Iris Energy شرکت استخراج در استرالیا

عرضه اولیه (IPO) توسط آیریس انرژی عمومی

آیریس انرژی در سهام نزدک به صورت عمومی عرضه می شود که هیچ بیت کوینی ندارد و می گوید که وجوه IPO برای افزایش سرمایه در گردش آن استفاده خواهد شد.

عرضه اولیه توسط آیریس انرژی شرکت استخراج ارز دیجیتال استرالیا

شرکت استخراج بیت کوین استرالیایی آیریس انرژی Iris Energy ، آخرین شرکت ارز دیجیتال است که برای عرضه اولیه عمومی (IPO) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست داده است.

Iris Energy برای یک فرم F-1 به SEC با هدف جذب ۱۰۰ میلیون دلار درخواست داد و قصد دارد در بورس اوراق بهادار نزدک تحت عنوان IREN عرضه شود.

این چند ماه پس از آن صورت می گیرد که این شرکت برای اولین بار پرونده محرمانه خود را برای فهرست مستقیم در ماه اوت ارسال کرد. انتظار می‌رود که این سهام اواخر امسال با شرکت‌هایی مانند J.P. Morgan، Canaccord Genuity، Citigroup، Macquarie Capital و Cowen به‌عنوان شرکت‌های مشترک برای این معامله، معامله شوند.

Iris Energy اولین شرکت رمزنگاری نیست که عمومی می شود

این شرکت ماینینگ استرالیایی اولین استخراج کننده بیت کوین نیست که پای خود را در بورس می گذارد. هفته‌ها پیش، Stronghold Digital مستقر در پنسیلوانیا، یکی دیگر از ماینرهای ارز دیجیتال، ۱۲۷ میلیون دلار در یک IPO جمع‌آوری کرد که قیمت نهایی از محدوده هدف اولیه فراتر رفت.

به گزارش بلومبرگ، برای Iris Energy، در ماه ژوئیه گفت که می‌خواهد ۲۰۰ میلیون دلار در دور جدید بودجه جمع‌آوری کند، قبل از اینکه به دنبال عرضه مستقیم در نزدک باشد. یکی دیگر از نقاط مثبت این ماینر بیت کوین این است که از انرژی های تجدیدپذیر برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می کند. این شرکت با سرمایه گذاران احتمالی ملاقات کرده است و با یک مشاور کار می کند.

آیریس هیچ بیت کوینی در اختیار ندارد

برخلاف بسیاری دیگر از شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال در منطقه، Iris Energy می‌گوید که بیت کوین خود را ذخیره نمی‌کند. بلکه روزانه سکه تازه استخراج شده خود را نقد می کند.

این شرکت اعلام کرد: “ما از سال ۲۰۱۹ بیت کوین استخراج می کنیم. ما تمام بیت کوینی را که استخراج کرده ایم نقد می کنیم و بنابراین تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ هیچ بیت کوینی در ترازنامه خود نداریم.”

Iris Energy گفت که قصد دارد از درآمد خالص حاصل از IPO برای افزایش سرمایه در گردش و توسعه تجهیزات سخت افزاری و معدنی خود استفاده کند.