آرامش بعد از طوفان

شرح حال مارکت های جهانی

بازار نسبتا آرام بعد از دوشنبه ای طوفانی EUR/USD: دلار برای دومین روز متوالی در حال ریزش شدید ، EUR/USD در محدوده ۱/۲۰۶۰ ،بالاترین حد از اوایل مارس ۲۰۲۱ حال مارکت های جهانی تقریبا خوبه . وال استریت دوشنبه ای ریزشی رو سپری کرد اما امروز در حال نوسان است. رییس جمهور آمریکا میزبان اعضای […]

بازار نسبتا آرام بعد از دوشنبه ای طوفانی

EUR/USD: دلار برای دومین روز متوالی در حال ریزش شدید ، EUR/USD در محدوده ۱/۲۰۶۰ ،بالاترین حد از اوایل مارس ۲۰۲۱

حال مارکت های جهانی تقریبا خوبه . وال استریت دوشنبه ای ریزشی رو سپری کرد اما امروز در حال نوسان است.

رییس جمهور آمریکا میزبان اعضای کنگره بود و درباره ی سیاست های اقتصادی جدید خود صحبت کرد که این صحبت ها تاثیر نسبا مثبتی بر روی بازار های جهانی دلار داشت.

GBP/USD: با استفاده از ضعف چند روزه دلار خودش رو به بالای ۱٫۴۰ رساند.کمپین واکسیناسیون نیز به این دستاورد کمک کرده است. در ضمن نرخ بیکاری انگلستان نیز با کمی رشد از ۵% به ۵٫۱% رسید.

Gold: طلا نیز در حال معامله حوالی ۱٫۷۷۰ است . در حال تثبیت حوالی این قیمت با توجه به معاملات روز قبل

بازار جفت ارز های کامودیتی نیز پرسود بوده است. AUD/USD نیز به عدد ۰٫۷۸ در بازار فارکس رسید.البته بازار این جفت ارز برای دقایقی در پی اعلام نرخ بیکاری بالای کشور استرالیا توسط بانک مرکزی این کشور ریزشی بود.

ویروس کرونا: هند رکورددار نرخ ابتلای روزانه به کرونا با ۲۷۰هزار تست مثبت در روز که این موضوع اثر منفی بر بازار محلی و روپیه داشته است.در آمریکا پس از چند روز دوباره نرخ ابتلا کاهش داشت و این موضوع خبر از ثمربخش بودن واکسیناسیون و ایمنی جمعی در این کشور میدهد.

 

رمزارزها : این بازار همچنان ریزشی و در حال اصلاح است. بیتکوین BTC حوالی ۵۵ هزار دلار در حال معامله و اتریوم ETH برای ششمین روز متوالی در حال اصلاح است و حوالی قیمت ۲۱۴۰ دلار که اکثر کارشناسان بر مفید بودن این اصلاح صحه میگذارند.ریپل XRP نیز در قیمت ۱٫۳۰ دلار در حال معامله است.