سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری

سرمایه گذاری وارن بافت در بانکی با پشتوانه بیت کوین

وارن بافت مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برکشایر هاتوی (Berkshire Hathaway) نیم میلیارد دلار در بانک دیجیتال نوبانک (Nubank) برزیل سرمایه گذاری کرده است.

بافت در بیانیه‌ای از باورهای پیشین خود، به یک استراتژی معاملات دو جانبه برای کسب درآمد در بازار اشاره می‌کند. او می ‌گفت که فروپاشی اقتصادی فاحش به دلیل سوق بسیاری از مردم به سمت طلا رخ می‌دهد، در حالی که باید دارایی‌های خود را برای مقابله با نرخ‌های بالا در کسب و کارها سرمایه گذاری کنند.

از این رو، ظاهرا او مواردی از جمله کسب و کارها، مزارع یا املاک و مستغلات؛ خصوصا کوکو کولا، IBM  و غیره را انتخاب کرد که موانعی بر سر راه رکود و تورم هستند.

این یک واقعیت معروف در دنیای بیت کوین می باشد که بافت با ارزهای دیجیتال شدیدا مخالف است . او بارها گفته که قصد ندارد درهیچ یک از آن‌ها سرمایه گذاری کند.

اکنون ، بیت کوین به عنوان یکی از پرچم داران ضد-تورم محبوبیت بی نظیری را کسب کرده است؛ از آن جایی که Paul Tudor Jone با تخصیص ۱-۲ درصد، سرمایه گذاری در رمز ارزها را شروع کرده و همچنین سرمایه‌گذاری اخیر ۲۵۰ میلیون ‌دلاری Microstrategy در دارایی‌های دیجیتال، باعث می شود همه چیز به نفع بیت کوین تغییر پیدا کند.

و حالا وارن بافت مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برکشایر هاتوی (Berkshire Hathaway) نیم میلیارد دلار در بانک دیجیتال نوبانک (Nubank) برزیل سرمایه گذاری کرده است.

نکته جالب در اینجا این است که نوبانک ، شرکت کارگزاری ایزینوست (Easyynvest) را خریداری کرده و در کنار هم ، این دو شرکت مالی قصد دارند به مشتریان خود خدمات سرمایه گذاری در ETF بیت کوین را ارائه دهند.

Nubank و Easyynvest از پاییز سال ۲۰۲۰ در حال مذاکره هستند و خرید در اواخر سال جاری انجام می شود.

وارن بافت از مخالفان سرسخت بیت کوین است. چند سال پیش در یکی از مصاحبه های خود ، وی از بیت کوین به عنوان “سم موش” نام برد

حالا که بافت نسبت به تنفر خود از طلا تجدید نظر میکند، این سوال مطرح می‌شود که آیا او قصد دارد بخش کوچکی از بیت کوین را نیز به سرمایه گذاری هایش اضافه کند؟

جاستین سان ،فرد تاثیر گذار در دنیای ارز دیجیتال و مدیر عامل بنیاد ترون ، در ژانویه ۲۰۲۰(دی ۹۸) ضیافت ناهار بنیاد خیریه ، ناهار را با بافت صرف کرد این ناهار خیریه بسیار جنجالی بود و بیش از ۴ میلیون دلار برای جاستین سان هزینه داشت. بعد از ناهار ، سان در توییت خود نوشت که یک تلفن هوشمند که شامل کیف پول BTC و TRX است ، به بافت هدیه داده است.

بانک DBS در سنگاپور “رمز امنیت اوراق قرضه دیجیتال”