قانون جدید از 2 آگوست ;

قانون جدید صندوق های آلمان درباره رمز ارزها

با اعمال قوانین جدید حاکم بر Spezialfonds آلمان ، 415 میلیارد دلار سرمایه گذاری می تواند به ارزهای رمزپایه سرازیر شود.

قانون جدید صندوق های آلمان درباره رمز ارزها

از ۲ آگوست ۲۰۲۱ ، صندوق های موسسه آلمانی قادر خواهند بود تا ۲۰ درصد از دارایی های خود را در ارزهای رمزنگاری شده نگهداری کنند ، که احتمالاً زمینه را برای پذیرش گسترده تر بیت کوین (BTC) و سایر دارایی های رمزنگاری شده توسط صندوق های بازنشستگی کشور فراهم می کند.

همانطور که بلومبرگ گزارش می دهد ، قانون جدید قوانین سرمایه گذاری ثابت حاکم بر Spezialfonds را تغییر می دهد ، که همچنین به عنوان صندوق های ویژه شناخته می شود ، که فقط برای سرمایه گذاران نهادی مانند صندوق های بازنشستگی و بیمه گران قابل دسترسی است. در حال حاضر Spezialfonds حدود ۲٫۱ تریلیون دلار یا ۱٫۸ تریلیون یورو دارایی دارد.

تیم کرویتزمن ، که برای انجمن صندوق های سرمایه گذاری آلمان BVI کار می کند ، به بلومبرگ گفت که اکثر صندوق ها در ابتدا بسیار کمتر از ۲۰ درصد باقی خواهند ماند و توضیح داد:

“از یک سو ، سرمایه گذاران نهادی مانند بیمه ها الزامات قانونی سختگیرانه ای برای استراتژی های سرمایه گذاری خود دارند. و از سوی دیگر ، آنها همچنین باید مایل به سرمایه گذاری در رمزنگاری باشند. “

قانون جدید که در اوایل ژوئیه تصویب شد ، نشان دهنده تحول مهمی در نحوه اداره قانونگذاران آلمانی بر دارایی های دیجیتالی است. اداره نظارت مالی فدرال آلمان که بیشتر با نام BaFin شناخته می شود ، همچنان در مورد سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال احتیاط می کند. در عین حال ، ناظر مالی نوآوری بلاک چین را در کشور تشویق می کند.

آلمان برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ یک استراتژی جامع بلاک چین را آغاز کرد و ۴۴ اقدام پذیرش را تا پایان سال ۲۰۲۱ انجام داد. رویکرد جدید بلاک چین و رمزنگاری نیز اقداماتی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرد که دسترسی به سرمایه گذاری های دیجیتالی را آسان تر می کند.

این کشور همچنین تبدیل به یک بازار پیشرو برای محصولات قابل مبادله ارزهای رمزنگاری شده یا ETP ها شده است. همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، ناشر محصول سرمایه گذاری ۲۱Shares با کارگزاری آلمانی همکاری کرده است تا ETP های متمرکز بر رمزنگاری را برای نزدیک به ۳ میلیون مشتری ارائه دهد.