قدم آلومینیوم در تالار صادراتی سبک بود

عرضه صادراتی میلگرد در بورس کالا

تالار صادراتی بورس کالای ایران چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه میزبان عرضه میلگرد صادراتی است تا پس از دو عرضه موفق شمش آلومینیوم، میلگرد هم به جمع کالاهای صادراتی بورسی اضافه شود؛ به نظر می رسد امسال باید در انتظار توسعه صادرات محصولات صنعتی از مسیر بورس کالای ایران باشیم. در عرضه روز چهارشنبه، ۱۱۰۰ تن […]

تالار صادراتی بورس کالای ایران چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه میزبان عرضه میلگرد صادراتی است تا پس از دو عرضه موفق شمش آلومینیوم، میلگرد هم به جمع کالاهای صادراتی بورسی اضافه شود؛ به نظر می رسد امسال باید در انتظار توسعه صادرات محصولات صنعتی از مسیر بورس کالای ایران باشیم.

در عرضه روز چهارشنبه، ۱۱۰۰ تن میلگرد شرکت فولاد عتیق آذر سهند با قیمت ۱۲۹ هزار و ۵۰۰ ریال به ازای هر کیلوگرم روی تابلوی تالار صادراتی بورس کالا می رود. این محموله سبد میلگرد ۱۲ متری است که خریدار موظف است ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از مهلت تسویه نسبت به حمل کالا از انبار کارخانه اقدام کند و پس از آن هزینه های انبارداری و جبران خسارت وارده به صورت روز شمار بر مبنای ۲ درصد مبلغ محصول تحویل گرفته نشده محاسبه و دریافت خواهد شد.

همچنین مسئولیت صادرات، اظهار گمرکی، رفع تعهدات ارزی و حمل به عهده خریدار خواهد بود.

ملاک وزن تحویلی توزین باسکول فروشنده بوده و تحویل در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه جاری و درب کارخانه (EXWORKS) است.

خریداران ملزم به پرداخت مالیات ارزش افزوده هستند و عرضه به صورت نگهداری وجه می باشد.

گفتنی است، عرضه میلگرد سومین عرضه حوزه صنعتی در بورس کالا طی سال جاری به شمار می رود و دو عرضه قبل مربوط به شمش آلومینیوم مجتمع آلومینیوم جنوب بود.