ویرجیل گریفیت ، توسعه دهنده اتریوم

متهم به توطئه در پرونده تحریم های کره شمالی

ویرجیل گریفیت ، توسعه دهنده اتریوم متهم به نقض قوانین تحریم های ایالات متحده ، در توافق با دادستان های فدرال به گناه خود اعتراف کرده است.

متهم به توطئه در پرونده تحریم های کره شمالی

ویرجیل گریفیت ، توسعه دهنده اتریوم ، متهم به توطئه در پرونده تحریم های کره شمالی شد

گریفیت متهم به نقض قوانین تحریمی با ارائه ارز رمزنگاری شده و ارائه بلاک چین در یک کنفرانس کره شمالی در سال ۲۰۱۹ شد.

ویرجیل گریفیت ، توسعه دهنده اتریوم متهم به نقض قوانین تحریم های ایالات متحده ، در توافق با دادستان های فدرال به گناه خود اعتراف کرده است.

گریفیت به اتهام توطئه برای نقض قانون اختیارات اضطراری بین المللی در روز دوشنبه در دادگاه نیویورک اعتراف کرد.با این معامله  او می تواند بین ۶۳ تا ۷۸ ماه در زندان بماند. وی در ژانویه ۲۰۲۲ محکوم می شود.

وی  در نوامبر ۲۰۱۹ پس از ارائه سخنرانی در زمینه ارزهای رمزپایه و بلاک چین در یک کنفرانس ارزهای رمزپایه کره شمالی در آوریل همان سال دستگیر شد.او همچنین با بند فسخ موافقت کرد ، اگرچه جزئیات آن هنوز منتشر نشده است.

در حالی که گریفیث در سال ۲۰۲۰ با قید وثیقه آزاد شد ، در حال حاضر به اتهام تلاش برای نقض شرایط وثیقه در زندان به سر می برد. گریفیت سعی کرد در اوایل تابستان امسال به دارایی های Coinbase خود برای پرداخت حقوق وکلای خود دسترسی پیدا کند ، که به گفته دادستان شرایط توافق را نقض کرده است.

پس از اقرار به جرم ، وکلای گریفیت با استناد به شرایط بسیار دشوار در MCC ، که به دلیل فرسودگی و خطرناک بودن زندانیان مشهور است ، از او خواستند که از مرکز اصلاحی متروپولیتن به مرکز اصلاحات شهرستان اسکس در نیوآرک ، نیوجرسی منتقل شود.

گریفیت ، که به خاطر شخصیت معمولاً درخشان و متدینش مشهور بود ، در دادگاه غم انگیز و احساسی بود. هنگامی که قاضی از او پرسید چه احساسی دارید ، گریفیت گفت که روزانه “تمرینات مدیتیشن” را انجام می دهم اما احساس ترس خیلی زیادی دارم.

هزینه IEEPA

وی متهم به نقض دستورات اجرایی شده است که برخی از معاملات و فعالیتها در کره شمالی را ممنوع می کند ، از جمله صدور خدمات توسط افراد آمریکایی. گریفیت به عنوان یک شهروند آمریکایی واجد شرایط به عنوان یک فرد آمریکایی است ، اگرچه محل اقامت اصلی وی قبل از دستگیری در سنگاپور بود.

در مرکز این اتهامات ، ارائه ای بود که گریفیت در کنفرانس کره شمالی ارائه کرد. در حالی که جزئیات ارائه هنوز منتشر نشده است ، وکلایی که در مورد پرونده اظهار نظر کردند ، اشاره کردند که بسیاری از مطالب ممکن است قبلاً عمومی بوده باشد.با این حال ، ممکن است برای دادستانی اهمیتی نداشته باشد.

معامله گریفیت غافلگیر کننده بود ، زیرا هم دادستان و هم تیم مدافع گریفیت خود را برای محاکمه آماده می کردند. آخر هفته هیات داوران  نتیجه نهایی را اعلام میکنند.اسناد و مدارک ثبت شده در این پرونده نشان می دهد که تصمیم برای دستیابی به توافق اعتراض در آخر هفته گرفته شده است.