Stop Hunting

شکار حدضرر یا استراتژی استاپ هانتینگ

استاپ هانتینگ یکی از پدیده‌های رایج بازار و چیزی جز حذف معامله‌گران بازنده از بازار نیست.

شکار حد ضرر یا استراتژی استاپ هانتینگ Stop Hunting

استاپ هانتینگ یکی از پدیده‌های رایج بازار است. شاید در ابتدا شنیدن استاپ هانتینگ ناخوشایند باشد، اما در واقع چنین معاملاتی قانونی هستند. استاپ هانتینگ چیزی نیست جز حذف معامله‌گران بازنده از بازار. در واقع سرمایه‌گذاران بزرگ می‌توانند تشخیص دهند که حد ضرر معامله‌گران خرد در کدام محدوده قرار گرفته و بر اساس همین پیش‌بینی با ایجاد نوسانات غیرعادی سعی می‌کنند دستورات خرید یا فروش ضعیف در بازار را نابود کنند.

  استاپ هانتینگ به زبان ساده یا حد ضرر شما چطور شکار می شود؟

فرض کنید شما به عنوان یک معامله گر معمولی یک سفارش خرید باز می کنید و انتظار صعود قیمت دارید و همچنین برای خود حد ضرر هم مشخص کردید .

صرافی ها با آگاهی از این که حد ضرر شما در چه قیمتی تعریف شده و همچنین صرافی های بزرگ توانایی این را دارند که قیمت را تا حد ضرر شما پایین بیاورند و حد ضرر شمارا فعال کنند .

این حرکت باعث می شود تا شما با ضرر از معامله خود خارج شوید و پس از خارج شدن شما قیمت از نقطه فروش شما شروع به صعودی که انتظارش را داشتید می کند و اینگونه حد ضرر شما شکار می شود.

چرا استاپ هانتینک اتفاق می افتد؟

فعالان بازار اهمیت زیادی به حد ضرر افراد در بازار می‌دهند. آنها برای کسب درآمد با اطلاع از حد ضرر دیگران می توانند با قدرت تغیر قیمت از تریدر های معمولی سود کسب کنند.

سفارش‌هایی که روی حد ضرر انجام می‌شود، نشان‌دهنده میزان نقدینگی موجود در بازار است.

سرمایه‌گذاران بزرگ نمی توانند به یک‌باره وارد معامله شوند؛ اما به‌آرامی موقعیتی را برای شکار نقدینگی ایجاد می‌کنند. سفارش‌هایی که برای جلوگیری از ضرر بیشتر انجام می‌شوند، فرصت مناسبی برای به‌دست‌آوردن نقدینگی موجود در بازار هستند.

برای مثال : سود شما به عنوان یک معامله گر معمولی برای صرافی  ضرر و برعکس ضرر شما برای صرافی سود محسوب می شود.

شکارچیان حد ضرر چه کسانی هستند؟

توجه: در مثال بالا از صرافی ها نام برده شد زیرا در حوزه ارز دیجیتال صحبت کردیم .در بازار فارکس از بروکر ها و سایر بازار ها از بازیگران قهاری چون بانک‌ها، موسسه‌های مالی بزرگ، صندوق‌های سرمایه گذاری وغیره  که به این نقدینگی نیاز دارند و می توانند در حرکت قیمت تاثیرگذار باشند می توان یاد کرد.

استاپ هانتینگ ها جهت بازار را تغیر نمی دهند فقط حد ضرر را فعال می کنند.

چگونه شکار شکارچیان حد ضرر نشویم ؟

چگونه قربانی شکار حد ضرر نشویم و باید بیاموزید که چگونه از شکار حد ضرر سود ببرید.به جای اینکه از سر راه معامله‌گران بزرگ بازار کنار بکشید، به آنها بپیوندید

از سطوح بسیار واضح و مشخص برای تعیین حد ضرر استفاده نکنید . عددهای بزرگ و رند انتخاب بسیار بدی برای تعیین سطح حمایت و مقاومت هستند و دلیل آن نیز وجود تعداد زیادی دستور حدضرر در اطراف اعداد رند است.

اغلب دستورات حد ضرر در محدوده نزدیک به اعدادی که به ۰۰ و ۰۵ ختم می‌شوند جمع می شوند.

میزان اسپرد را به علاوه چند پیپ به حد ضررتان اضافه کنید تا یک فضای اضافی برای حد ضررتان باشد. این نکته خیلی مهم است.

اگر معامله‌ای بیش از آنچه هست، خوب به نظر می‌رسد، فریب ظاهر آن را نخورید.

استاپ هانتینگ همیشه اتفاق می افتد اما به عنوان یک معامله گر باید بدانیم از اتفاقات طبیعی بازار است