افزایش هزینه‌های گاز در ارتباط با اتریوم

لایه دوم اتریوم TVL به بالاترین حد خود می رسد

لایه 2 TVL در طی چند ماه گذشته بیش از دو برابر شده است و به بالاترین حد خود یعنی 5.64 میلیارد دلار رسیده است.

لایه دوم اتریوم TVL به بالاترین حد خود می رسد

ارزش کل قفل شده (TVL) در شبکه های لایه دوم اتریوم (L2) به اوج جدیدی رسیده است زیرا هزینه های گاز به طور پیوسته در حال افزایش است و باعث پذیرش بیشتر می شود.

پلتفرم تجزیه و تحلیل لایه ۲ L2beat در حال حاضر گزارش می دهد که مقدار کل ارزش قفل شده در پروتکل ها و شبکه های مختلف L2 به بالاترین حد خود یعنی ۵٫۶۴ میلیارد دلار رسیده است.

راه‌حل‌های مقیاس‌بندی L2 توان عملیاتی بسیار بالاتر و کارمزد تراکنش‌های کمتری را ارائه می‌کنند و از نظر پذیرش در نوامبر افزایش یافته‌اند که بالاترین میانگین هزینه‌های گاز را در تاریخ شبکه اتریوم داشته است.

ضربه زدن به ATH های جدید در دلار ETH در لایه ۲ قفل شده است

pic.twitter.com/0971sAdS16

– ایوان ون نس (@evan_van_ness) 22 نوامبر ۲۰۲۱

Arbitrum با ۲٫۶۷ میلیارد دلار قفل شده یا حدود ۴۵٪ از کل سهم اصلی بازار L2 را دارد.

صرافی مشتقات غیرمتمرکز dYdX با ۹۷۵ میلیون دلار در TVL در جایگاه دوم قرار دارد و Loopring L2 DEX با ۵۸۰ میلیون دلار در جایگاه سوم قرار دارد، با این حال توکن LRC خود بیشتر ارزش قفل شده آن را تشکیل می دهد.

لایه ۲ TVL از ابتدای اکتبر بیش از دو برابر شده است و ۱۱۰ درصد از ۲٫۶۸ میلیارد دلار به سطوح فعلی افزایش یافته است.

طبق Bitinfocharts، میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم در حال حاضر حدود ۴۰ دلار است. آنها در ۹نوامبر برای دومین بار به بالاترین سطح خود یعنی حدود ۶۵ دلار رسیدند. و طی چهار ماه گذشته ۷۰۰ درصد افزایش یافته است.

قیمت گاز بسته به عملیات متفاوت است، یک انتقال توکن ساده ERC-20 می تواند در حال حاضر حدود ۴۵ دلار هزینه داشته باشد و یک تعامل قرارداد هوشمند پیچیده تر یا مبادله Uniswap می تواند ۱۴۰ دلار هزینه طبق Etherscan داشته باشد.

ثبت نام در سرویس Ethereum Name می تواند صدها دلار هزینه گاز داشته باشد، علیرغم اینکه دامنه واقعی فقط چند دلار در سال هزینه دارد.

از ماه اکتبر، پلتفرم‌های DeFi سازگار چند زنجیره‌ای شاهد ورود بی‌سابقه‌ای بوده‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان تلاش کردند به دلیل افزایش هزینه‌های گاز از شبکه اتریوم اجتناب کنند.