یکی از بزرگترین پذیرندگان رمز ارز

شرکت‌های ارز دیجیتال استرالیا مشتاق پذیرش مقررات

سناتور استرالیا، اندرو براگ، می‌گوید که بنیان‌گذاران رمزارزهای محلی تمایل به پذیرش مقررات در تلاش برای سوق دادن بخش دارایی دیجیتال به جریان اصلی هستند.

شرکت‌های ارز دیجیتال استرالیا مشتاق پذیرش مقررات

اندرو براگ، سناتور استرالیایی نیو ساوت ولز، ادعا کرده است که مقررات قوی « برای اعتبار» را برای بخش دارایی های دیجیتال در حال ظهور این کشور به ارمغان می آورد.

در صحبت با نشریه محلی Finder در ۲ نوامبر، رئیس کمیته سنا استرالیا به عنوان یک مرکز فناوری و مالی، اظهار داشت که بخش رمزنگاری این کشور تمایل خود را برای پذیرش نظارت بیشتر در تلاش برای دستیابی به مشروعیت اصلی نشان داده است.

سناتور براگ گفت: “در کمال تعجب، من هرگز صنعتی به این اندازه مشتاق مقررات ندیده بودم.”

تقریباً همه کسانی که در این صنعت با آنها صحبت کرده‌ام متوجه شده‌اند که مقررات اعتبار و مقررات اعتبار را برای این بخش به ارمغان می‌آورد.

براگ اضافه کرد که انتظار دارد مقررات جدیدی برای نظارت بر صنعت کریپتو در ۱۲ ماه آینده در استرالیا معرفی شود.

اظهارات براگ پس از آن بیان شد که کمیته سنای وی ماه گذشته “گزارش رمزگذاری” خود را منتشر کرد.

در این گزارش ۱۲ توصیه برای رسیدگی به مسائل کلیدی مربوط به بخش ارزهای دیجیتال ارائه شده است، از جمله تخفیف مالیاتی برای ماینرهای کریپتو که از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند، مجوزهای جدید برای مبادلات ارزهای دیجیتال، بازنگری کلی مالیات بر عایدی سرمایه در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و قوانین جدید حاکم برسازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO)،

این سند همچنین اذعان داشت که عدم وضوح قانونی فعلی در مورد دارایی های دیجیتال “برای توسعه دهندگان پروژه، مشاغل، سرمایه گذاران و مصرف کنندگان عدم اطمینان ایجاد می کند.”

به گفته براگ، این توصیه‌ها استرالیا را قادر می‌سازد تا با حوزه‌های قضایی پیشرو برای صنایع بلاک چین و ارز دیجیتال از جمله سنگاپور، ایالات متحده و بریتانیا رقابت کند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که حدود ۲۵ درصد از استرالیایی ها یا در حال حاضر یا قبلاً دارای ارزهای رمزنگاری شده هستند که این امر استرالیا را به یکی از بزرگترین پذیرندگان ارزهای دیجیتال بر اساس سرانه تبدیل می کند.

اداره مالیات استرالیا (ATO) تخمین می زند که بیش از ۶۰۰۰۰۰ مالیات دهنده در سال های اخیر در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

Swyftx، یک کارگزار ارز دیجیتال مستقر در بریزبن با بیش از ۱۰۰ کارمند شاغل در استرالیا، از دولت خواست تا تقاضای رو به رشد برای دسترسی به صنعت دارایی دیجیتال را تسهیل کند.

Swyftx به کمیته گفت: «وارد کردن دارایی‌های دیجیتال در یک محیط نظارتی مناسب و معقول راه‌حلی به مراتب بهتر از اجبار مصرف‌کنندگان به فعالیت در خارج از آن با ارائه‌دهندگان غیرقانونی و خارجی است.

در این گزارش آمده است که همچنین بلاک چین استرالیا در موارد نیاز به اعمال اصلاحات نظارتی مناسب به منظور همگام شدن با سایر حوزه های قضایی اظهار نظر کرده است.

انجمن صنعت اظهار داشت: «استرالیا در توسعه یک چارچوب دارایی‌های رمزنگاری مناسب برای اهداف، از حوزه های قضایی بین‌المللی عقب مانده است.