فعالانه در جستجوی بیت کوین

محبوبیت بیت کوین در لبنان بدلیل پایین آمدن ارزش پول ملی

دولت لبنان حساب های بانکی را توقیف می کند و این روند می تواند برای بیت کوین خوب باشد.

به نظر می رسد که بیت کوین در لبنان امتیازهای زیادی را در این اواخر به دست آورده است. گزارش ها نشان می دهد که در حال حاضر مردم لبنان در حال کشف روش هایی برای حفظ  ثروت خود هستند و بیت کوین به عنوان بهترین گزینه در حال ظهور است. به نظر می رسد جستجوهای Google برای بیت کوین در لبنان سر به فلک کشیده است.

طبق توئیت اخیر یکی از علاقه مندان به BTC ، پول دولتی (پوند لبنان) از اواخر سال ۲۰۱۹  ۹۰٪ از ارزش خود را از دست داد. این مسئله به وضوح مشکل ارزهای فیات را نشان می دهد که طی سالیان متمادی با تورم روبرو بوده اند.

از آنجا که پوند لبنان در اواخر سال ۲۰۱۹ ۹۰٪ از ارزش خود را از دست داد – و همچنان که حسابهای بانکی  محصور می شوند – جای تعجب نیست که جستجوهای Google برای بیت کوین در کشور به عنوان یک ارزش بی سابقه است وقتی پول دولتی در کمترین حد خود قرار دارد. pic.twitter.com/snvmEvzSdB

– مستند سازی بیت کوین D (@ DocumentingBTC) 12 ژوئیه ۲۰۲۱

چرا حساب های بانکی در لبنان ضبط می شود

از دست دادن ارزش پول تنها دلیل سوق دادن مردم لبنان به سمت BTC نیست. دولت لبنان در تلاش برای حمله به حساب های بانکی مردم است و هیچ راه دیگری برای ایمن نگه داشتن ثروت خود ندارد. با افزایش تورم ، ارزش پول پنهان در حساب های بانکی همچنان از دست می رود.

این یک واقعیت است که بسیاری از دولت ها نسبت به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین نگرانی دارند زیرا باعث تضعیف کنترل مالی بر جمعیت برای دولت ها می شود ، اما این مسئله وقتی مشکل واقعی ایجاد می کند که تورم سخت گزنده باشد و افراد نیاز دارند که درآمد سخت خود را به شکل های جایگزین تأمین کنند. این توضیح می دهد که چرا BTC در کشور همچنان محبوبیت بیشتری پیدا می کند ، حتی در حالی که دولت به حساب های بانکی ادامه می دهد. از نظر بسیاری ، بیت کوین دروازه ورود آنها به آزادی از سیاست های به ظاهر ظالمانه دولت است.

معنی آن برای بیت کوین چیست

این یک رسم در بازار رمزنگاری است که وقتی دارایی محبوبیت بیشتری پیدا می کند ، کاربران بیشتری به دست می آورد و در نهایت از نظر تصویب برنده می شود. در صورت ادامه روند و افزایش تقاضا ، قیمت ها نیز می توانند به سمت بالا واکنش نشان دهند. از هم اکنون ، بازار هنوز واکنشی به حوادث لبنان نشان نمی دهد. زمان نشان خواهد داد.