سمت و سوی قوانین نظارتی

مباحث هنگ کنگ در چارچوب نظارتی استیبل کوین

اداره پولی هنگ کنگ فهرستی از هشت سوال را برای جستجوی توصیه های مرتبط با سیاست با ذکر پنج نتیجه قانونی احتمالی - عدم اقدام، رژیم انتخاب، رژیم مبتنی بر ریسک، رژیم همه جانبه و ممنوعیت عمومی به اشتراک گذاشت.

مباحث هنگ کنگ در چارچوب نظارتی استیبل کوین

موسسه بانک مرکزی هنگ کنگ، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، پرسشنامه ای را برای سنجش افکار عمومی در مورد مقررات دارایی های رمزنگاری شده و استیبل کوین ها منتشر کرد. رگولاتور مورد حمایت دولت در نظر دارد یک چارچوب نظارتی را تا سال ۲۰۲۳-۲۴ ایجاد کند.

“مقاله HKMA در مورد دارایی های رمزنگاری شده و استیبل کوین ها” رشد انفجاری بازار استیبل کوین از نظر ارزش بازار از سال ۲۰۲۰ و توصیه های نظارتی همزمان ارائه شده توسط تنظیم کننده های بین المللی از جمله گروه ویژه اقدام مالی ایالات متحده (FATF)،هیئت ثبات مالی (FSB) و کمیته بازل در نظارت بانکی (BCBS) را برجسته می کند.

 

هنگ کنگ بحث هایی را برای معرفی چارچوب نظارتی استیبل کوین آغاز می کند

سرمایه گذاری بازار دارایی های رمزنگاری شده منبع: HKMA

طبق HKMA، اندازه فعلی و فعالیت تجاری دارایی های رمزنگاری شده ممکن است از نقطه نظر سیستمی تهدیدی فوری برای ثبات سیستم مالی جهانی نباشد. با این حال، مقاله هشدار داد:

قرار گرفتن در معرض رو به رشد سرمایه گذاران نهادی با چنین دارایی هایی به عنوان جایگزین یا مکمل طبقات دارایی سنتی برای تجارت، اعطای وام و استقراض […] نشان دهنده ارتباط رو به رشد متقابل با سیستم مالی اصلی است.

هنگ کنگ بحث هایی را برای معرفی چارچوب نظارتی استیبل کوین آغاز می کند

سرمایه گذاری در بازار استیبل کوین های اصلی. منبع: HKMA.

بر اساس شکل بالا، مقاله HKMA نشان می دهد که ارزش بازار جهانی در دسامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۵۰ میلیارد دلار بود که “حدود ۵٪ از کل بازار دارایی های رمزنگاری را نمایندگی می کند.” رگولاتور همچنین فهرستی از هشت سؤال را برای جستجوی توصیه‌های مرتبط با سیاست با ذکر پنج نتیجه قانونی احتمالی – عدم اقدام، رژیم انتخاب، رژیم مبتنی بر ریسک، رژیم همه جانبه و ممنوعیت عمومی به اشتراک گذاشته است:

هنگ کنگ بحث هایی را برای معرفی چارچوب نظارتی استیبل کوین آغاز می کند

گزینه های سیاست ممکن برای تنظیم دارایی های رمزنگاری شده. منبع: HKMA.

HKMA از ذینفعان انتظار دارد تا پاسخ های خود را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ ارسال کنند و هدف آن “معرفی رژیم جدید حداکثر تا ۲۰۲۳/۲۴” است.

هنگ کنگ بحث هایی را برای معرفی چارچوب نظارتی استیبل کوین آغاز می کند

موضع نظارتی حوزه های قضایی اصلی نسبت به استیبل کوین ها. منبع: HKMA.

در پایان، تنظیم کننده اعلام کرد که استیبل کوین های مرتبط با پرداخت پتانسیل بالاتری برای ادغام در سیستم مالی اصلی یا حتی فعالیت های تجاری و اقتصادی روزمره دارند.

در نتیجه، HKMA گسترش دامنه سیستم های پرداخت و مقررات تسهیلات ارزش ذخیره شده (PSSVFO) را در نظر می گیرد، قانونی که قانونی بودن محصولات مالی را تعیین می کند.

مطالب مرتبط: غول املاک و مستغلات هنگ کنگ منجر به افزایش ۹۰ میلیون دلاری برای بانک رمزنگاری Sygnum شد

یکی از بزرگترین توسعه دهندگان املاک هنگ کنگ، Sun Hung Kai، در تکمیل اهداف دولت محلی طرفدار رمزنگاری، ۹۰ میلیون دلار در Sygnum، یک بانک سوئیسی که به هلدینگ دارایی های دیجیتال اختصاص دارد، سرمایه گذاری کرد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، دور سرمایه گذاری سری B ارزش گذاری پس از پول Sygnum را به ۸۰۰ میلیون دلار می رساند که نشان دهنده افزایش ده برابری درآمد تلفیقی از سال ۲۰۲۱ است.