مالیات ناعادلانه بر سرمایه گزاران

مالیات خدمات دیجیتال در صرافی های رمزنگاری بریتانیا

CryptoUK هشدار داده است که صرافی‌های کریپتو بریتانیا با مالیات 2 درصدی اعمال می‌شوند که احتمالاً به سرمایه‌گذاران منتقل می‌شود.

مالیات خدمات دیجیتال در صرافی های رمزنگاری بریتانیا

به‌روزرسانی اخیر مقررات درآمد و گمرکات اعلیحضرت (HMRC) مالیات خدمات دیجیتالی را معرفی کرده است که از صرافی‌های ارزهای دیجیتال فعال در بریتانیا اخذ می‌شود.

بر اساس گزارش تلگراف، صرافی‌های رمزنگاری در بریتانیا اکنون باید ۲ درصد مالیات خدمات دیجیتال بپردازند. سازمان مالیاتی بریتانیا، HMRC، دارایی های دیجیتال را به عنوان ابزار مالی به رسمیت نمی شناسد و بنابراین صرافی ها واجد شرایط معافیت های مالی نیستند.

در ۲۸نوامبر، این مرجع شامل صرافی‌های ارزهای دیجیتال تحت مالیات فناوری خزانه‌داری می‌شد. مالیات بر درآمد خدمات دیجیتال در آوریل ۲۰۲۰ با هدف قرار دادن رسانه های اجتماعی و غول های جستجو مانند فیس بوک و گوگل معرفی شد.

همانطور که رگولاتور توضیح داد، آخرین ضربه به صرافی‌های رمزنگاری نتیجه طبقه‌بندی HMRC از دارایی‌های کریپتو است:

«تنوع گسترده ای از دارایی های کریپتو وجود دارد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. گفت که چون ارزهای رمزنگاری شده کالاها، قراردادهای مالی یا پول را نشان نمی‌دهند، بعید است که صرافی‌های دارایی‌های رمزنگاری شده بتوانند از معافیت بازارهای مالی آنلاین بهره ببرند.

طبق گفته CryptoUK، نهاد تجاری که بخش دارایی دیجیتال در بریتانیا را نمایندگی می کند، این مالیات ناعادلانه است و احتمالاً به سرمایه گذاران و معامله گران منتقل می شود.

مدیر اجرایی ایان تیلور اظهار داشت که رفتار متفاوت با ارزهای دیجیتال با سایر ابزارهای مالی مانند سهام یا کالاها برای بخش کریپتو مضر است.

وی افزود: این یک ضربه سنگین دیگر به صنعت به دنبال سیستم سخت صدور مجوز است که توسط سازمان رفتار مالی (FCA) برای مبادلات معرفی شده است. از ژانویه، همه شرکت‌های دارایی‌های رمزنگاری مستقر در بریتانیا مجبور بودند از مقررات AML (ضد پولشویی) پیروی کنند و در FCA ثبت نام کنند.

رگولاتور در ژانویه ممنوعیتی بر مشتقات رمزنگاری اعمال کرد و در ماه ژوئن، FCA به مصرف کنندگان در مورد ۱۱۱ شرکت رمزنگاری که هنوز در آن ثبت نام نکرده بودند هشدار داد.

مرتبط: مرجع درآمد بریتانیا فرار مالیاتی ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهد

در ماه آوریل، کوین تلگراف گزارش داد که HMRC تلاش های خود را برای به دام انداختن فرارهای مالیاتی رمزنگاری افزایش می دهد و درخواست های صریح در مورد جزئیات دارایی های دیجیتال در فرم های خودارزیابی ارائه می دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات مالیاتی بریتانیا از چندین صرافی دارایی‌های رمزنگاری در آگوست ۲۰۱۹ خواسته‌اند که جزئیات مربوط به مشتریان را از معاملات و دارایی‌ها تحویل دهند.