7 عرضه اولیه‌ امسال تا به اینجا

عرضه اولیه‌ ای جدید در راه بورس

تعداد ۱۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم شرکت شرکت سپید ماکیان چهارشنبه(۲۳ تیر) به‌عنوان هفتمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی "سپید" در بازار دوم بورس تهران عرضه می‌شود.
عرضه اولیه‌ ای جدید در راه بورس

تعداد ۱۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم شرکت شرکت سپید ماکیان معادل ۱۵درصد سهام این شرکت، چهارشنبه(۲۳ تیر) به‌عنوان هفتمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی “سپید” در بازار دوم بورس تهران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۱۹۹۰ تا ۲۱۰۰ تومان برای هر سهم و با سهمیه ۱۵۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین تامین سرمایه تمدن متعهد خرید ۵۰ درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه سهام این شرکت است.

گفتنی است تعداد ۹۰ میلیون و ۴۵۰ هزار سهم شرکت شرکت سپید ماکیان در حالی چهارشنبه این هفته عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، ۳۰میلیون و ۱۵۰ هزار سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۳۰میلیون و ۱۵۰ هزار سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

این گزارش می‌افزاید: شرکت سپید ماکیان از بدو تاسیس تا پایان سال ۷۹ در تولید تخم‌مرغ صنعتی فعالیت می کرد اما از سال ۸۰ با توجه به داشتن نیروی انسانی کارشناس و کارآمد فعالیت به سمت پرورش مرغ مادر نیمچه گوشتی تغییر ساختار یافت. این شرکت ۲۶ آبان سال ۹۳ موفق به دریافت مجوز فعالیت زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ با نام تجاری سمین مرغ شده و درحال تمدید مجوز مربوطه است.

تحلیل های بورس ایران را مشاهده بفرمایید