داستان انحلال یک صرافی در چین

صرافی Huobi باعث کاهش موجودی در چین

صرافی Huobi در چین کار خود را آغاز کرد که مقررات دقیق رمزنگاری چین ممکن است مسئول خاموش شدن Huobi باشد.

سهامداران شرکت رمزنگاری چینی ، صرافی Huobi از زمان تأسیس آن در سال ۲۰۱۳ تصمیم به انحلال آن گرفته است.

اعتقاد بر این است که تصمیم این شرکت ، که در چین مستقر است ، به دلیل تنظیم دقیق رمزنگاری توسط مقامات دولتی در این کشور است.

صرافی Huobi بدون شک یکی از شرکتهای پیشرو صرافی است. این صرافی به طور مکرر در سقف بازار در رتبه پنجگانه برتر قرار گرفته است. همچنین به دلیل تعداد کل جفت معاملات ارزهای رمزپایه که تقریباً ۴۰۰ مورد است شناخته شده است.

این شرکت برای منحل کردن نهاد خود مستقر در چین طبق یک سند عمومی در بایگانی ثبت تجارت چینی مورخ ۲۲ ژوئیه تشکیل داد.

صرافی که تحت نام Beijing Huobi Tianxia Network Technology Limited فعالیت می کند بلافاصله زیر نظر لی لین ، بنیانگذار و مدیرعامل Huobi Group ، که پکن Huobi را نیز کنترل می کند ، مراحل تصفیه را آغاز می کند.

انحلال مبادلات Huobi منجر به هیاهو در چین شده است زیرا روز سه شنبه با سهام Huobi Tech ، یکی دیگر از شرکت های تابعه گروه Huobi متعلق به لی ، که در آن ۲۱٫۸ درصد سقوط می کند ، با انعکاس عمومی مواجه شد.

انحلال مبادلات Huobi دقیقاً یک ماه پس از آن انجام می شود که OKCoin نیز در چین درخواست انحلال داد.

با انحلال صرافی Huobi ، چه می شود؟

در اطلاعیه صرافی ، به طلبکاران شرکت گفته شده است که ظرف ۴۵ روز از تاریخ اعلام ، مطالبات خود را به تیم تصفیه اعلام کنند.

شایان ذکر است که انحلال صرافی Huobi در چین تاثیری بر خدمات تجارت رمزنگاری آن نخواهد داشت زیرا سالها پیش مشاغل صرافی خود را از چین منتقل کرده است. گفته می شود که محل استقرار آن در سیشل است.

خارج از Huobi و OKex که از چین خارج شده اند ، بابی لی ، که اولین بورس رمزنگاری چین BTCChina را اداره می کرد ، اعلام کرد که توقف عملیات تجارت رمزنگاری در این کشور قریب الوقوع است.

این در پی تنظیم دقیق رمزنگاری مقامات چینی است زیرا بانک مرکزی چین شرکتی را که اخیراً خدمات معاملات ارزهای رمزنگاری شده را ارائه می دهد ، تعطیل کرد.