انتخاب شما کدام است؟

شیبا (SHIB) در مقابل Koinos (KOIN)

سرمایه گذاران کریپتو به دلایل زیادی سکه ها را انتخاب می کنند. سرمایه‌گذاری در بازار پایین و فناوری واقعی چگونه در برابر یک جامعه عظیم و موارد استفاده مشکوک قرار می‌گیرد؟

شیبا SHIB در مقابل Koinos (KOIN)

داستان شیبا اینو (SHIB)، بهترین عملکرد سال کریپتو، هنوز هم ذهن را درگیر می کند – حتی پس از بازگویی های متعدد. فقط ۱۲ ماه پیش، قیمت یک توکن SHIB ده صفر جلوی آن بود یعنی ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۶۳ دلار در حجم ۶۸۲٫۵۸ دلار، طبق گفته CoinGecko.

در اواخر اکتبر سال جاری، شش عدد از این صفرها از بین رفتند و شیبا اینو Dogecoin را به بزرگ‌ترین توکن با مضمون سگ در جهان تبدیل کرد، ده ارز دیجیتال برتر به ارزش حدود ۴۷ میلیارد دلار.

علیرغم کاهش تقریباً ۴۰ درصدی نسبت به بالاترین سطح تاریخ، SHIB همچنان دارای ارزش بازار تقریباً ۲۹ میلیارد دلاری است – که تقریباً ۳۵۰ برابر ارزشمندتر از رقیب ما، شبکه Koinos (KOIN) است.

شبکه Koinos بهترین عملکرد هفته را در پلتفرم اطلاعاتی  Cointelegraph Markets Pro داشته است، جایی که امتیاز اختصاصی VORTECS™ در دو هفته گذشته مجموعه‌ای بسیار صعودی از ۹۰+ امتیاز را ارائه کرده است.

پس از این امتیازات، KOIN از بالاترین قیمت قبلی در حدود ۰٫۲۲ دلار به بالاترین سطح اخیر ۰٫۹۵ دلار افزایش یافت – هنوز هم به راحتی زیر سقف ۱۰۰ میلیون دلاری بازار است.

وجه اشتراک این دو پروژه چیست؟ تقریبا هیچ چیز… به جز عملکرد قوی آنها در بازار.

بنابراین برای سرمایه‌گذاران رمزارز که نمی‌توانند بین memecoin‌ های سگی و پلت‌فرم‌های بلاک چین لایه ۱ تصمیم بگیرند… در اینجا یک تحلیل زبانی از نقاط قوت نسبی آنها وجود دارد.

فنآوری

Koinos یک پلتفرم بلاک چین قرارداد هوشمند پایه یا لایه ۱ است که هدف آن ارائه انواع نوآوری های فنی است. اولاً، به‌گونه‌ای طراحی شده است که ماژولار باشد – به این معنی که نسبت به بلاک چین‌های کنونی باید راحت‌تر قابل ارتقا باشد و به طور بالقوه می‌تواند هارد فورک‌ها را حذف کند.

همچنین به‌گونه‌ای ساخته شده است که احساسی نداشته باشد، که تیم ادعا می‌کند به افراد بیشتری کمک می‌کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین را وارد کنند. و از پشتیبانی زبان جهانی برخوردار است، قابلیتی که ممکن است به توسعه دهندگان بیشتر کمک کند تا آن برنامه ها را بدون یادگیری یک مجموعه مهارت جدید به کار گیرند. در حال حاضر در مرحله تست شبکه کار می کند.

Shiba Inu عملاً هیچ ویژگی فنی ندارد که آن را از سایر memecoin‌ها متمایز کند و موارد استفاده آن اساساً محدود به تجارت است.

برنده: کوینوس

جامعه

شیبا اینو بیش از ۱٫۹ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد. یک صفحه Reddit با ۴۲۵۰۰۰ عضو؛ و تقریبا یک میلیون کیف پول فعال. فالوورهای آن از شلوغ‌ترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال هستند و کوین تلگراف این روزها به سختی می‌تواند مقاله‌ای در رسانه‌های اجتماعی منتشر کند، بدون اینکه تعداد زیادی از شیلرهای SHIB در نظرات جهش نکنند. در جامعه درگیر، در واقع، شور و شوق برای همه چیز شیبا اینو فعال است… .

Koinos در زمان نگارش این مقاله دقیقاً ۱۵۰۰ دنبال کننده در توییتر دارد و کانال Discord آن عمدتاً حاوی بحث های مخفیانه در مورد معماری میکروسرویس است.

برنده: شیبا اینو (با یک مایل)

تیم

Koinos توسط تیم اصلی که قبلاً روی بلاک چین STEEM کار می‌کردند، توسعه می‌یابد، و زمانی که این پروژه توسط جاستین سان، بنیانگذار Tron خریداری شد، به‌طور دسته جمعی استعفا دادند.

خالق شیبا اینو، ریوشی (که در زبان ژاپنی به معنای «ماهی‌گیر» است) یک توسعه‌دهنده مستعار است که اصرار دارد که او یا آنها مسئول هیچ کاری نیستند. با این حال، به نظر می رسد که یک بازاریابی پوشاک قوی است.

برنده: Koinos

ارزش بازار / پتانسیل صعودی

Koinos در زمان نگارش این مقاله دارای ارزش بازار کمی بیش از ۸۳ میلیون دلار است. کل عرضه ۹۹٫۵ میلیون توکن آن در حال حاضر در گردش است، که همه آنها در طول یک دوره ” منصفانه” توزیع شده اند که در طی آن هر کسی که کامپیوتر داشته باشد می تواند توکن های KOIN ERC-20 را استخراج کند.

Shiba Inu معروف است که مجموعاً یک کوادریلیون(عدد یک با ۱۵ صفر بتوان ۲) توکن دارد که تقریباً ۵۵۰ میلیارد آن در گردش است. این ارز با ارزش بازار تقریباً ۲۹ میلیارد دلار در حال حاضر یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ جهان است.

قضاوت درباره پتانسیل صعودی سخت است، اما Koinos به دنبال پیوستن به پلتفرم‌های لایه ۱ مانند اتریوم، سولانا، کاردانو و پولکادوت است، چهار توکن برتر جهان از نظر ارزش بازار با ارزش مشترک تقریباً ۷۵۰ میلیارد دلار.

اگر قرار بود KOIN فقط به ۱ درصد از ارزش بازار اتریوم برسد، باید ۵٫۵۵ میلیارد دلار ارزش داشته باشد – به عبارت دیگر، باید ۶۶۸۷ برابر قیمت فعلی خود ضرب کند.

بدون هیچ همتای طبیعی به غیر از Dogecoin (با ارزش بازار ۳۴ میلیارد دلار یک مایل جلوتر از آن قرار دارد)، آرزومندترین رقیب شیبا اینو ممکن است بیت کوین با ارزش بازار ۱٫۲۲۶ تریلیون دلار باشد. SHIB در حال حاضر بیش از ۲٫۳ درصد از ارزش بیت کوین است که به نظر می رسد پتانسیل صعودی آن را محدود می کند. در واقع ممکن است استدلال شود که SHIB قبلاً به اوج خود رسیده است.

برنده: Koinos (با یک مایل)

نقدشوندگی

دستاوردهای تحقق نیافته فقط همین است. با حجم معاملات بیش از ۱٫۷۳ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته، توکن SHIB در صرافی های برتر جهان از جمله Binance، Coinbase، OKEx، Huobi، Bitfinex و KuCoin معامله می کند. که بسیار زیاد استو نشان می دهد یک هیولای بزرگ است.

با این حال، KOIN در حال حاضر تنها از طریق Uniswap در دسترس است، جایی که حجم آن در روز گذشته ۲۸۳۰۰۰ دلار ناچیز است.

برنده: شیبا اینو

سرگرمی

Shiba Inu به دارندگان این امکان را می‌دهد تا با هزینه کم، پشتیبان های عظیم توکن (میلیون‌ها و میلیون‌ها!) را بدست آورند. جامعه آن مشتاق و هیجان‌انگیز است، میم‌ها فوق‌العاده هستند، و با گسترش اکوسیستم، محصولات و نشانه‌های بیشتری (LEASH، BONE) به ایجاد احساس مشارکت و شادی کمک می‌کنند.

و بیایید با آن روبرو شویم، سگ لعنتی ناز است.

Koinos یک بلاک چین جدی، متفکر و عمیقاً فنی است که هیچ موجودی بامزه و دوست داشتنی در آن دیده نمی شود. به عنوان یک پروژه زیرساختی، ویژگی‌های اصلی آن کاملاً فاقد سگ‌های شکاری ژاپنی یا در واقع سگ از هر نوعی است. خجالت بکش

برنده: شیبا اینو

خطرات

شیبا اینو ایلان ماسک را دارد. وقتی ثروتمندترین مرد جهان توییت کرد که هیچ SHIB ندارد، قیمت در یک روز ۲۰ درصد کاهش یافت. و ویتالیک بوترین به قدری بی علاقه بود که SHIB را که به او هدیه داده بود (که اکنون ۲۱ میلیارد دلار ارزش دارد) اهدا کند.

به عنوان یک memecoin فقط تا زمانی که علاقه وجود داشته باشد می توان آن را حفظ کرد. هنگامی که این توجه به جای دیگری معطوف شود، همانطور که امسال با رمزنگاری ها و سهام های ویروسی متعدد انجام داده است، SHIB ممکن است متوجه شود که نیاز به سختی بیشتری به خود دارد.

ممکن است Koinos به اهداف بلندپروازانه تیم نرسد. یا ممکن است توسعه دهندگان کافی برای حفظ یک اکوسیستم سالم پیدا نکند. یا ممکن است جهان به سادگی تصمیم بگیرد که ما در حال حاضر به اندازه کافی بلاک چین لایه ۱ داریم و ده ها میلیون دلار را در پروژه های موجود مانند Solana شخم بزنیم.

مانند هر لایه ۱، Koinos هم به علاقه توسعه دهندگان و هم به اپلیکیشن های قاتل نیاز دارد تا با بازیکنان بزرگ در فضا رقابت کند. هیچ‌کدام از این دو امری مشخص نیست.

برنده: هیچکدام

امتیاز نهایی: مساوی

در حالی که Koinos جدیت را فریاد می‌زند، شیبا اینو سرگرم‌کننده است – و در عجیب‌ترین سال‌ها برای سرمایه‌گذاران، هر دوی این توکن‌ها مخاطبانی را پیدا می‌کنند که ارزش پیشنهادی با آنها طنین‌انداز می‌شود.

استراتژی تجارت کریپتو شما هر چه باشد – چه بر اساس نقاط قوت اساسی فناوری یک پروژه باشد و چه بر اساس قدرت عظیم جامعه آن – Cointelegraph Markets Pro می تواند افزودنی مفید برای جعبه ابزار تحقیق سرمایه گذاری شما باشد.

به روز رسانی: این مقاله به روز شده است تا توجه داشته باشید که عرضه توکن های SHIB در گردش ۵۵۰ تریلیون است، نه ۵۵ میلیارد همانطور که قبلاً گفته شد.

Cointelegraph  و مجموعه سهم آموز یک ناشر اطلاعات مالی است، نه یک مشاور سرمایه گذاری. ما مشاوره سرمایه گذاری شخصی یا فردی ارائه نمی دهیم. ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری‌های بی‌ثباتی هستند و ریسک قابل توجهی از جمله خطر زیان دائمی و کلی را به همراه دارند.

عملکرد گذشته نشان دهنده نتایج آینده نیست. ارقام و نمودارها در زمان نگارش یا همانطور که مشخص شده است صحیح هستند. استراتژی های زنده آزمایش شده توصیه نیستند. قبل از تصمیم گیری مالی با مشاور مالی خود مشورت کنید.