در نیمه اول سال 2021

فروش NFT بالغ بر ۲/۵ میلیارد دلار

فروش NFT فقط در ماه ژوئن فروش کل نیمه اول سال 2020 را برای بازار OpenSea کاهش داده است.
فروش توکن های غیر قابل نفوذ (NFT) در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به بالاترین سطح رسیده است.

طبق گفته DappRadar در شش ماهه نخست سال جاری ۲٫۵ میلیارد دلار فروش NFT صورت گرفته است که نسبت به ۱۳٫۷ میلیون دلار فروش مربوط به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری داشته است.

رویترز با استناد به آمار Dune Analytics گزارش داد که ماه ژوئن با تقریبا ۱۵۰ میلیون دلار فروش یک ماه رکورد برای بازار OpenSea NFT بوده است. این تقریباً هزار درصد بیشتر از رقم فروش برای تمام بازارها در کل نیمه اول سال قبل است.

خریداران و علاقه مندان به NFT به دلیل اهمیت فرهنگی آنها را به عنوان مجموعه های دیجیتالی منحصر به فرد با ارزش ذاتی در نظر می گیرند. دیگران به سادگی با آنها به عنوان سرمایه گذاری رفتار می کنند و در مورد افزایش قیمت ها حدس می زنند.

طبق NonFungible.com ، که تراکنش های NFT مبتنی بر اتریوم را جمع می کند ، از اوایل ماه مارس هفته ای بین ۱۰،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ خریدار وجود داشته است. پلت فرم ردیابی و کشف NFT گزارش داده است که فروش ۱٫۳ میلیارد دلار برای آن دوره بوده است ، اما حدود ۸ میلیارد دلار NFT های مستقر در DeFi را حذف کرده است.

پرفروش ترین فروش NFT تا کنون توسط هنرمند مشهور Beeple با “Everydays: The First 500 Days” خود با فروش خیره کننده ۶۹ میلیون دلار در ماه مارس پس از حراج کریستی انجام شده است.

رویترز خاطرنشان کرد: ارقام فروش از سیستم عامل های تجزیه و تحلیل مانند DappRadar فقط معاملات درون زنجیره ای را دنبال می کنند ، به این معنی که فروشندگان در حراج ممکن است بخشی از معامله خارج از زنجیره باشد ، بنابراین باید به صورت دستی به داده ها اضافه شوند.

NFT های کلکسیونی و با مضمون ورزشی با توجه به داده های Nonfungible با هنر دیجیتال در جایگاه سوم محبوب ترین هستند. در نیمه اول سال تقریباً ۳۰۰۰۰۰ توکن مربوط به ورزش به فروش رسیده است در حالی که این رقم برای هنر ۱۲۴۰۰۰ است. آخرین رقم آن در تاریخ ۶ ژوئن از ۱۴۰،۰۰۰ فروش کل NFT در روز برای توکن های مبتنی بر اتریوم خجالت آور بود.

همانطور که توسط Cointelegraph در ژوئن گزارش شد ، حجم معاملات NFT از دسامبر سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۵ برابر شده است زیرا آنها الگوی جدیدی از تعامل با فرهنگ ، موسیقی ، ورزش و رسانه ها را آغاز می کنند.

نشانه های غیرقابل نفوذ رمزارزهای غیرمثلی (NFT)

فرصت های فوق العاده سرمایه گذاری در بیت کوین