آیا کار هکر های کلاه سیاه است یا کلاه سفید؟

سرقت ۱۲/۷ میلیون دلار بیت کوین از pNetwork

تقریباً 12/7 میلیون دلار بیت کوین توکنیزه از پلتفرم ترکیب پذیری متقابل زنجیره ای PSC در شبکه BSC به سرقت رفته است.

سرقت ۱۲/۷ میلیون دلار بیت کوین از pNetwork

آخرین هک DeFi که BSC را هدف قرار می دهد

پلتفرم متقابل زنجیره ای DeFi pNetwork به جدیدترین پروتکلی تبدیل شده است که توسط هکرها سرقت در Binance Smart Chain مورد هدف قرار گرفته است و تقریباً ۱۲٫۷ میلیون دلار بیت کوین از دست داده است.

با توجه به موضوع توییتری که توسط pNetwork در ۲۰ سپتامبر منتشر شد ، این حمله منجر به حذف ۲۷۷ pBTC از صرافی شد. به گفته pNetwork ، هکرها اکثر وثیقه های شبکه را خاموش کردند.

۱/N با عرض پوزش به اطلاع جامعه می رسانیم که مهاجمی قادر است از اشکالی در پایگاه کد ما استفاده کرده و pBTC را در BSC مورد حمله قرار دهد و ۲۷۷ BTC (بیشتر وثیقه های آن) را سرقت کند.

پل های دیگر تحت تأثیر قرار نگرفتند. همه وجوه دیگر در pNetwork ایمن هستند.

– pNetwork (pNetworkDeFi) 19 سپتامبر ۲۰۲۱
این تیم خاطرنشان کردند که این سرقت با سوءاستفاده از اشکال در پایگاه کد خود انجام شده است ، و افزودند که رفع مشکل در حال انجام است. pNetwork همچنین به هکر پیشنهاد داد که در صورت بازگشت وجوه ، ۱۱٫۵ درصد از وجوه سرقت شده را حفظ کند.

“به هکر کلاه سیاه. اگرچه این یک دوربرد است ، اما در صورت بازگرداندن وجوه ، ما مبلغ ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ دلار جایزه شفاف ارائه می دهیم. “

در زمان نگارش این خبر ، تیم هیچ اطلاعات بیشتری در مورد این سوء استفاده منتشر نکرده است. تیم pNetwork هنوز در مورد این که آیا برنامه ای برای جبران خسارت کاربران تحت تأثیر قرار دارد بحث می کند.

pNetwork حرکت دارایی های دیجیتالی را در میان بلاک چین های مختلف تسهیل می کند. مانند سایر پروتکل های توکن بسته بندی شده ، کاربران می توانند با واریز BTC به یک قرارداد هوشمند pBTC را ضبط کنند – به آنها این امکان را می دهد که ارزش BTC خود را از شبکه بیت کوین به زنجیره های سازگار با EVM منتقل کنند.

قیمت توکن PNT توکن دولتی PNetwork در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ درصد سقوط کرده است.

pNetwork اولین پلتفرم متقابل زنجیره ای نیست که به عنوان مبادله غیر متمرکز THORChain در ماه جولای دچار هک ۷٫۶ میلیون دلار شد. فقط چند هفته بعد ، THORchain مجدداً به قیمت حدود ۸ میلیون دلار هک شد. خوشبختانه برای این پلتفرم ، هکر “کلاه سفید” بود و قول داد که وجوه را با پاداش ۱۰ return پس می دهد.

زنجیره هوشمند Binance امسال بیش از سهم عادلانه خود از سوء استفاده ها داشته است. لیست دائمی در حال افزایش بهره برداری های BSC شامل PancakeBunny ، Cream Finance ، bEarn ، Bogged Finance ، Uranium Finance ، Meerkat Finance ، SafeMoon ، Spartan Protocol ، BurgerSwap ، Belt Finance و در حال حاضر pNetwork است.

Binance Smart Chain همچنین در اوایل ماه اوت در رکورد شکن Poly Network شرکت داشت که ۲۵۳ میلیون دلار از BSC برداشت و بیش از ۶۰۰ میلیون دلار در کل سرقت شد ، هرچند هکر خیرخواه تقریباً تمام وجوه را پس داد.