نامه ای به زاکربرگ

متاورس آن چیزی نیست که شما فکر می کنید !

تغییر نام فیس بوک به متا احتمالاً تأثیر زیادی بر روایت متاورس به عنوان یک کل خواهد داشت.

متاورس آن چیزی نیست که شما فکر می کنید !

لرد عزیز کوه قند،

توجه: به دوست فیسبوکی من که در حال ساختن نسخه ای از متاورس است که هیچ کس آن را به عنوان شروع کننده نمی خواهد.

چند سال اخیر مطمئناً نباید آسان بوده باشد. مدل کسب‌وکار شما حول محور قطبی‌سازی و متعاقباً خشم، بسیاری از ما را در مقابل تکیه بیش از حد به پلتفرم رسانه‌های اجتماعی شما متحد کرده است.

دولت شما – که دقت تفنگ تک تیراندازش را به خوبی می‌دانید زیرا آنها پروژه نادرست استیبل‌کوین شما را مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی پرهزینه جهانی شما اجرا کردند – با بسیاری از افشاگرانی که نحوه جلب توجه و فروش شرکت شما را افشا می‌کنند، هماهنگ شده است. شما را برای بازجویی فراخوانده است. اگرچه اگر منصف باشیم، آنها همچنین باید با شما صحبت کنند تا اصول اولیه درآمد تبلیغات دیجیتال را بهتر درک کنند.

نامه ای به زاکربرگ: متاورس آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

وقتی مردم در گوشه ای هستند چه می کنند؟ یکی از دو چیز: مقابله کنید یا از صحنه فرار کنید. با بسته شدن دیوارها، به نظر می رسد که شما فرار را انتخاب کرده اید.

به جای پرداختن به مسائل ریشه‌دار مدل کسب‌وکارتان، به سادگی نام شرکت را تغییر داده‌اید، با وام‌گیری از یک اصطلاح سایبرپانک که در یک رمان دیستوپیایی در سال ۱۹۹۲ ابداع شد، که تماماً درباره فرار از دنیایی در حال زوال و گیرکردن در یک واقعیت توهم‌آمیز جایگزین است. کاستی های دنیای واقعی را کاملاً نادیده بگیرید.

این احتمالاً مفهومی نیست که هنگام تغییر نام شرکت در ذهن داشتید، اما نسخه دقیق‌تری از چیزی است که قول ساختن آن را می‌دهید.

مطالب مرتبط: تغییر نام تجاری فیس بوک در مورد «بازی پلتفرم ها»، فناوری بزرگ چه چیزی به ما می گوید

ارز رمزنگاری شده فیس بوک کجاست؟

درک متاورس

هنوز هیچ تعریف نهایی از متاورس وجود ندارد، اما تلاش Grayscale در گزارش اخیر خود بسیار نزدیک است. متاورس را به عنوان مجموعه‌ای از جهان‌های مجازی سه‌بعدی تجربی به‌هم‌پیوسته نشان می‌دهد که در آن افراد در هر مکانی می‌توانند در زمان واقعی با یکدیگر معاشرت کنند تا یک اقتصاد اینترنتی دائمی متعلق به کاربر را تشکیل دهند که دنیای دیجیتال و فیزیکی را در بر می‌گیرد.

در متاورس، ما در حال ساخت پروژه هایی مانند The Sandbox، Decentraland، Axie Infinity، My Neighbor Alice، Star Atlas و Revv Racing هستیم. این کاربران هستند که در نهایت محتوا را به عنوان دارایی NFT درون بازی دارند.

ایده این است که همه به ابزارهای تولید، اقتصاد درون بازی و مصرف که ریشه در مالکیت قابل تایید دارایی های دیجیتال دارند، دسترسی دارند. علاوه بر این، این دارایی‌های درون‌بازی قابل انتقال هستند، آماده معامله در بازارها و حتی در برخی مراحل، برای جابجایی بین دنیاها هستند – پوست ماشین مسابقه‌ای شما که برای Revv Racing طراحی شده است، می‌تواند به کیف پول دیگری که به یک بازی مسابقه‌ای دیگر متصل است، ارسال شود.

FlameBoi شما فرصتی دیگر برای عبور از خط شطرنجی و گرفتن طلا طراحی کنید. بله، یک روز، دارایی‌های درون‌بازی متعلق به کاربران ما به‌شدت از بین می‌روند و در سراسر Metaverse دور می‌شوند.

این دیدگاه برای Metaverse ارتباط چندانی با نسخه شرکتی شما از یک بازی واقعیت مجازی (VR) تهوع‌آور پینگ‌پنگ با دوست دوران کودکی‌تان در منطقه زمانی متفاوتی ندارد، که از هدستی سرگردان که همه چیز را در اتاق اسکن می‌کند، فقط برای تغذیه ، تغذیه می‌شود. چند دقیقه بعد نوار کناری «خریدهای توصیه شده برای شما» را مشاهده کنید.

ساختن چیزی جدید

شما در مورد جایگزینی تعاملات اجتماعی ارزشمند در دنیای واقعی با یک “تجربه” فراگیر دیجیتال صحبت می کنید، به راحتی نادیده می گیرید که شرکت شما پس از آن صاحب همه چیز در مورد آن تجربه خواهد شد – از عناصر تعاملی قابل مشاهده بازی گرفته تا ابرداده ها. در عوض، نسخه رمزنگاری متاورس با انگیزه مشابهی با سایر پروژه‌های وب ۳٫۰ در این فضا هدایت می‌شود: بازسازی دنیای دیجیتال ما برای بازگرداندن مالکیت به فرد. ربطی به واقعیت مجازی یا دیدگاه شما از «دنیای بهتر» ندارد.

نامه ای به زاکربرگ: متاورس آن چیزی نیست که شما فکر می کنید

ما در حال ساختن یک محیط جدید برای صرف وقت و انرژی خلاقانه خود هستیم. یکی که به همان اندازه در دسترس است، ریشه در اقتصاد رمزنگاری دارد و در برخی از مراحل، شاید تا حد زیادی توسط سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) اداره می‌شود.

و در حالی که شرکت‌ها از مشارکت و تولید دارایی‌های خود در متاورس کریپتو استقبال می‌کنند، نباید بخش بزرگی از آن را در اختیار داشته باشند، زیرا این قدرت را از فرد و هدف اصلی مورد نظر می‌گیرد

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نماینده دیدگاه ها و نظرات Cointelegraph و مجموعه سهم آموز نیست.