سولانا در رتبه پنجم دارایی دیجیتال

فروش NFT سولانا در سه ماه به نیم میلیارد می رسد

CryptoSlam ، Solana را از نظر حجم فروش 24 ساعته، چهارمین بلاک چین برتر NFT پس از اتریوم، رونین و وکس می‌داند.

فروش NFT سولانا در سه ماه به نیم میلیارد می رسد

حجم فروش ثانویه برای توکن‌های غیرقابل تعویض مبتنی بر Solana (SOL) از ابتدای ماه اوت به تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است.

بر اساس داده‌های CryptoSlam، فروش ثانویه NFT‌های Solana از حدود ۳۴۸۰۰۰ تراکنش تا ۲ نوامبر، در مجموع ۴۹۷٫۷ میلیون دلار به دست آورده است که میانگین فروش هر NFT در ۱۵۰۰ دلار است.

داده ها نشان می دهد که سولانا در ماه سپتامبر با مجموع ۱۸۹٫۴ میلیون دلار یک ماه رکورد فروش NFT ثانویه را تجربه کرده است. در حالی که برخی سولانا را یک «قاتل ETH» می‌دانند، بلاک‌چین اتریوم همچنان محبوب‌ترین مورد در میان طرفداران NFT است و فروش ثانویه در اتریوم در همان ماه به ۲.۲ میلیارد دلار رسید.

فروش NFT ثانویه سولانا در سه ماه به نیم میلیارد می رسد

حجم فروش NFT ثانویه در Solana: CryptoSlam

میسون نیستروم، تحلیلگر تحقیقاتی مساری، این داده ها را از طریق توییتر در ۳ نوامبر برجسته کرد و خاطرنشان کرد که در حالی که اتریوم (ETH) هنوز “در مجموع فروش ثانویه NFT از سولانا کوتاهی می کند”، این شبکه تازه تاسیس در فاصله چند ماهه به سرعت خود را به عنوان یکی از برترین بلاک چین های NFT در جهان تثبیت کرد.

در حالی که Solana معیارهای امیدوارکننده‌ای را در آدرس‌های منحصربه‌فرد (خریداران و فروشندگان) و میانگین قیمت فروش NFT پایین‌تر نشان می‌دهد، اتریوم همچنان از Solana در مجموع حجم‌های ثانویه NFT کوتاهی می‌کند.

با این حال، سولانا با تجارت ثانویه در عرض چند ماه به یکی از برترین بلاک چین های NFT تبدیل شده است. pic.twitter.com/9HfOp7IRut

— میسون نیستروم (@masonnystrom) 2 نوامبر ۲۰۲۱

در رتبه بندی CryptoSlam از برترین بلاک چین های NFT، Solana در حال حاضر از نظر حجم ثانویه ۲۴ ساعته با ۱٫۹ میلیون دلار در رتبه چهارم قرار دارد. Ethereum (37.7 میلیون دلار)، Ronin (23.5 میلیون دلار) و Wax (4.5 میلیون دلار) پیشتاز هستند.

برترین پروژه NFT سولانا، آکادمی Degenerate Ape است که از زمان راه اندازی آن در اواسط آگوست، فروش ثانویه ای به ارزش ۱۰۵٫۹ میلیون دلار داشته است. میمون‌های منحط NFT آواتارهای گوریل متحرک را با ویژگی‌های منحصر به فرد به تصویر می‌کشند و این پروژه در ۲۴ ساعت گذشته فروش ثانویه به ارزش ۴۵۴۰۰۰ دلار داشته است.

فروش NFT ثانویه سولانا در سه ماه به نیم میلیارد می رسد

NFTهای میمون منحط: آکادمی میمون منحط

بر اساس داده‌های CoinGecko، قیمت SOL طی ۳۰ روز گذشته ۳۰٫۳ درصد افزایش یافته و در زمان نگارش این مقاله به حدود ۲۲۵ دلار رسیده است. این پمپ اخیر در اوایل امروز شاهد بالاترین قیمت تاریخ جدید ۲۲۹٫۷۶ دلار بوده است. ارزش بازار سولانا در حال حاضر حدود ۶۸٫۱ میلیارد دلار است، که آن را در رتبه پنجم دارایی دیجیتال از نظر کل سرمایه قرار می دهد و بالاتر از کاردانو (ADA) که دارای ارزش بازار ۶۳٫۱ میلیارد دلار است، بالاتر است.

Cointelegraph Markets Pro هدف قیمتی ۲۵۰ دلاری به ازای هر SOL تا پایان سال دارد و داده های زنجیره ای از بخش DeFi و بازار مشتقات را به عنوان شاخص های کلیدی برای پیش بینی ذکر می کند.