بیت کوین

صعود حیرت‌آور بیت کوین رقم خورد

پرطرفدارترین ارز رمزنگاری شده جهان یعنی بیت کوین روز جمعه با خوش بینی معامله گران در مورد احتمال تصویب اولین صندوق قابل معامله آتی بیت کوین (ETF) در ایالات متحده، به بالاترین رقم خود از ماه مه رسید.

صعود حیرت‌آور بیت کوین رقم خورد

به گزارش راشاتودی، پرطرفدارترین ارز رمزنگاری شده جهان یعنی بیت کوین روز جمعه با خوش بینی معامله گران در مورد احتمال تصویب اولین صندوق قابل معامله آتی بیت کوین (ETF) در ایالات متحده، به بالاترین رقم خود از ماه مه رسید.

داده های پایگاه اینترنتی CoinDesk نشان می دهد که قیمت بیت کوین در روز جمعه به ۵۹۹۲۰ دلار در هر سکه رسید و به بالاترین سطح خود در ۵ ماه گذشته رسید. بیت کوین در ساعت ۱۱:۰۰ صبح به وقت گرینویچ در حالی که از سودهای قبلی خود عقب نشینی کرد، بالای ۵۹۰۰۰ دلار معامله شد که ۲.۶ درصد افزایش نشان می دهد.

تحلیلگران بازار می گویند که معامله گران نسبت به اقدام احتمالی کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) برای تصویب اولین صندوبق قابل معامله بیت کوین ETF خوشبین هستند. آنها این تصویب احتمالی را نقطه عطفی برای صنعت ارز رمزنگاری شده می‌دانند. صنعتی که بسیار مشتاق بوده است این ارز مورد قبول وال استریت و سرمایه گذاران اصلی آن قرار گیرد.

قرار است صندوق قابل معامله استراتژی بیت کوین ProShares  سه شنبه هفته آینده در بورس نیویورک آغاز به کار کند. کارشناسان می گویند بعید است کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده این محصول را ممنوع کند، اما برخی هشدار می دهند که اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین می تواند سقوط کند.

ویجای عیار رئیس آسیا اقیانوسیه در صرافی ارز دیجیتال لونو در این باره گفت: ما در محدوده مقاومتی حدود ۵۸ تا ۶۰ هزار دلار هستیم، بنابراین رد برنامه صندوق قابل معامله می تواند بیت کوین را به سطح ۵۳ تا ۵۵ هزار دلار بازگرداند. اما به طور کلی این روند همچنان صعودی است و تعدادی از برنامه های ETF دیگر نیز در دست تهیه است.