بیت کوین هنوز هم می تواند امسال به بالاترین قیمت های خود برسد.

شباهت نوسان نمودار قیمت بیت کوین به سال ۲۰۱۳

بیت کوین تازه بدترین شمع ماهانه خود را در 10 سال گذشته داشته است ، اما هنوز هم می تواند به بالاترین قیمت های جدید در این سال برسد.

تحلیلگر مشهور PlanB گفت: بیت کوین (BTC) تازه بدترین شمع ماهانه خود را در ۱۰ سال گذشته داشته است ، اما هنوز هم می تواند به بالاترین قیمت های جدید در این سال برسد.

روز سه شنبه ، در توئیتی ، خالق مدل های قیمت BTC مبتنی بر سهام در جریان گفت که بیت کوین در طی اجرای گاو نر در سال ۲۰۱۳ مانند گذشته رفتار می کند.

سهام پس از سقوط ماه مه کماکان روند خود را ادامه دارد

پس از افت به ۳۰،۰۰۰ دلار و چندین بار آزمایش مجدد در آن سطح ، نگرانی ها در مورد افت بیشتر که BTC / USD به ۲۰،۰۰۰ $ و پایین تر رسیده است ، آشکار می شود.

این بدان معنی است که برای اولین بار ، بیت کوین از بالاترین رقم بازار گاو قبلی ، در این مورد ، از سال ۲۰۱۷ عبور می کند.

با این حال ، برای PlanB بعید است چنین رویدادی. علاوه بر این ، اقدام اخیر قیمت بسیار دور از واقعیت است – در واقع ، این فقط می تواند به این معنی باشد که بازار عملکرد ۲۰۱۳ – و نه ۲۰۱۷ – را دوباره تکرار می کند.

او با بارگذاری آخرین تجسم مدل دارایی متقابل سهام خود به جریان (S2FX) ، شباهت های سال ۲۰۲۱ و رفتار بیت کوین را از سال های گذشته برجسته کرد.

وی در توضیحات همراه خود نوشت: “نقطه جدید: ممکن است ۳۷۳۴۱ دلار بسته شود. -۳۵٪ .. ما می دانستیم که بیت کوین در یک خط مستقیم افزایش نخواهد یافت و چندین -۳۵٪ در بازار گاوها ممکن است. (در واقع احتمالاً).”

“شروع به نظر می رسد مانند ۲۰۱۳٫ مدل (S2F (X دست نخورده است.”

شباهت نوسان نمودار قیمت بیت کوین به سال 2013

نمودار دارایی متقابل سهام برای جریان بیت کوین از اول ژوئن ۲۰۲۱٫ منبع: PlanB / توییتر

اوج های جدید همچنان در بازی ادامه دارد

S2FX بیت کوین را در چند مرحله قرار می دهد ، که در آن از یک پدیده حاشیه ای به یک کلاس دارایی کامل تبدیل می شود. پیش بینی های بلند پروازانه آن خواستار متوسط قیمت ۲۸۸،۰۰۰ دلار BTC در طول نصف دوره کنونی است که بین سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۴ ادامه دارد.

این عقب ماندگی سوالاتی را درباره طول عمر مدل ایجاد کرد ، که PlanB همیشه تأکید کرده است که تضمین نشده است.

با این وجود ، با توجه به خواسته هایی که هنوز در بازار هست ، روایت ۲۰۱۳ همچنان یک رقیب قدرتمند برای توضیح سواری وحشی بیت کوین در سال جاری است.

شباهت نوسان نمودار قیمت بیت کوین به سال 2013

نمودار شمع ۱ ماهه BTC / USD از سال ۲۰۱۳ (Bitstamp). منبع: TradingView

شیوه های نگهداری در بین دارندگان طولانی مدت ممکن است منجر به ایجاد یک سناریوی “بالای دو برابر” در سال ۲۰۲۱ شود – درست مانند سال ۲۰۱۳٫

برای پیتر برانت ، تاجر پیشکسوت ، که این هفته در حال بحث برای چنین سناریویی است ، ممکن است هجوم به “اوج های جدید تاریخ ” فقط پس از یک عقب نشینی چشمگیر باشد. این به خودی خود ، مطابق با سابقه تاریخی نیز خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ; ۹ خرداد