پذیرش عمومی رمزنگاری امکان دارد؟

صنعت رمزنگاری هنوز منتظر iPhone moment خود است

مهمترین نوآوری که آیفون به ارمغان آورد تجربه کاربر است که رمزنگاری نیاز به آن دارد ، یعنی فضای رمزنگاری نیاز به استقبال گسترده دارد.

صنعت رمزنگاری هنوز منتظر iPhone moment خود است.

امسال ، یک چرخه رمزنگاری عالی با اوج گیری های جدید تاریخ ، سرخوشی و رسانه های اصلی که به روند ارز دیجیتال اهمیت می دهند ، انجام شده است. با این حال ، حقیقت ناخوشایند برای ما در صنعت این است که رمزنگاری بیشتر از سال ۲۰۱۷ در زندگی روزمره مردم وجود ندارد. چهار سال می گذرد – چه چیزی پیشرفت آن را متوقف کرد؟

سال ۲۰۱۷ وقتی به Crypto.com (که در آن زمان به عنوان موناکو معروف بود) به عنوان اولین مدیر ارشد بازاریابی پیوستم ، اولین هجوم حرفه ای من را به فضای بلاک چین نشان داد. این شرکت تبدیل به یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری و دروازه های پول دولتی به رمزنگاری در جهان شد.

در آن زمان ، فضای رمزنگاری تغییر کرد. پرداخت ها بسیار کمتر مورد توجه قرار می گیرند و بسیاری از پروژه هایی که با هدف پذیرش رمزنگاری انجام می شود به حاشیه رفته است. منابع مالی غیر متمرکز (DeFi) و توکن های غیرقابل نفوذ (NFT) مورد توجه قرار گرفته اند ، اما در نهایت بر معاملات رمزنگاری متمرکز شده اند و نمی توانند به دنیای واقعی – حداقل ، در حال حاضر – کمک کنند.

این وضعیت مرا به یاد صنعت تلفن همراه قبل از ظهور آیفون و انقلاب به رهبری استیو جابز می اندازد. فناوری و ویژگی ها روی هم چیده شده بودند اما هیچ تأثیر دیگری برای کاربر نهایی نداشتند ، حتی اگر صدای زیادی وجود داشت.

از پیشگامان بازاریابی تلفن همراه ، بیش از ده سال در انجمن بازاریابی موبایل در آسیا کار کردم (در سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ به عنوان رئیس فعالیت می کردم) و از نزدیک شاهد پیشرفت صنعت بودم. چیزی که مردم درباره آن انقلاب اشتباه می فهمند این است که اپل گوشی هوشمند را تا حد قابل توجهی “اختراع” نکرده است.

از صفر تا قهرمان تنها با یک نوآوری

اگر از شخصی در خیابان بپرسید که چه چیزی باعث موفقیت آیفون شده است ، پاسخ های متفاوتی دریافت خواهید کرد. برخی می گویند این برنامه ها و App Store بود. برای دیگران ، شیشه گوریلا و صفحه لمسی بود. ۳G بود (در واقع ، اولین آیفون حتی آن را نداشت) ، اتصال Wi-Fi ، دوربین ، اندازه راحت ، طراحی زیبا …

البته همه این عوامل دخیل بودند. اما در نظر بگیرید که به نوعی ، همه این ویژگی ها در سایر گوشی ها وجود داشته است. نوکیا دارای سیستم عامل Symbian بود و دارای اکوسیستم بسیار غنی از برنامه ها بود. همین امر در مورد بلک بری نیز صدق می کند ، که از نظر سخت افزاری و نرم افزاری کاملاً پیشرفته بود-به عنوان مثال ، در سال ۲۰۰۵ ، BBM ، اولین واتساپ/iMessages را منتشر کرد. Palm و بسیاری از شرکت های دیگر در حال ساخت “رایانه جیبی” با صفحه نمایش لمسی با قلم بودند. نوکیا با تلفن های دوربین دار و متن های پیشگویی عالی بود ، موتورولا با طراحی Razr همه را خیره کرد و غیره.

تنها نوآوری مستقل که iPhone به ارمغان آورد تجربه کاربر (UX) و به طور خاص ، صفحه نمایش خازنی چند لمسی بود. این دستگاه حرکات ، صفحه کلیدهای QWERTY روی صفحه و طراحی اصلی تلفن هوشمندی را که امروز می شناسیم معرفی کرد ، اما هیچ چیز دیگری در iPhone به خودی خود تازگی نداشت. این فقط تلفن نهایی بود – همانطور که استیو جابز در آن زمان می گفت ، “یک آی پاد ، یک تلفن و یک ارتباط دهنده اینترنتی … نه سه دستگاه جداگانه. بلکه یک دستگاه است ، “-که یک دستگاه ساده و زیبا برای استفاده  ارائه می دهد و دارای ویژگی هایی است. بقیه ، همانطور که می گویند ، تاریخ است.

Crypto هنوز  ‘iPhone moment’ (لحظه ی آیفون ) خود را ندارد.

تغییر شکل رمزنگاری به عنوان وسیله ، نه هدف

وقتی در مورد پذیرش رمزنگاری صحبت می کنیم ، باید ملاحظات مفید فرد معمولی را تشخیص دهیم. اکثریت قریب به اتفاق قبل از هر گونه نگرانی آرمان گرایانه به هزینه و سودمندی فکر می کنند. غذای ارگانیک جای خود را دارد ، اما  اکثر مردم بر اساس طعم و هزینه غذا می خرند. خودروهای برقی به دلیل این که تعداد قابل توجهی از معایب عملی را دارند و به طور کلی گران تر هستند ، دچار مشکل می شوند.

قرار دادن رمزنگاری به عنوان ابزاری شگفت انگیز برای آزادی مالی و تمرکززدایی برای اکثر مردم توخالی خواهد بود. تا کنون ، مهمترین دلیل اینکه چرا مردم اکنون وارد رمزنگاری می شوند ، افزایش قیمت است ، نه کاربرد آن. Crypto در برنامه های خاص مانند انتقال ارزان جهانی ارزشمند و مفید است. اما استفاده از رمزنگاری برای پرداختها معایب زیادی دارد که بیشتر به ادغام با خطوط مالی موجود مربوط می شود. تجربه کاربر در استفاده از رمزنگاری برای پرداخت هزینه ، به طرز وحشیانه ای بد بوده است .

هیچ قیاس کاملی وجود ندارد ، اما من فکر می کنم که “صفحه نمایش خازنی چند لمسی” رمزنگاری ، آن را به عنوان یک ابزار و نه یک هدف معرفی می کند. یک فرد معمولی به رمزنگاری اهمیت نمی دهد ، بلکه به آنچه به آنها می دهد اهمیت می دهد. اگر به آنها قول در و گوهر را بدهید ، آنها به شما گوش خواهند داد ، اما این فقط شما را تا اینجا پیش می برد.

اگر از رمزنگاری برای قطع واسطه بین شما و پول خود برای انتقال تقریباً رایگان پول ، ارز ، نرخ های بهره که یک فرد عادی فقط می تواند امیدوار به پرداخت آن باشد ، استفاده نکند ، و مزایای دیگری که باعث سیاه شدن دارندگان کارت می شود ، چه می شود؟ دارندگان کارت حسادت می کنند؟

می توانید شرط بندی کنید که افراد معمولی علاقه مند هستند.

این استراتژی است که ما اتخاذ کردیم: هزینه عضویت قابل استفاده برای دسترسی به مجموعه ای از خدمات مالی ، سفر و شیوه زندگی مفید ، که از طریق برنامه های تلفن همراه و وب به راحتی قابل دسترسی است و حتی خدمات چت مانند WhatsApp یا Telegram. ما در دو جهت عمل کردیم: حذف هر گونه اصطکاک در استفاده از محصول و مفید ساختن آن برای همه. درست مثل iPhone قبلی.

البته راه طولانی در پیش است. اما اگر پروژه های بیشتری در زمینه رمزنگاری خارج از جعبه کار می کردند و بر کاربرد و نه فقط رمزنگاری به خاطر حدس و گمان متمرکز بودند ، ممکن است ما را به مسیر پذیرش اصلی که در سال ۲۰۱۷ آغاز کردیم ، بازگردانند.

توجه :این مقاله شامل توصیه ها یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی با ریسک همراه است و خوانندگان هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها ، افکار و نظرات بیان شده در اینجا تنها مختص نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نماینده نظرات  Cointelegraph و سایت سهم آموز نیست.