آمریکای لاتین سومین در جهان

شراکت صرافی جمینی با بزرگترین بانک کلمبیا

این مشارکت به مشتریان بانکولمبیا اجازه می دهد تا تعدادی از ارزهای رمزنگاری شده محبوب از جمله BTC، ETH و LTC را معامله کنند.

شراکت صرافی جمینی با بزرگترین بانک کلمبیا

صرافی جمینی مستقر در نیویورک اعلام کرده است که از طریق مشارکت آتی با بزرگترین بانک کلمبیا، Bancolombia (بانکولمبیا)، به آمریکای لاتین گسترش خواهد یافت.

این مشارکت از دسامبر اجرایی می شود. و به مشتریان بانکلومبیا اجازه می دهد ۴ دارایی رمزنگاری شده را معامله کنند: بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، لایت کوین (LTC) و بیت کوین کش (BCH).

تعداد محدودی از کاربران می‌توانند مستقیماً از حساب‌های بانکی خود در بانکولمبیا از طریق صرافی Gemini خریداری کنند که زیرساخت‌های رمزنگاری خاص را برای تبادل و نگهداری دارایی‌ها فراهم می‌کند. هنوز مشخص نیست که آیا کاربران می توانند دارایی های رمزنگاری شده را مستقیماً از حساب های خود برداشت کنند یا خیر.

در یک دسامبر جمینی در ۶ اعلامیه در مورد این مشارکت اظهار داشت که “به عنوان یک گام مهم در جهت گسترش استراتژیک حضور جمینی در آمریکای لاتین عمل می کند.”

ما معتقدیم که رمزارز می تواند نقش مهمی در توسعه آمریکای لاتین ایفا کند زیرا علاقه به بلاک چین و فناوری های نوآورانه در سراسر منطقه گسترش می یابد.

این مشارکت به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی یک ساله اجرا می شود که توسط تنظیم کننده مالی کلمبیا، Superintendencia Financiera de Colombia (SFC) اجرا می شود. سندباکس نظارتی، “la Arenera” در سپتامبر ۲۰۲۰ توسط وزارت دارایی و اعتبار عمومی تایید شد.

در ماه ژانویه، SFC اعلام کرد که از میان چهارده صرافی ارز دیجیتالی که برای این پروژه درخواست داده بودند، ۹ مورد را انتخاب کرده است، از جمله جمینی، بایننس و صرافی مکزیکی Bitso.

از آنجایی که السالوادور BTC را به عنوان یک پول قانونی در سپتامبر پذیرفت. در آمریکای لاتین با گام های بلندی به سمت پذیرش جریان اصلی رمزارز حرکت کرده است. در ماه اکتبر، مدیر عامل پلتفرم سرمایه گذاری چند ارزی Uphold JP Thieriot به کوین تلگراف گفت که آمریکای لاتین “بیشترین سود را از رمزارزها می برد.”

Gemini در حال حاضر در بیش از ۶۰ کشور از جمله آرژانتین، برزیل، شیلی، السالوادور، پاناما، پرو و ​​اروگوئه در آمریکای لاتین فعالیت می کند.

Bancolombia در کلمبیا، پاناما، گواتمالا و السالوادور فعالیت می کند. طبق یک گزارش داخلی از سال گذشته، ۱۷٫۸ میلیون کاربر دارد.

در ماه مارس، قدیمی‌ترین بانک کلمبیا Banco de Bogotá نیز اعلام کرد که خدمات رمزنگاری را نیز به عنوان بخشی از la Arenera به صورت آزمایشی اجرا خواهد کرد. یک سال قبل از آن در مارس ۲۰۲۰، کوین تلگراف گزارش داد که آمریکای لاتین منطقه ای است که از نظر تعداد کاربران کریپتو در جهان سومین منطقه است.