مبتنی بر اثبات کار است ، BSC از یک الگوریتم اجماع ترکیبی به نام Proof of Staked Authority )PoSA) استفاده می کند ، که به BSC اجازه می دهد بدون تضعیف امنیت ، تراکنش قابل توجهی بالاتر داشته باشد

۲-تفاوت حیاتی دیگر بین این دو زنجیره بلوک رقابتی این است که ، برخلاف اتریوم ، که نشانه اصلی آن ETH تورمی است ، BNB توکن BNB تورمی است (توسط بایننس به طور منظم سوزانده می شود). این بدان معنی است که اعتبارسنجان BSC برای امنیت شبکه با BNB تازه ضرب شده پاداش نمی گیرند ، بلکه فقط با افزایش هزینه های معامله پاداش دریافت میکنند.

۳-همانطور که گفته شد ، پلت فرم قرارداد هوشمند پرچمدار بایننس برای برنامه های “غیرمتمرکز” است زیرا خود بلاکچین بسیار متمرکز است. یعنی زنجیره هوشمند بایننس فقط ۲۱ گره اعتبارسنجی در شبکه PoSA خود دارد ، در مقایسه با اتریوم  که حدود ۱۰ هزار گره استخراج PoW دارد. برای تشدید بیشتر اوضاع ، بیشتر این گره ها در BSC توسط خود بایننس اداره می شوند

۴-تأیید اعتبار در BSC شامل تایید شدن توسط بایننس و جذب BNB برای ایمن سازی شبکه است و بایننس هنوز هم اکثریت قریب به اتفاق کل BNB را در اختیار دارد.

۵-نگرانی های مربوط به تمرکز ، زنجیره هوشمند بایننس برای سرعت ، مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری بین زنجیره ای یا به طور خاص تر ، سازگاری با Ethereum و نه تمرکززدایی عملیات بهینه سازی را انجام میدهد.

مأموریت اصلی زنجیره هوشمند بایننس ارائه یک محیط کامل برای ساخت برنامه های “غیرمتمرکز” با عملکرد بالا است. به همین دلیل ، بایننس پروتکل BSC را برای سازگاری با اتریوم طراحی کرد و اجازه داد اکثر dApp ها ، ابزارها و اجزای اکوسیستم اتریوم منتقل شوند یا با کمترین تلاش در BSC به سادگی کپی شوند.

آیا Binance Smart Chain) BSC) قانونی است؟

بدون شک می توان زنجیره هوشمند بایننس را داغترین چیز جدید در فضای رمز ارز DeFi در حال حاضر دانست.تصمیم شما برای استفاده بی مهابا از  زنجیره هوشمند بایننس یا تماشای آن  و عدم استفاده از آن کاملاً به خود شما بستگی دارد. اگر خیلی مشتاق هستید که در این کار شرکت کنید ، لطفاً این کار را با مسئولیت خود انجام دهید و همیشه – همیشه – تحقیقات خود را انجام دهید.از این گذشته ، زنجیره هوشمند بایننس یک بلاکچین متمرکز است که بایننس نقش اصلی را در جمع آوری ترافیک و اعتبار سنجی معاملات بازی می کند ، که در مورد بیت کوین یا اتریوم اینگونه نیست.

سیستم غیر متمرکز مالی (DeFi) را بهتر بشناسید

۵۰ میلیون دلار از اورانیوم مالی مستقر در BSC به سرقت رفته