Fear, uncertainty and doubt (FUD)

شاخص ترس ، عدم اطمینان و شک (FUD)

استراتژی برای تأثیرگذاری بر درک برخی از ارزهای رمزپایه یا به طور کلی بازار ارزهای رمزنگاری شده با انتشار اطلاعات منفی ، گمراه کننده یا کاذب است.

بسیاری از اوقات ، وقتی صنایع و فناوری های جدید پدید می آیند ، در نهایت زبان خودشان را بوجود می آورند. در بسیاری از موارد ، کلمات کاملاً جدیدی برای صحبت در مورد نوآوری های جدید مورد نیاز است. در موارد دیگر ، صنایع جدید کلمات و عبارات موجود را می گیرند و به آنها معانی جدیدی می بخشند.

این دقیقاً همان چیزی است که با اصطلاح “FUD” اتفاق افتاده است. اما FUD چیست؟ این کلمه اخیراً تغییرات زیادی را تجربه کرده است. به طور خاص ، معنای FUD در مورد ارز رمزنگاری شده معنای جدیدی به خود گرفته است.

FUD مخفف کلمه “ترس ، عدم اطمینان و شک” است. این یک استراتژی برای تأثیرگذاری بر درک برخی از ارزهای رمزپایه یا به طور کلی بازار ارزهای رمزنگاری شده با انتشار اطلاعات منفی ، گمراه کننده یا کاذب است.

معنای اصلی FUD اساساً یک استراتژی روابط عمومی بود. این کار بر گسترش ترس ، عدم اطمینان و تردید متمرکز بود تا بتواند اضطراب مردم را شکار کند. به طور خاص ، یک استراتژی واقعی FUDT مردم را تحریک می کند تا به روش خاصی فکر کنند. به طور معمول ، این امر شامل انتشار دقیق اطلاعات نادرست و تبلیغات منفی به منظور تحریک ترس و اضطراب عمومی است.

به همین ترتیب ، توسط تعداد زیادی از افراد و سازمان ها قابل استفاده است. این می تواند شامل شرکت هایی باشد که سعی در بی اعتبار کردن رقبا دارند تا محصولات خود فروش بهتری داشته باشند.

FUD در بازار رمز ارزها:

وقتی صحبت از رمز ارزها می شود ، FUD معانی بسیار خاصی به خود می گیرد. به طور خاص ، ما در حال صحبت کردن در مورد چگونگی اخبار سوداگرانه و منفی بر قیمت رمز ارزها و تجارت آنها هستیم. به عبارت ساده ، اطلاعات غلطی است که برای دخالت در تجارت رمز ارزها طراحی شده است.

FUD تأثیر منفی بر ارزش پول دارد. اما نه به هر دلیل مشخص و آماری. در حقیقت ، FUD کاملاً برعکس است. در دنیای رمزنگاری ، FUD در حال انتشار اخباری است که باعث ایجاد اضطراب می شود و هیچ چیز قابل تأییدی برای پشتیبانی از آن نیست.

بهترین نمونه آن در سال ۲۰۱۷ بوده است. این زمانی است که مدیرعامل JPMorgan Chase ، جیمی دیمون ، چند نظر منفی درباره رمز ارزها برای رسانه ها ارائه داد. به ویژه ، او علیه Bitcoin صحبت کرد.

وی در یک کنفرانس گفت:

“این یک چیز واقعی نیست ، در نهایت بسته خواهد شد.”

دیمون با وجود سخنان قوی خود ، هیچ داده عینی ارائه نداد. او فقط ادعاهایی کرد. و با توجه به موقعیت معتبر وی ، این ادعاها ترس ، عدم اطمینان و تردید بسیاری را برانگیخت.به حدی که به سرعت بر روی بیت کوین تأثیر منفی گذاشت. همانطور که توسط CNBC گزارش شده است ، به دنبال اظهارات دیمون ، بیت کوین تقریبا بلافاصله ارزش خود را کاهش داد. ارز به سرعت دو درصد از دست داد.

وقتی شخصیت های تأثیرگذار اطلاعات نادرست را منتشر می کنند ، می تواند به سرعت رمز ارزها را تحت تأثیر قرار دهد. این به ویژه با توجه به نوسانات رمزنگاری درست است.

پس همیشه اطلاعاتی که می گیرید را دوباره بررسی کنید. مطمئن شوید که با معیارهای واقعی پشتیبان تهیه شده است. مراقب اخبار منفی یا ترسناک باشید که با شواهد پشتیبانی نمی شوند. اگر با این نوع اطلاعات روبرو شوید ، ممکن است FUD باشد.

شخصی که FUD را پخش می کند این امید را دارد که اخبار منفی باعث وحشت گسترده و در نتیجه افزایش فعالیت فروش شود. این افزایش فروش باعث می شود که قیمت ارز رمزنگاری شده کاهش یابد و به این افراد اجازه می دهد ارز را با قیمت پایین تری خریداری کنند. FUD ممکن است برای اهداف سو دیگر نیز انجام شود. کسی که FUD را گسترش می دهد FUDster یا FUDder نامیده می شود.

طرح های رمزنگاری غیرقانونی در استان هاینان چین