استیو هانکه موجب خشم شد !

قیمت بیت کوین ۴۹ هزار دلار است اما ارزش آن ۰ دلار !

استیو هانکه اقتصاددان می گوید بیت کوین ارزشی ندارد و نشان می دهد که چرا پول دولتی برتر از بیت کوین است.

قیمت بیت کوین ۴۹ هزار دلار است اما ارزش آن ۰ دلار !

یک مشتاق عصبانی بیت کوین، مکس کایزر که قرار نبود احساسات منفی در مورد ارز دیجیتال شماره یک ( بیت کوین) داشته باشد به استیو هانکه که یک اقتصاددان مشهور است پاسخ داد.

کایزر توییت کرد که هنک و سایر اقتصاددانان ده سال دیگر بیکار خواهند شد، زیرا بیت کوین باید آنها را منسوخ کرده باشد.

اقتصاددانان از این واقعیت متنفرند که #بیت کوین آنها را منسوخ می کند. تا ۱۰ سال دیگر هیچ‌کس در جایی شاغل نخواهد بود. آنها جادوگرانی هستند که آخرین طلسم های مرگ خود را انجام می دهند.

https://t.co/4g2HRsUsDy

–  BITCOIN MAXIMALIST 🇸🇻 (@maxkeiser) 25 دسامبر ۲۰۲۱

جرم “جنایی” هنک

این اقتصاددان پس از اینکه در مصاحبه ای به یاهو گفت که بیت کوین قیمت دارد، اما هیچ کس ارزش آن را نمی داند، خشم ماکسیمالیست بیت کوین را برانگیخت.

هنک گفت: «از دیدگاه تئوری بالا، شما با یک بیت‌کوین مواجه می‌شوید که قیمتی دارد، عینی است، و ما می‌دانیم که چیست، اما ارزش بنیادی آن را نمی‌دانیم، و حدس من این است که احتمالاً صفر است». در حالی که دشواری در استخراج ،ارزش برای ارز دیجیتال برجسته جهان را توضیح می دهد.

این استاد اقتصاد با این پرسش که چگونه می توان ارزش بیت کوین را هنگام تصمیم گیری در مورد نرخ مبادله آن با ارزهای ملی مانند دلار (GBP / USD) و پوند به دست آورد، افزود: «هیچ مدل نرخ مبادله ای وجود ندارد که عملاً نرخ ارز( نرخ مبادله بیت کوین / دلار آمریکا) را منطقی کند.

چرا فیات(پول دولتی) بر بیت کوین برتری دارد؟

در حین صحبت، هنک توضیح داد که فیات(پول دولتی) ارزش خود را از کجا می گیرد و دلیل برتری آن نسبت به BTC را توجیه کرد.

ارزش ارزهای فیات جهان، مانند دلار و پوند، از حمایت دولت-ملت ها و سطح اعتماد اکثریت مردم به آنها ناشی می شود. کلمه فیات لاتین به معنای “اجازه دهید انجام شود” است و از سطرهای آغازین کتاب پیدایش در کتاب مقدس آمده است. کلمات “فیات لوکس” یا “بگذار نور باشد” دستور اصلی خداوند است. وی گفت: بنابراین، پول فیات با حکمی معتبر صادر شده است که دارای تحریم مطلق است و اعتماد به ارزش یک ارز فیات با اعتماد به مرجع دولتی صادر کننده آن درهم آمیخته است.

با این حال، او توضیح می دهد که بیت کوین ارزش ذاتی ندارد، به عنوان یک کد کامپیوتری ذخیره می شود و هیچ ویژگی فیزیکی ندارد.