غلبه زمین مجازی در متاورس

شرکت ProShares با ETF جدید در دنیای متاورس

در اواخر نوامبر، دو ETF متاورس کانادایی در همان روز معاملات خود را در بورس اوراق بهادار تورنتو آغاز کردند.

شرکت ProShares با ETF جدید در دنیای متاورس

ProShares، اولین شرکتی در ایالات متحده که صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (BTC) (ETF) را راه اندازی کرد، در حال غوطه ور شدن به سمت متاورس است زیرا اکنون قصد دارد یک ETF جدید متمرکز بر متاورس راه اندازی کند.

ProShares روز سه شنبه در ایالات متحده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای یک ETF متمرکز بر متاورس، به نام ProShares Metaverse Theme ETF اقدام به ثبت کرد.

بروشور ETF می‌گوید، مشروط به تأیید SEC، ETF پیشنهادی عملکرد شاخص تم متاورس Solactive (SOMETAV)، متشکل از شرکت‌هایی را که فناوری‌های مرتبط با متاورس، از جمله پردازش داده‌ها و دستگاه‌های متاورس را ارائه می‌کنند یا از آن استفاده می‌کنند، ردیابی می‌کند.

این شاخص شامل ایالات متحده است. به گفته ProShares، شرکت هایی که در بورس اوراق بهادار نیویورک یا بازار سهام نزدک فهرست شده اند و نیازهای سرمایه بازار و نقدینگی خاصی را دارند. غول‌های الکترونیکی مانند اپل و انویدیا و همچنین رسانه‌های اجتماعی مانند Meta Platforms یا فیس‌بوک سابق از جمله اجزای اصلی این شاخص هستند.

بایگانی ETF متاورس ProShares در حالی انجام می شود که شرکت های جهانی به طور فزاینده ای وارد صنعت متاورس و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) می شوند.

در۲۹ نوامبر ، دو شرکت کانادایی، Evolve Funds Group و Horizons ETFs Management، معامله ETF های متاورس خود را در بورس اوراق بهادار تورنتو آغاز کردند. مشابه با ProShares Metaverse Theme ETF، ETF شاخص جهانی متاورس Horizons در حال ردیابی SOMETAV است.

مطالب مرتبط:زمین مجازی در Metaverse بر فروش NFT در هفته گذشته غالب شد

متاورس به طور فزاینده ای به عنوان یکی از بزرگترین روندهای فناوری در سال ۲۰۲۱ در حال ظهور است، در حالی که فیس بوک به طور رسمی استراتژی متاورس خود را با تغییر نام محصول خود به متا در ماه اکتبر اعلام کرد. مفهوم Metaverse مبتنی بر یک محیط مجازی آنلاین است که دارای طیف گسترده ای از عملکردها مانند برقراری ارتباط، بازی، تجارت کلکسیون های دیجیتال و NFT، شرکت در رویدادها و موارد دیگر است که از طریق دستگاه های معمولی یا هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تسهیل می شود.

بر اساس مطالعه گزارش‌ها و دیتا، ارزش بازار جهانی متاورس در سال ۲۰۲۰ به ۴۸ میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۸ به ۸۷۲ میلیارد دلار برسد و درآمدی با نرخ رشد مرکب سالانه ۴۴ درصد ثبت کند.